Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.02.2017 08:35

brygidka10 napisał(a):Katarzyno dzięki serdeczne :smo: Zaintrygowałaś mnie... W sprawach wyboru knajpek gdzie można skosztować owoce morza jesteśmy dość ostrożni (zwłaszcza moja połówka :roll: ) Jest to dla nas istotna informacja. Które miejsce(a) poleciłabyś na Półwyspie? W tym zakresie nie zdążyliśmy tu podoświadczać :( Będę wdzięczna za sugestie.


Poza pokazaną przez Katerinę małżo- i ostrygodajnią, w Drače jest jeszcze jedna, przy samej drodze - jej nie sposób przeoczyć.

Owoce morza? A o co pytasz? Bo hobę czy lingje to zjesz wszędzie, natomiast, jeśli zależy Ci na ostrygach, to jedź to mniejszych, nadmorskich miejscowości (jak Drače, Hodilje, Broce, Kobaš - czyli głównie południowy skrawek półwyspu). W mojej relacji pojawia się konoba w Broce, w której jesz świeżutkie ostrygi wyciągane przy tobie z wody.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.02.2017 08:55

[quote="Marsallah"][quote="brygidka10"]

Hodilje,

No właśnie,Marsallah, wspomniałeś,że nie zdołaliście czasowo odwiedzić tamtejszej konoby..Zaprawdę ma takie dobre recenzje?My byliśmy w Hodilje na moment teraz we wrześniu, zanosiło się na deszcz, a konobę otwierali dopiero za 0,5 h więc nie cgciało nam się czekać.Warto tam zjeść?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.02.2017 09:05

^^
No więc nie jestem Ci w stanie na to pytanie odpowiedzieć, albowiem ponieważ nie dane nam było tam dotrzeć, ale tak, tamtejsza konoba ma rewelacyjne recenzje, poza tym są to regiony małżo- i ostrygonośne, no i zadupie, więc MUSI być dobrze :D Nos mi tak podpowiada, a nosowi trzeba ufać. Ten sam nos jednak w sierpniu podpowiedział mi, że jeszcze bardziej warto wybrać się do Broce (konoba była świeżo otwarta - jak się później okazało, więc byłraptem jeden komentarz na tripadvisorze) i nie żałowalim :)
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 10.02.2017 12:00

Dzięki Wam będę już miała rozeznanie gdzie mogę uderzać. Kasiu co do Stagnum mam również mieszane uczucia jeśli chodzi i potrawy... Klimat knajpy bardzo nam się podobał :)

Marsallah chodzi mi główne o ostrygi :wink:
Właściwie to ze wszystkim z morza jest podobnie. Można dostać pyszną ośmiorniczkę, krewetki czy kalmary albo mieć wrażenie, że żuje się kawał twardej gumy... Często jest tak, że ktoś trafi na godną knajpkę zupełnie przypadkiem gdzieś na uboczu, więc warto podpytywać :D Mój mąż za pierwszym razem źle trafił i teraz trudno mi go przekonać do "morskiej" uczty :wink:

Dziękuję Wam :hut:
KrzysiekO
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 08.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekO » 13.02.2017 10:53

Dziękuje pięknie za tak wspaniały opis i przepiękne zdjęcia z Waszego pobytu. Czytając i oglądając Waszą relację czułem się tak jak bym tam był razem z Wami coś pięknego. Pozdrawiam :papa:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 13.02.2017 11:22

Miło mi Krzyśku, dziękuję :) :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.02.2017 18:29

KrzysiekO napisał(a):Dziękuje pięknie za tak wspaniały opis i przepiękne zdjęcia z Waszego pobytu. Czytając i oglądając Waszą relację czułem się tak jak bym tam był razem z Wami coś pięknego. Pozdrawiam :papa:


Tylko się podpisać pod takimi zdaniami :)

Dziękuję za ciepełko i lazury 8)


Pozdrawiam
Piotr
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 13.02.2017 20:57

Jestem debiutantką w temacie relacji na cro.pl i wiem, że nie było tu żadnej oryginalności to tym bardziej miło mi Piotrze, że tu zaglądałeś :) Życzę samych lazurów i ciepełka w pełnym, chorwackim słońcu 8) :hut:
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 05.03.2017 12:53

No dobra przekonałaś mnie... Jadę na Pelješac.
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 05.03.2017 17:49

:D No to do zobaczenia na miejscu :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.04.2017 11:52

Dziękuję za relację i piękne zdjęcia :hearts:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 29.04.2017 20:09

Proszę bardzo :) Pozdrawiam 8)
cobramar
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobramar » 29.06.2017 23:31

Katerina napisał(a):
brygidka10 napisał(a):Katarzyno dzięki serdeczne :smo: Zaintrygowałaś mnie... W sprawach wyboru knajpek gdzie można skosztować owoce morza jesteśmy dość ostrożni (zwłaszcza moja połówka :roll: ) Jest to dla nas istotna informacja. Które miejsce(a) poleciłabyś na Półwyspie? W tym zakresie nie zdążyliśmy tu podoświadczać :( Będę wdzięczna za sugestie.


W Stonie - konoba Bakus (w Stagnum zależy jak się trafi - my mamy mieszane doświadczenia)

Trochę o konobach pisałam w mojej relacji.

Oczywiście - number one - Panorama w Orebiću - peka od hobotnice i jagnięcinka.

Konoba Barsa w Loviśte - specyficzny właściciel - szef kuchni i świeżutkie jedzonko. My raz popełniliśmy tam...homara :oops: pod wpływem odcinka Makłowicza, w którym to słynny degustator zachwalał tę restaurację..Potem już tylko zapas :mrgreen: y z Polski się jadło

Jeśli powoływać się na powyższy autorytet, to polecał też konobę( ale nie wiem którą) w Trsteniku.

W innych relacjach polecają konobę Antunović w Kunie i Domanoeta w Janinie

Ach, zapomniałabym ...konoba Stari Ribar w Trpanju -pysznie i na pięknym patio pod winoroślą.

Co do małży- to raczej wszędzie są dobre, no chyba ,że trafisz na totalny tourist trap. A najlepiej zrobić samemu - to też opisałam w mojej relacji peljesac-i-vis-2014-zabawa-w-kotka-i-myszke-z-accuweather-t48842.html



Piszesz że w BARSIE zrujnował Cię homar, mam w planach wybrać się do tej konoby w tym roku, jak duży zasób portfela potrzebuje na obiad 2 os dorosłą +2dzieci.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone