Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2012 12:23

Będę w lipcu dwa tygodnie na Pelješacu - Podobuce.
Co polecacie na wycieczki z dziećmi? Korcula - tylko miasto czy moze jest coś fajnego na samej wyspie na całodzienną wycieczkę? Stone? Jakieś winnice? Pewnie do Dubrownika, Mostaru sie przejadę.
Są jakieś ciekawostki które odkryliście podczas swoich pobytów
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2012 12:39

Wycieczki z dziećmi to może być utrudnienie.
grubyandreas
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubyandreas » 06.05.2012 12:53

Byliśmy rok temu w Kucistym, mamy 2 dzieci 8 i 5 lat, zwiedziliśmy całą Corcule samochodem, do tego Ston, Dubrovnik, MOstar w BiH , z dziećmi nie było kłopotu :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2012 13:00

Bocian napisał(a):Wycieczki z dziećmi to może być utrudnienie.


ale nie ma wyboru:-) :D :D :D - jeździmy z nimi wszędzie - nie ma problemu
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 06.05.2012 13:18

Polecam odwiedziny na farmie osiołków u Państwa Antunovic w Kunie. A dla dorosłych istnieje możliwość odwiedzenia klasztoru Franciszkanów, który jest tuż obok. Pozdrawiam
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 06.05.2012 13:19

Polecam odwiedziny na farmie osiołków u Państwa Antunovic w Kunie. A dla dorosłych istnieje możliwość odwiedzenia klasztoru Franciszkanów, który jest tuż obok. Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2012 14:24

grubyandreas napisał(a):Byliśmy rok temu w Kucistym, mamy 2 dzieci 8 i 5 lat, zwiedziliśmy całą Corcule samochodem, do tego Ston, Dubrovnik, MOstar w BiH , z dziećmi nie było kłopotu :)

Wiesz co, było o tym ostatnio dyskusja na Cropli, w temacie nie zwracania uwagi na pisownie, szczególnie nowym użytkownikom , ale to co prezentujesz to dla mnie żenada. Nie interesuje mnie ortografia bo od tego jest Bajcerek, ale pisanie nazw w ten sposób miejsc które rzekomo odwiedziłeś , to zgroza :!:
Co do wycieczek z dzieciakami to chodziło mi o to, że tam na Pelješcu nie ma spektakularnych cudów. Są za to małe wioski, niektóre całkiem niezamieszkałe, opuszczone, jak Nakovana, czy tez zatunelowa cześć półwyspu. Jest rzeczywiście Kuna, warta odwiedzenia , także ze względu na konobę. Jest także Orebić z samostanem i muzeum. Są Crkvice ze swoimi zabójczymi zakrętami. Jest Divna i Duba...
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 07.05.2012 07:09

Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2012 12:53

Loza_drinker napisał(a):Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.

A dokładnie w Kapetanova Kuca w Mali Ston.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.05.2012 14:00

Bocian napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.

A dokładnie w Kapetanova Kuca w Mali Ston.

Z nieba mi mój drogi spadłeś :) Już miałam szukać i uderzać do Ciebie po nazwę tej knajpki. Nie mogłam sobie za nic nazwy przypomnieć. Dzięki :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2012 14:24

Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.

A dokładnie w Kapetanova Kuca w Mali Ston.

Z nieba mi mój drogi spadłeś :) Już miałam szukać i uderzać do Ciebie po nazwę tej knajpki. Nie mogłam sobie za nic nazwy przypomnieć. Dzięki :)

Jak skręcisz w prawo z głównej drogi w Mali Ston, zostawiasz auto przy Hotelu Ostrea gdzie jest knajpa Mlinica i idziesz z buta kawałek dalej, za basztę i mur i tam :) Ale pewnie to wiesz :)
http://www.ostrea.hr/hr_tradicija.html
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.05.2012 14:28

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Bocian napisał(a):
Loza_drinker napisał(a):Ja polecam miejscowość STON z murem wpisanym na listę UNESCO. Koniecznie też obiadek z owoców morza w jednej z tamtejszych restauracji.

A dokładnie w Kapetanova Kuca w Mali Ston.

Z nieba mi mój drogi spadłeś :) Już miałam szukać i uderzać do Ciebie po nazwę tej knajpki. Nie mogłam sobie za nic nazwy przypomnieć. Dzięki :)

Jak skręcisz w prawo z głównej drogi w Mali Ston, zostawiasz auto przy Hotelu Ostrea gdzie jest knajpa Mlinica i idziesz z buta kawałek dalej, za basztę i mur i tam :) Ale pewnie to wiesz :)
http://www.ostrea.hr/hr_tradicija.html

Dzięki wielkie, trafić bym pewnie trafiła, choć tylko raz tam byłam, tyle że nazwa za choinkę mi utkwić w głowie nie chce :) Pamięć mam dobrą ale krótką :D
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 07.05.2012 18:39

Witam mam pytanko odnośnie zwiedzania muru w Stonie . Oglądałem zdjęcia i mam wrażenie że można go obejść do okoła, a może się mylę :?: i pytanko gdzie zostawiacie auto i ile czasu zajmuje zwiedzanie muru, i gdzie można kupić sól czy jest tam specjalny punkt sprzedaży soli czy jest ogólnie dostępna.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2012 19:38

Wg mnie najlepiej zostawić auto na dużym parkingu w Stonie, po lewej stronie jadąc wgłąb półwyspu, przy komisariacie policji. Po drugiej stronie ulicy jest wejście na mury i tam chyba kupuje bilety. Tak mi się zdaje, że są bilety, jak kiedyś byłem to jeszcze nie było.:) Soli nie kupowałem ale zapewne można podjechać do saliny.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 07.05.2012 19:44

Jeśli będziesz na Korculi to poza samym miasteczkiem Korcula (szczególnie starą, półwyspową częścią, gdzie uliczki ułóżone są jak szkielet ryby) polecam plażę Pupnatska Luka. Zarówno dojazd jak i sama plaża, dla mnie - SUPER! Na Korculi spędziłem dwa tygodnie w Lumbardzie - również bardzo sympatyczne miasteczko pełne winnic. Można tu kupić dobre wino Grk. Jest tez betonowy deptak, którym fajnie pochodzić, szczególnie gdy słonko zachodzi.
I faktycznie będąc tak blisko Dubrovnika i nie zaglądając tam - popełniłbyś błąd. Ale dobrze wybierz porę - albo wczesny poranek, albo godziny popołudniowo-wieczorne. Ja spacerowałem po murach obronnych ok 13tej w bezchmurny dzień, w sierpniu. To chyba najgorsza pora na zwiedzanie :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone