Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 03.07.2012 18:45

przecież od zawsze wiadomo że w Borku jest to d...y, mała plaża, skały, tłok...szkoda tracić czasu żeby tam jechać :twisted: :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.07.2012 19:06

aga2 napisał(a):przecież od zawsze wiadomo że w Borku jest to d...y, mała plaża, skały, tłok...szkoda tracić czasu żeby tam jechać :twisted: :wink:

I te ścieki :) masiakra :)
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 03.07.2012 19:10

Ja też jestem zdania, że to beznadzieja jest ten Worek, Borek czy tam jak go zwał :wink:
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 03.07.2012 19:56

No i po co oni tam jadą 8O , a może zawrócą :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.07.2012 20:35

A przecież mówiliśmy, że tam brud, syf i ubóstwo, trzeba było nas posłuchać.
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 03.07.2012 20:57

i markietu nie ma i fliperów nawet !!!
ratko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 30.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ratko » 03.07.2012 21:42

mums71 napisał(a):Jestem już na miejscu,Korćula bez problemu pontonem,na Mljet mamy płynąć jak się zrobi flauta,bo na razie trochę wieje.Jeśli chodzi o życie podwodne,to bardzo ubogie z porównaniu z Istrią.Do tego ścieki wypuszczane prosto do morza.W linii brzegowej gdzie stoją domy śmierdzi i to mocno,widoki piękne,ale tylko nad wodą,bez środka pływającego,nie wybrał bym się do Borka drugi raz.Plaża malutka i mocno zatłoczona,jest jeszcze druga,ale mało urokliwa.Prawdę powiedziawszy to pontonem też się nie znajdzie fajnych samotnych miejsc,lagun takich jak na Istrii w odległości 15 km od Borka nie znalazłem.Fajne miejsce,ale nie dla miłośników podwodnych widoków.

Też tam kiedyś byłem i nie polecam, syf brud i ubóstwo, a najgorsze że wińco mają drogie jak nie wiem c :cry: o, za flaszke usiałem płacić chyba ze 30 kun :roll: , to u nas w Polsce za 10zyla mam pyszne czerwone i w dodatku w szklanej butelce :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawki i pamiętajcie... tylko Istria[/list]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.07.2012 22:11

ratko napisał(a):
mums71 napisał(a):Jestem już na miejscu,Korćula bez problemu pontonem,na Mljet mamy płynąć jak się zrobi flauta,bo na razie trochę wieje.Jeśli chodzi o życie podwodne,to bardzo ubogie z porównaniu z Istrią.Do tego ścieki wypuszczane prosto do morza.W linii brzegowej gdzie stoją domy śmierdzi i to mocno,widoki piękne,ale tylko nad wodą,bez środka pływającego,nie wybrał bym się do Borka drugi raz.Plaża malutka i mocno zatłoczona,jest jeszcze druga,ale mało urokliwa.Prawdę powiedziawszy to pontonem też się nie znajdzie fajnych samotnych miejsc,lagun takich jak na Istrii w odległości 15 km od Borka nie znalazłem.Fajne miejsce,ale nie dla miłośników podwodnych widoków.

Też tam kiedyś byłem i nie polecam, syf brud i ubóstwo, a najgorsze że wińco mają drogie jak nie wiem c :cry: o, za flaszke usiałem płacić chyba ze 30 kun :roll: , to u nas w Polsce za 10zyla mam pyszne czerwone i w dodatku w szklanej butelce :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawki i pamiętajcie... tylko Istria[/list]

Tej, nie mów , że kiedyś piłeś z butelki i to szklanej :):) Przeca Ty walisz only z wiaderka :)
A te ludzie tam jakie pazerne :) Kasiorke tylko liczą... Prezenty się im przywozi a oni raptem po 4 dingače odpalą...
:lol:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 03.07.2012 22:32

mums71 napisał(a):Jestem już na miejscu,Korćula bez problemu pontonem,na Mljet mamy płynąć jak się zrobi flauta,bo na razie trochę wieje.Jeśli chodzi o życie podwodne,to bardzo ubogie z porównaniu z Istrią.Do tego ścieki wypuszczane prosto do morza.W linii brzegowej gdzie stoją domy śmierdzi i to mocno,widoki piękne,ale tylko nad wodą,bez środka pływającego,nie wybrał bym się do Borka drugi raz.Plaża malutka i mocno zatłoczona,jest jeszcze druga,ale mało urokliwa.Prawdę powiedziawszy to pontonem też się nie znajdzie fajnych samotnych miejsc,lagun takich jak na Istrii w odległości 15 km od Borka nie znalazłem.Fajne miejsce,ale nie dla miłośników podwodnych widoków.


A jak temperatura wody? nigdy nie byłem w lipcu w CRo.... a teraz jadę za parę dni do Podobuc - czego się spodziewać - w okolicy Podobuc ok 1km w stronę Orebica jest fajna jaskinia, małe wejście ale w środku ogromna! - dostępna tylko z wody - polecam
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 04.07.2012 19:27

aga2 napisał(a):przecież od zawsze wiadomo że w Borku jest to d...y, mała plaża, skały, tłok...szkoda tracić czasu żeby tam jechać :twisted: :wink:

Bocian napisał(a): I te ścieki :) masiakra :)

WojteC5 napisał(a):Ja też jestem zdania, że to beznadzieja jest ten Worek, Borek czy tam jak go zwał :wink:

Aldonka napisał(a):A przecież mówiliśmy, że tam brud, syf i ubóstwo, trzeba było nas posłuchać.

WojteC5 napisał(a):i markietu nie ma i fliperów nawet !!!

ratko napisał(a):Też tam kiedyś byłem i nie polecam, syf brud i ubóstwo, a najgorsze że wińco mają drogie jak nie wiem c :cry: o, za flaszke usiałem płacić chyba ze 30 kun :roll: , to u nas w Polsce za 10zyla mam pyszne czerwone i w dodatku w szklanej butelce :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawki i pamiętajcie... tylko Istria[/list]


No skoro tak tam jest, to ja rezygnuję :cry:
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 04.07.2012 20:13

Wam tylko powiem - qźwa Wasza mać :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.07.2012 22:08

kjedi napisał(a):Wam tylko powiem - qźwa Wasza mać :(

Brat, nie rób scen :) Przecież nie chciałbyś tam być, w tym syfie :lol:
Romek, bo cię będę musiał ze dwa razy na meczu zlotowym sfaulować... :lol:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 04.07.2012 23:38

Ojtam,ojtam chyba damy rade :D
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 05.07.2012 08:45

ratko napisał(a):Też tam kiedyś byłem i nie polecam, syf brud i ubóstwo, a najgorsze że wińco mają drogie jak nie wiem c :cry: o, za flaszke usiałem płacić chyba ze 30 kun :roll: , to u nas w Polsce za 10zyla mam pyszne czerwone i w dodatku w szklanej butelce :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawki i pamiętajcie... tylko Istria[/list]



Też tam byłem a za wino musiałem płacić 100 a nie 30 kun za flaszkę :evil: :evil: :evil:
Trzy razy już tam byłem 8O i nie dość, że za każdym razem drożej, to jeszcze coraz ciaśniej, droga od Dalmatyńskiej Kucy cała zapchana samochodami i jak ja z kwatery mam dojechać na plażę? :D :D :D
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 10.07.2012 01:08

Bosm@n napisał(a):
mums71 napisał(a):Jestem już na miejscu,Korćula bez problemu pontonem,na Mljet mamy płynąć jak się zrobi flauta,bo na razie trochę wieje.Jeśli chodzi o życie podwodne,to bardzo ubogie z porównaniu z Istrią.Do tego ścieki wypuszczane prosto do morza.W linii brzegowej gdzie stoją domy śmierdzi i to mocno,widoki piękne,ale tylko nad wodą,bez środka pływającego,nie wybrał bym się do Borka drugi raz.Plaża malutka i mocno zatłoczona,jest jeszcze druga,ale mało urokliwa.Prawdę powiedziawszy to pontonem też się nie znajdzie fajnych samotnych miejsc,lagun takich jak na Istrii w odległości 15 km od Borka nie znalazłem.Fajne miejsce,ale nie dla miłośników podwodnych widoków.


A jak temperatura wody? nigdy nie byłem w lipcu w CRo.... a teraz jadę za parę dni do Podobuc - czego się spodziewać - w okolicy Podobuc ok 1km w stronę Orebica jest fajna jaskinia, małe wejście ale w środku ogromna! - dostępna tylko z wody - polecam

Woda bardzo ciepła,byłem na Mljecie,piękna wyspa,życie podwodne dużo bogatsze niż na półwyspie.Jaskinia faktycznie urocza.
Nie miałem zamiaru obrazić niczyich uczuć,opisałem to co widziałem.Był to mój 13 pobyt w Chorwacji i pierwszy raz nie udało mi się kupić świeżych kalmarów,przegrzebków,krewetek,czy homara mimo iż zjeździłem w tym celu większą cześć Peljeśca.Z marketów korzystam rzadko,natomiast lubię robić zakupy na targu(głównie rybnym).Wracając do tematu polecam wizytę w konobie w Kunie,zjadłem tam najlepszą w życiu marynowaną cebulę,bardzo dobry chleb,budole i ser.Niestety żadnej z tych rzeczy właściciele nie mieli na sprzedaż.Wszystkie te przysmaki plus nie najlepszy prśćut,były przystawką przed peką,która też się nie specjalnie udała.Wracając z Dubrovnika,najadłem się w Draće ostryg,były smaczne,choć nie tak tłuste jak w marcu.W jednej z kilku winiarni które odwiedziłem,udało mi się kupić naprawdę dobrego Dingaća.Był w prawdzie droższy niż wymienione tu 100 kun,ale wart jest każdej lipy.Świetnie zgrywa się z tamtejszą jagnięciną.Jak dla mnie Peljeśac i pobliskie wyspy,to najpiękniejsze miejsca w Chorwacji.Jednak nie polecam ich lubiącym wędkowanie i snoorkowanie,bo życie podwodne jest ubogie.Co do Boraka,to nie wątpię że była to kiedyś cicha i spokojna miejscowość,jednak aktualnie tak nie jest,tłoku jaki panuje tam na malutkich plażach nie widziałem dawno,choć pewnie to dla tego że preferuje plaże skaliste,lub kamieniste,ale oddalone od miejscowości turystycznych.
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 07.09.2019 14:21 przez mums71, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Peljesac -co zwiedzić? Jakie wycieczki polecacie (z dziećmi) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone