Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 12:28

jeszcze kilka kroków... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zwracajcie uwagi na kolejność zdjęć, bo niewykluczone, że kilka pomieszałam :roll:

Obrazek

Obrazek

Za dużo zdjęć daję i już mi się miesza...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.02.2017 12:31

Żałuję, że tam nie dotarliśmy podczas pobytu w Dubrowniku :(
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 12:32

Naprawdę warto :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.02.2017 12:36

brygidka10 napisał(a):Naprawdę warto :hearts:


Wiem :) Kiedyś musimy tam wrócić. Może podczas pobytu w przyszłym roku na Płw. Peljesac :wink:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 12:41

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 12:48

Przebieg ścieżki zobaczyć można na tym filmie (nie moim):

https://youtu.be/gL3xs8zHypM

Bardzo nam się podobało i cieszyliśmy się z decyzji odwiedzenia tego miejsca.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.02.2017 13:21

Cudownie :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 13:33

A miało nie być wycieczki do Dubrovnika w tym roku... 8O ale chyba będzie :oczko_usmiech:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 22:58

Hm... Kolejne miejsca i zdjęcia opatrzone, wszystkim znane, ale pozwolę sobie wrzucić kilka fotek, by już było prawie wszystko.
Na wzgórze Srđ zdecydowaliśmy się wjechać kolejką. Ograniczę się do kilku zdjęć ze starego miasta (nie robiłam ich wiele, bo już światło nie było korzystne, a to był główny temat zdjęć przed kilkoma laty)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 09.02.2017 23:10

I to byłoby na tyle z najkrótszych naszych wakacji... Za towarzystwo dziękuję :papa: Teraz będę zagłębiać się w Wasze relacje :P , by zacząć planować nasz lipcowy wyjazd.

Wiem, że wiele osób zna miejsce w Drače, gdzie można zakupić i zjeść na miejscu śwież ostrygi, małże itp. Proszę podajcie nazwę tej.. konoby (?) lub wskazówki gdzie ona dokładnie się znajduje.
Pozdrawiam cieplutko :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.02.2017 23:55

To my dziękujemy za porcję witaminy D :D 8)

Małżodajni w Drače nie sposób przegapić :P Jest przy drodze, hodowle i sam budynek widać z daleka - jadąc od Stonu.Ja osobiście uważam ,że jest przereklamowana - na Półwyspie jest wiele miejsc,gdzie można zacnie zjeść školjke.

:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.02.2017 00:02

Tu masz fotki. Znalazłam też dobrą reklamę dla nich - jakiś wyposzczony holenderski turysta wgryza się w skorupiaka :mrgreen:


P8280142.JPG

P8280143.JPG
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 10.02.2017 00:18

Katarzyno dzięki serdeczne :smo: Zaintrygowałaś mnie... W sprawach wyboru knajpek gdzie można skosztować owoce morza jesteśmy dość ostrożni (zwłaszcza moja połówka :roll: ) Jest to dla nas istotna informacja. Które miejsce(a) poleciłabyś na Półwyspie? W tym zakresie nie zdążyliśmy tu podoświadczać :( Będę wdzięczna za sugestie.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.02.2017 00:43

brygidka10 napisał(a):Katarzyno dzięki serdeczne :smo: Zaintrygowałaś mnie... W sprawach wyboru knajpek gdzie można skosztować owoce morza jesteśmy dość ostrożni (zwłaszcza moja połówka :roll: ) Jest to dla nas istotna informacja. Które miejsce(a) poleciłabyś na Półwyspie? W tym zakresie nie zdążyliśmy tu podoświadczać :( Będę wdzięczna za sugestie.


W Stonie - konoba Bakus (w Stagnum zależy jak się trafi - my mamy mieszane doświadczenia)

Trochę o konobach pisałam w mojej relacji.

Oczywiście - number one - Panorama w Orebiću - peka od hobotnice i jagnięcinka.

Konoba Barsa w Loviśte - specyficzny właściciel - szef kuchni i świeżutkie jedzonko. My raz popełniliśmy tam...homara :oops: pod wpływem odcinka Makłowicza, w którym to słynny degustator zachwalał tę restaurację..Potem już tylko zapas :mrgreen: y z Polski się jadło

Jeśli powoływać się na powyższy autorytet, to polecał też konobę( ale nie wiem którą) w Trsteniku.

W innych relacjach polecają konobę Antunović w Kunie i Domanoeta w Janinie

Ach, zapomniałabym ...konoba Stari Ribar w Trpanju -pysznie i na pięknym patio pod winoroślą.

Co do małży- to raczej wszędzie są dobre, no chyba ,że trafisz na totalny tourist trap. A najlepiej zrobić samemu - to też opisałam w mojej relacji peljesac-i-vis-2014-zabawa-w-kotka-i-myszke-z-accuweather-t48842.html
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 10.02.2017 01:31

Same piękne plaże Ty mie tu pokazujesz, biera tasza i jedziem tam! :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone