Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika I] Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.08.2016 08:51

lotnikwsk napisał(a):Ja to się trochę przeraziłem bo ........CROpka to kojarzy mi się z jakimś końcem :oops:
Bo kropka to kropka i koniec 8O Ale chyba nie będzie aż tak źle :roll: :papa:



Nie będzie, to raczej ciekawy początek czegoś nowego :)

A CROpka, bo na mnie narzeczony mówi "kropek, kropuś". Stąd tłumacząc z "CROackiego" na nasze: kroniki kropka = moje kroniki :)


figusek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
Ural napisał(a):W jakimże to celu zmieniłaś jeden dziwaczny Nick na jeszcze bardziej kontrowersyjny. Ni ładu ni składu. Już lepiej jakbyś nazwała się np. Słonecznik albo Słońce itp.


Zmiana podyktowana chęcią usystematyzowania loginu w kilku miejscach w sieci. W nowej relacji dokładnie będzie wiadomo co i jak.

Nie uważam, aby cokolwiek miało tu kontrowersyjny wydźwięk, więc pozostaje mi puścić Twoje uwagi mimo uszu.

Pozdrawiam :)

I CROpka :D


O to to :wink:
Ostatnio edytowano 06.08.2016 14:02 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 06.08.2016 08:59

Kropuś to nie jest takie miłe określenie. Lepiej by było skarbie, złotko, słoneczko, kurczaczku, rybko.

Lepiej wyperswaduj narzeczonemu aby inaczej do Ciebie się zwracał.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.08.2016 09:37

Ural napisał(a):Kropuś to nie jest takie miłe określenie. Lepiej by było skarbie, złotko, słoneczko, kurczaczku, rybko.

Lepiej wyperswaduj narzeczonemu aby inaczej do Ciebie się zwracał.



Mimo wszystko sugeruję ci zająć się własnym związkiem a od mojego się od....transportować :wink:
davidz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) davidz » 06.08.2016 16:01

PRzeczytałem od A do Z całą Twoją relację... Przywołałaś piękne wspomnienia z 2013 roku, kiedy to byliśmy na Peljesacu w podobnym terminie - od 1 do 9 września... Byliśmy w tych samych miejscach, na tych samych plażach, oddychaliśmy tym sam powietrzem... PRzeczytałem tą relację i jestem pewien, że jeszcze tam wrócę - może za rok :)
Jedna moja sugestia dla wyjeżdżających do CRO wygodnickich, którym zwyczajnie nie chce się gotować ani szykować jedzonka - my będąc w Orebicu wykupiliśmy sobie wyżywienie w Grand Hotelu i codziennie chodziliśmy rano na śniadanie i wieczorem na obiadokolację. Koszt takiego przedsięwzięcia to chyba 17euro/dzień/os. - dla mnie bardzo mało. Oczywiście cena poza sezonem. W zasadzie w większości chorwackich miejscowości są hotele, które oferują taką opcję... Dla mnie bomba!
Zamieszczam klip z naszych wakacji w 2013 r. Peljesac naszymi oczami! :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 06.08.2016 16:09

davidz napisał(a):PRzeczytałem od A do Z całą Twoją relację... Przywołałaś piękne wspomnienia z 2013 roku, kiedy to byliśmy na Peljesacu w podobnym terminie - od 1 do 9 września... Byliśmy w tych samych miejscach, na tych samych plażach, oddychaliśmy tym sam powietrzem... PRzeczytałem tą relację i jestem pewien, że jeszcze tam wrócę - może za rok :)
Jedna moja sugestia dla wyjeżdżających do CRO wygodnickich, którym zwyczajnie nie chce się gotować ani szykować jedzonka - my będąc w Orebicu wykupiliśmy sobie wyżywienie w Grand Hotelu i codziennie chodziliśmy rano na śniadanie i wieczorem na obiadokolację. Koszt takiego przedsięwzięcia to chyba 17euro/dzień/os. - dla mnie bardzo mało. Oczywiście cena poza sezonem. W zasadzie w większości chorwackich miejscowości są hotele, które oferują taką opcję... Dla mnie bomba!
Zamieszczam klip z naszych wakacji w 2013 r. Peljesac naszymi oczami! :)

O kurde znam ten klip ! :D no proszę, to filmik kogoś z forum :-) super :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.08.2016 16:14

davidz napisał(a):Zamieszczam klip z naszych wakacji w 2013 r. Peljesac naszymi oczami! :)



O proszę, to Twoje? Ha, a tyle razy to widziałam na YT :)


Co do powrotu na Półwysep, najchętniej to bym się tam na stałe osiedliła :hut:
davidz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) davidz » 06.08.2016 16:16

Zapraszam do obejrzenia kolejnych wspomnień z CRO, które można znaleźć na moim koncie!!! :) Byłem już w kilku miejscach, ale najbardziej zakochałem się właśnie w Peljesacu i na pewno tam wrócę!!! Serce woła!!! :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.08.2016 16:29

davidz napisał(a):Zapraszam do obejrzenia kolejnych wspomnień z CRO, które można znaleźć na moim koncie!!! :) Byłem już w kilku miejscach, ale najbardziej zakochałem się właśnie w Peljesacu i na pewno tam wrócę!!! Serce woła!!! :)


Jak tematyka chorwacka to na pewno mam obejrzane ;)

Lubię dla relaksu pooglądać sobie filmy z wyjazdu do CRO :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 06.08.2016 18:04

CROnikiCROpka napisał(a):
Ural napisał(a):Kropuś to nie jest takie miłe określenie. Lepiej by było skarbie, złotko, słoneczko, kurczaczku, rybko.

Lepiej wyperswaduj narzeczonemu aby inaczej do Ciebie się zwracał.



Mimo wszystko sugeruję ci zająć się własnym związkiem a od mojego się od....transportować :wink:



No Wiesz co Ewa ......... :roll: To ja z dobrego serca ...........
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.08.2016 20:29

Ural napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
Ural napisał(a):Kropuś to nie jest takie miłe określenie. Lepiej by było skarbie, złotko, słoneczko, kurczaczku, rybko.

Lepiej wyperswaduj narzeczonemu aby inaczej do Ciebie się zwracał.



Mimo wszystko sugeruję ci zająć się własnym związkiem a od mojego się od....transportować :wink:



No Wiesz co Ewa ......... :roll: To ja z dobrego serca ...........



Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.08.2016 15:29

Czekam niecierpliwie na Twoje kolejne kroniki, Kropko ;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.08.2016 16:52

tyniolek napisał(a):Czekam niecierpliwie na Twoje kolejne kroniki, Kropko ;)


Będą, będą :wink:

Jak Ci idzie odliczanie DDW? Spakowani? :hut:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.08.2016 10:25

CROnikiCROpka napisał(a):Jak Ci idzie odliczanie DDW? Spakowani? :hut:


W końcu w DDW 1 z przodu, czyli jest dobrze! :D

Od miesiąca kompletuję... garderobę i te inne takie takie :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.08.2016 18:13

tyniolek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Jak Ci idzie odliczanie DDW? Spakowani? :hut:


W końcu w DDW 1 z przodu, czyli jest dobrze! :D

Od miesiąca kompletuję... garderobę i te inne takie takie :D



U nas już też wreszcie do wyjazdu 11 dni, a do rozpoczęcia urlopu jako takiego 14 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 22.03.2017 09:53

Sylwetka... napisał(a):
EithelAmarth napisał(a):
Mogłabyś pokazać, o której skrzyżowanie dróg chodzi? Np. na google maps? Masz może fotki tych plażyczek?:>

Wiedziałam, że tam coś jeszcze musi być! Będzie powód, żeby wracać :mrgreen:

Jadąc od Divnej dojeżdżasz do końca i skrzyżowania w prawo do portu w lewo do wsi , (fota zrobiona w stronę Divnej) prawie za plecami, dosłownie jakieś 2-3 metry jest droga w gaj.
_DSC0735.jpg

idziesz do końca delikatnie kierując się w stronę morza, na końcu jest zwężenie i wchodzi się w wysokie krzaki w wakacje były wykarczowane, więc łatwiej było trafić, w poprzednich latach niestety tylko wydeptana ścieżka na szerokość "ludzia"
na tą plażę się wychodzi

_DSC0656.jpg

ta to środkowa mała po południu zacieniona, często zajęta przez naturystów
_DSC0664.jpg

ostatnia , mieszana...
_DSC0662.jpg



edit : To ta droga : https://goo.gl/maps/s3U7aFNSqz22


Mam pytanie, idąc na tą plażę z jeziorkiem

43°01'25.3"N 17°09'22.9"E
43.023703, 17.156373
beach Jezero

Gdzie najlepiej zostawić auto? Bo przy tej drodze z powyższego linku do gaju oliwnego nie widzę w okolicy parkingu.

Możecie coś polecić?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
[CROnika I] Peljesac 2015 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone