Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2012 19:21

Witam,

W lipcu w planach (już zaliczkowane) Mlini koło Dubrovnika, a chiałabym też wycieczkę na "mur chiński" w Stonie zorganizować :D taką na cały dzień.
Zwiedzanie, a po krótkim spacerze jakaś plaża by się przydała na kąpiel. Mała urokliwa i dla dziecka średnio pływajacego. I tak do 30 min od Ston.
Co Drodzy bywalcy Peljesacu polecacie :?: :?:

Dziękuję
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.04.2012 19:37

piekara114 napisał(a):Zwiedzanie, a po krótkim spacerze jakaś plaża by się przydała na kąpiel. Mała urokliwa i dla dziecka średnio pływajacego. I tak do 30 min od Ston.
Co Drodzy bywalcy Peljesacu polecacie :?: :?:

Polecam zatokę Prapratna - jakieś 5 km od Stonu:

Obrazek

Zdjęcia z bliska nie mam, tę fotkę pstryknęłam, czekając na prom na Mljet. Szczerze Ci powiem, że nie byłam nigdy na tej plaży, ale moja koleżanka bardzo zachwalała i plażę i camping (tuż obok).
A że jest to bardzo blisko Stonu, warto zajrzeć :) Zwiedziliśmy różne zatoczki w pobliżu Stonu, ale tam trudno w ogóle mówić o plażach. Niespecjalnie nam się podobały. Możesz je pooglądać tutaj.

Pozdrawiam :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.04.2012 19:39

Cały dzień na murze to przesada. Nie ma tam aż tylu atrakcji :):) Raczej proponowałbym przy okazji zwiedzić arboretum po drodze z Dubrovnika. W 30 minut to chyba tylko Żuljana...
W Mali Ston polecam Kapetanova Kuca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2012 20:03

maslinka napisał(a):Polecam zatokę Prapratna - jakieś 5 km od Stonu:

Obrazek


Dziękuję, już czytam, a jak na tą zatoczkę trafić (jak miejscowość?) i czy tam gdzieś ręcznik rozłożę?
Właśnie o czymś takim myślałam :D
Dziękuję
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.04.2012 20:19

piekara114 napisał(a):Dziękuję, już czytam, a jak na tą zatoczkę trafić (jak miejscowość?) i czy tam gdzieś ręcznik rozłożę?

Wyjeżdżasz ze Stonu w stronę Orebića i po jakichś 5 km skręcasz w lewo, są tablice: Prapratna i Trajekt - Mljet.

Plaża jest duża, miejsce na pewno się znajdzie :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.04.2012 20:21

piekara114 napisał(a):Dziękuję, już czytam, a jak na tą zatoczkę trafić (jak miejscowość?) i czy tam gdzieś ręcznik rozłożę?
Właśnie o czymś takim myślałam :D
Dziękuję

4,5km ze Stonu. Jest drogowskaz w lewo na Prapratno bo tam teraz dopływa prom. Nie wstawię foty z gugli bo żaba chce jakieś loginy, a nie mam :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 12.04.2012 21:20

polecam Orebic. spokojne miasto a jednak nie idzie sie w nim nudzić. byłem dwa razy w tej miejscowości (przełom lipca i sierpnia - nie bylo jakoś tloczno) i spałem w Willa Marina ( http://www.== reklama ==/wczasy-chorwac ... c-2/marina ). na samym półwyspie jest dużo miejsc do zwiedzania i oczywiście stateczkiem popłynąć należy na wyspę Korcula.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 15.04.2012 17:43

Dziękuję za opinie. Wyszło Orebic. Rezerwacja Willa Angela, chyba dobre trafienie, przyznaję, trochę po protekcji.
Teraz tylko trzeba poczekac do wakacji.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2012 20:40

Grzegorz Ćwik napisał(a):Dziękuję za opinie. Wyszło Orebic. Rezerwacja Willa Angela, chyba dobre trafienie, przyznaję, trochę po protekcji.
Teraz tylko trzeba poczekac do wakacji.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:

Będziesz miał niedaleko na komisariat :):)
wojciiech
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciiech » 29.05.2012 22:46

Świetny wątek o Peljesac, cieszę się, że tu trafiłem - tym bardziej, że najprawdopodobniej na Peljesac też trafię w tym roku:-)

Mam pytanie - jak w zeszłym sezonie wyglądały ceny w Konobach na półwyspie?
Czy w porównaniu z okolicami Makarskiej można liczyć na pozytywne zaskoczenie i niższe ceny?

Poza tym, ze zdjęć i relacji odnoszę wrażenie jakby Peljesac był jednak bardziej hmmm - prowincjonalny(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i swojski?

pozdrawiam
Wojtek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 31.05.2012 12:51

Zdecydowanie Półwysep jest bardziej prowincjonalni i dziki od reszty - w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Ja osobiście nie zamieniłabym mojej dziury zabitej dechami na Makarską :) Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz :)

A ceny, myślę, że wielkiej rozbieżności cenowej nie będzie, nie liczyłabym na ceny niższe niż w Makarskiej.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 01.06.2012 05:43

Aldonka napisał(a):Zdecydowanie Półwysep jest bardziej prowincjonalni i dziki od reszty - w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Ja osobiście nie zamieniłabym mojej dziury zabitej dechami na Makarską :) Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz :)

A ceny, myślę, że wielkiej rozbieżności cenowej nie będzie, nie liczyłabym na ceny niższe niż w Makarskiej.


...a ja nawet "kiedyś" bym nie zamieniła... :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.06.2012 08:20

Joan65 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Zdecydowanie Półwysep jest bardziej prowincjonalni i dziki od reszty - w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Ja osobiście nie zamieniłabym mojej dziury zabitej dechami na Makarską :) Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz :)

A ceny, myślę, że wielkiej rozbieżności cenowej nie będzie, nie liczyłabym na ceny niższe niż w Makarskiej.


...a ja nawet "kiedyś" bym nie zamieniła... :lol:

Zostawiam sobie tą alternatywę, może kiedyś przyjdzie taki moment, że zechcę poznać coś nowego, coś zgoła odmiennego :) Nie lubię miejsc typu Makarska, źle się w nich czuję. No ale jak wiadomo, człowiek nie krowa, poglądy zmienia :) :) :) Póki co wracam każdego roku do mej dziury, gdzie mi najlepiej.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2012 12:52

Aldonka napisał(a):
Joan65 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Zdecydowanie Półwysep jest bardziej prowincjonalni i dziki od reszty - w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Ja osobiście nie zamieniłabym mojej dziury zabitej dechami na Makarską :) Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz :)

A ceny, myślę, że wielkiej rozbieżności cenowej nie będzie, nie liczyłabym na ceny niższe niż w Makarskiej.


...a ja nawet "kiedyś" bym nie zamieniła... :lol:

Zostawiam sobie tą alternatywę, może kiedyś przyjdzie taki moment, że zechcę poznać coś nowego, coś zgoła odmiennego :) Nie lubię miejsc typu Makarska, źle się w nich czuję. No ale jak wiadomo, człowiek nie krowa, poglądy zmienia :) :) :) Póki co wracam każdego roku do mej dziury, gdzie mi najlepiej.

Namawiam do zwiedzania lądowej Cro. Oczywiście połączonego z pobytem nad morzem. Polecam Slavonije. Vukovar niezapomniany. Ilok i jego podrumy, nie do przecenienia :) Osijek wart zwiedzania...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.06.2012 13:44

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Joan65 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Zdecydowanie Półwysep jest bardziej prowincjonalni i dziki od reszty - w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Ja osobiście nie zamieniłabym mojej dziury zabitej dechami na Makarską :) Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz :)

A ceny, myślę, że wielkiej rozbieżności cenowej nie będzie, nie liczyłabym na ceny niższe niż w Makarskiej.


...a ja nawet "kiedyś" bym nie zamieniła... :lol:

Zostawiam sobie tą alternatywę, może kiedyś przyjdzie taki moment, że zechcę poznać coś nowego, coś zgoła odmiennego :) Nie lubię miejsc typu Makarska, źle się w nich czuję. No ale jak wiadomo, człowiek nie krowa, poglądy zmienia :) :) :) Póki co wracam każdego roku do mej dziury, gdzie mi najlepiej.

Namawiam do zwiedzania lądowej Cro. Oczywiście połączonego z pobytem nad morzem. Polecam Slavonije. Vukovar niezapomniany. Ilok i jego podrumy, nie do przecenienia :) Osijek wart zwiedzania...

Domyślam się i czekam na ten czas. Mnie się też Macedonia marzy :) Ale czekam na lepszy czas, na to aż Julka nieco dorośnie, jednak teraz takie zwiedzanie, jak ja lubię, byłoby dla niej uciążliwe. Ale jeszcze troszkę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - co polecicie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone