Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.04.2013 23:26

michalek_101 napisał(a):chleb,piwo :wink: )

Rano coś napiszę. I zastanów się nad kolejnością produktów :)
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 01.05.2013 08:15

michalek_101 napisał(a):Dziękuję wszystkim za pomoc, tak sobie patrzę na mapę i wydaje mi się ,że chyba Žuljana albo Trstenic będzie dobrym rozwiązaniem na tegoroczne wakacje :wink: Proszę wszystkich którzy byli w tych miejscowościach o zdjęcia ,może ktoś ma namiary na apartamenty w Žuljanie albo Trstenicu bardzo będę wdzięczny za pomoc.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
p.s. czy w tych miejscowościach są jakieś konoby,sklepy i.t.d.( mam na myśli jakiś mały sklepik z podstawowymi produktami typu chleb,piwo :wink: )


I w Żuljanie i w Trstenicu są sklepy w których z pewnością można kupić piwo (non stop :) a jeśli chodzi o chleb to oczywiście też ale czy non stop? :)

Pozdrawiam cieplutko
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.05.2013 08:15

Zobaczyłem teraz , że w Trstenicu jest street wiev. Można wszystko obejrzeć, nie ma sensu wstawiać żadnych zdjęć.
Namiarów nie mam bo ja tam wpadam tylko po browary i na lody :)
http://www.adriatic.hr/hr/search/privat ... _id/pl-264
http://www.privatnismjestaj.org/privatn ... -1969.html
Žuljany nie znam.
Pozdrav.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 01.05.2013 18:04

Wielkie dzięki za pomoc,mam jeszcze pytanie gdzie w Trstenicu i Žuljanie są ładne i nie zatłoczone plaże ( jedziemy koniec czerwca) .
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.05.2013 19:59

michalek_101 napisał(a):Wielkie dzięki za pomoc,mam jeszcze pytanie gdzie w Trstenicu i Žuljanie są ładne i nie zatłoczone plaże ( jedziemy koniec czerwca) .
Pozdrawiam

http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm
Patrzyłeś na to? Wkleiłem to 30go. Na tej mapie jak klikniesz na kółka to się to otwiera.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 02.05.2013 05:54

michalek_101 napisał(a):Wielkie dzięki za pomoc,mam jeszcze pytanie gdzie w Trstenicu i Žuljanie są ładne i nie zatłoczone plaże ( jedziemy koniec czerwca) .
Pozdrawiam


W Trstenicu to plażowanie nie bardzo. Trzeba wsiąść w autko i poszukać fajnego miejsca do plażowania.
My tam czasem wpadamy rano na kawkę (przy okazji jakieś zakupy, poczta tez jest można kaskę wymienić) w małej marinie, cichutko, spokojniutko...ale plaża...niekoniecznie. Wypływaja stamtąd stateczki na Mljet - taka całodniowa wycieczka, polecam bo Mljet piękny.

W Żuljanie byłam raz ze 2 godziny, nie urzekła mnie...ale poszperaj na forum bo dużo o Żuljanie swego czasu było.

Pozdrawiam cieplutko
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 02.05.2013 18:19

Tu na forum Cro, rok temu zadawałem pytania w kontekście Peliesaca. Gdzie, co i jak. I wyszło super fajnie. Dwa tygodnie spędzone w Orebicu, liczne wycieczki w okolicy i nie tylko. Było super. Gorąco polecam.
Tu fotka, zjazd z gór w stronę Orebica. Po prawej Orebic, po lewej Korcula. Cała rodzinka wspaniale wspomina te miejsca.

Obrazek

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
AndrewP
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrewP » 02.05.2013 20:06

michalek_101 napisał(a):Dziękuję wszystkim za pomoc, tak sobie patrzę na mapę i wydaje mi się ,że chyba Žuljana albo Trstenic będzie dobrym rozwiązaniem na tegoroczne wakacje :wink: Proszę wszystkich którzy byli w tych miejscowościach o zdjęcia ,może ktoś ma namiary na apartamenty w Žuljanie albo Trstenicu bardzo będę wdzięczny za pomoc.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
p.s. czy w tych miejscowościach są jakieś konoby,sklepy i.t.d.( mam na myśli jakiś mały sklepik z podstawowymi produktami typu chleb,piwo :wink: )


W Zuljanie masz ze 4 knajpki, sklepik (piwo), piekarnia oraz poczta (kantor), dodatkowa parę małych straganów z owocami, winem. Rano koło sklepiku można kupić świeżą rybkę. Tak było w sierpniu 2012. Miejska plaża była ok. z prysznicem, obok też można znaleźć fajne miejsca (plaże). Byliśmy w Zuljanie (2 osoby) w w drugiej połowie sierpnia, nocleg znaleziony bez problemu w atrakcyjnej cenie (na miejscu z pomocą informacji turystycznej). Jednak oferta apartamentów zdecydowanie bardziej nastawiona na minimum 4 osobowe rodziny (ok. 50 e). Pozdrawiam
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 04.05.2013 21:04

Dzieki forum przełom sierpnia i września w ubiegłym roku spędziliśmy w Boraku. Raj na ziemi.........nie tylko Borak ale cały pólwysep. Polecam.
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 04.05.2013 21:12

Bocian napisał(a):
michalek_101 napisał(a):chleb,piwo :wink: )

Rano coś napiszę. I zastanów się nad kolejnością produktów :)


Nie ma nad czym zastanawiać się. Kolega po prostu pomylił kolejność produktów :D
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 05.05.2013 11:36

Miken77 napisał(a):
Bocian napisał(a):
michalek_101 napisał(a):chleb,piwo :wink: )

Rano coś napiszę. I zastanów się nad kolejnością produktów :)


Nie ma nad czym zastanawiać się. Kolega po prostu pomylił kolejność produktów :D


Dokładnie :wink: .
Pozdrawiam i proszę o podzielenie się zdjęciami z półwyspu (ciekawe miejsca które warto zobaczyć,miejscowości,plaże i.t.d.)

Zdjęcia proszę wstawiać na forum albo na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
będę wdzięczny za foty.
Może ktoś mógłby się podzielić namiarami na apartamenty na Pelješacu.
Welding
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Welding » 28.05.2013 11:03

Wakacje już zaplanowane i opłacone. Jedziemy do Orebic we wrześniu! Wraz z lekturą forumowych postów niecierpliwość wzrasta.
Teraz czas na pytanie. Będziemy w Cro 4-18.09 i szukamy towarzystwa na plażę dla naszej 3,5 latki. Zapraszamy :)
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 29.05.2013 11:23

michalek_101 napisał(a):Pozdrawiam i proszę o podzielenie się zdjęciami z półwyspu (ciekawe miejsca które warto zobaczyć,miejscowości,plaże i.t.d.)

Zdjęcia proszę wstawiać na forum albo na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
będę wdzięczny za foty.
Może ktoś mógłby się podzielić namiarami na apartamenty na Pelješacu.



Hej.
Tu możesz obejrzeć fotek z mojego pobytu (nie skończyłam wtedy wątku).
plw-peljesac-orebic-dubrovnik-zuljana-trpanj-kravica-t29286.html

A co do apartamentu. My byliśmy k. czerwca i nie było ze znalezieniem problemu. Od razu nam sie udało i to najbliżej morza jak sobie wymarzyć można :)
kamaleon7
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamaleon7 » 03.01.2019 20:27

Witam.
Nie wiem czy w dobre miejsce na forum trafiłem, jeśli nie to proszę o wskazanie innego miejsca na forum.
Szukam jakiegoś domku lub apartamentów na Półwyspie Peljesac dla 13 osób (6 dorosłych i 7 dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat).
Chcemy wybrać się po raz pierwszy w tę część Chorwacji i nie ukrywam, że potrzebujemy pomocy w znalezieniu wspólnego noclegu dla naszej wesołej kompaniji. Czy ktoś z bardziej obytych osób w kwestiach noclegów w Chorwacji może coś polecić w rozsądnej cenie. Jakieś sprawdzone i przyjazne miejsce? Nie możemy pozwolić sobie na wyjazd z małymi dziećmi bez pewności, że miejsce noclegowe nie będzie w 100% odpowiadać naszym wymaganiom.
Z góry dziękuję za pomoc.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 03.01.2019 20:58

kamaleon7 napisał(a):Witam.
Nie wiem czy w dobre miejsce na forum trafiłem, jeśli nie to proszę o wskazanie innego miejsca na forum.
Szukam jakiegoś domku lub apartamentów na Półwyspie Peljesac dla 13 osób (6 dorosłych i 7 dzieci w wieku od 1 roku do 11 lat).
Chcemy wybrać się po raz pierwszy w tę część Chorwacji i nie ukrywam, że potrzebujemy pomocy w znalezieniu wspólnego noclegu dla naszej wesołej kompaniji. Czy ktoś z bardziej obytych osób w kwestiach noclegów w Chorwacji może coś polecić w rozsądnej cenie. Jakieś sprawdzone i przyjazne miejsce? Nie możemy pozwolić sobie na wyjazd z małymi dziećmi bez pewności, że miejsce noclegowe nie będzie w 100% odpowiadać naszym wymaganiom.
Z góry dziękuję za pomoc.


A jak będzie odpowiadać w 93%?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - co polecicie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone