Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.07.2013 11:51

Korcula i Peljesac, zobacz może cos ci sie przyda z mojej relacji :)

http://cro-mania.blogspot.com/2013/02/r ... jesac.html

oj jest co zwiedzać na Korculi i Peljesacu :)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 11.07.2013 20:39

Potter napisał(a):Odświeżam.
Gdzie na półwyspie można kupić dobre (i jakie polecacie) wino ?
Gdzieś już czytałam ale mi uciekło ... :roll:


Koleżanko, jeśli chcesz na Peljescu kupić naprawdę dobre wino to polecam Ci winiarnię Pana Lucica w miejscowości Pijavicino. Jadąc od Stonu w kierunku na Orebic po prawej stronie drogi, są znaki więc trafisz bez problemu.
Znalazłem jego stronę na FB: https://www.facebook.com/VinarijaLucicpeljesac
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:23 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.07.2013 23:07

W Orebic jest na ulicy "OD Blaca", sprawdzona i bardzo dobra :)
wycieczkovva
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2013
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) wycieczkovva » 12.07.2013 10:06

W Pijavicino jest taka winiarnia, przed którą stoi szyld z zapadającym w pamięć napisem: "Veni, Vidi, Vino" :D, mają tam świetne gatunki!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2013 10:09

Można zajechać do willi Anadingač, bo właśnie w Pijavičino Bobo ma swoje uprawy winorośli. No i oczywiście w Dingaču.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 12.07.2013 10:24

A jak przegapisz zjazd to dalej możesz zaopatrzyć się u Pana Mato w Dalmatinskiej Kucy http://zeljko-vinskeprice.blogspot.com/ ... ingac.html (link udostępniony za kolegą Bocianem)
Plavac niczego sobie.
grafi73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.07.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grafi73 » 12.07.2013 19:50

Bosm@n napisał(a):
mums71 napisał(a):Jestem już na miejscu,Korćula bez problemu pontonem,na Mljet mamy płynąć jak się zrobi flauta,bo na razie trochę wieje.Jeśli chodzi o życie podwodne,to bardzo ubogie z porównaniu z Istrią.Do tego ścieki wypuszczane prosto do morza.W linii brzegowej gdzie stoją domy śmierdzi i to mocno,widoki piękne,ale tylko nad wodą,bez środka pływającego,nie wybrał bym się do Borka drugi raz.Plaża malutka i mocno zatłoczona,jest jeszcze druga,ale mało urokliwa.Prawdę powiedziawszy to pontonem też się nie znajdzie fajnych samotnych miejsc,lagun takich jak na Istrii w odległości 15 km od Borka nie znalazłem.Fajne miejsce,ale nie dla miłośników podwodnych widoków.


A jak temperatura wody? nigdy nie byłem w lipcu w CRo.... a teraz jadę za parę dni do Podobuc - czego się spodziewać - w okolicy Podobuc ok 1km w stronę Orebica jest fajna jaskinia, małe wejście ale w środku ogromna! - dostępna tylko z wody - polecam

Witam . Czy mogę prosić o jakieś dokładniejsze namiary na jaskinię w Podubuc. Czy jest przy drodze, czy jest jakiś drogowskaz. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 14.07.2013 19:25

Skrecasz z drogi głównej,i tam już są znaki, dzisiaj zrobię fotkę jakie winka kupować i wrzuce.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.07.2013 21:35

Dzięki wszystkim,
pewnie wypróbujemy wszystkie podpowiedzi zanim zaopatrzymy się do domu ... :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone