Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2011 i inne zatrubki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anek cro
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek cro » 10.07.2012 17:42

Budek, dzięki za relację, bardzo wciągająca, od półtorej godziny krzyżuje mi nudne robocze plany...
a gdzie tam 18 sierpnia kiedy wreszcie ponownie dotrę ( mam nadzieję) na Peljesac...

Pozdrawiam i pędzę nabyć koszulki cro.pl :lol:
Ostatnio edytowano 11.07.2012 09:04 przez anek cro, łącznie edytowano 1 raz
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 10.07.2012 18:14

My też od 18 sierpnia będziemy na Peljesaciu.
Ciekawa relacja.
Pozdrawiam.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 11.07.2012 07:41

ZoltaN napisał(a):Pytanko...

W jakiej cenie w Orebicu można aktualnie wypożyczyć skuterki, a najlepiej quady ???

Z tego co kojarzę blisko przeprawy promowej można było wypożyczyć jednoślady...


Dokładnie na ulicy dojazdowej do promu jest wypożyczalnia. Wczoraj stały tam dwa quady po 400kuna za dobę oraz jeden skuter za 200 kuna (6h-130kn).
:)
Janstanislaw
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2012
Pozdrowienia,ale z Wrocka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janstanislaw » 11.07.2012 10:23

tadeusz2 napisał(a):I ja sam već u Orebiću. Ovdje je lijepo, topla voda u more i sunce mnogo, a ja sam već crveno. Hvala Bogu, sada sakrio iza oblaka.

:D Niestety, tylko dzięki guglowaniu tak z chorwacka.
Tak na poważnie to mój pierwszy raz na tym półwyspie. Jak na razie jestem mile zaskoczony. Jeśli sił starczy to otworzę nową relację.
Przyjechaliśmy tutaj w ciemno i nie ukrywam, że nasz gospodarz miał w tym spory udział, za co mu teraz muszę podziękować.
Wielkie dzięki :D
i pozdrawiam z Orebica.


P.Tadeuszu,troche sie namęczyłem aby odszukać (mam nadzieje,że poczatek) Twojej relacji z aktualnego wyjazdu do CRO .Po powrocie ,mam nadzieje ,że podasz mi garść pożytecznych informacji ,dla faceta ,który po 12 latach bedzie znowu w Chorwacji.Życzę udanego snurkowania i wieczoru w konobie .
Jan
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 11.07.2012 21:38

Wiem, wiem. Nie można tak zniknąć, bez jakiegokolwiek zakończenia. Więc ze smutkiem własnym i całej mojej familii, która zmuszona została do opuszczenia tego uroczego zakątka muszę stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że ta część świata została pozbawiona trzech "wartościowych" jednostek.
Ale dość tych złośliwości. Po ostatniej mojej relacji efekt Coriolisa nabrał wyraźnego znaczenia. Z jednej strony atak ciągle niezadowolonych "wydawców", wysokich temperatur, schizofrenii oraz natręctw związanych z zakończeniem urlopu wprowadził mnie w stan pewnego bezwładu i ciągłej konsumpcji regionalnych płynów.
W międzyczasie ponownie zawitaliśmy na karnawał korćulański. (30.06/01.07).

Obrazek
Obrazek

Uczucie, które gdzieś mi towarzyszyło, oprócz fascynacji, to zazdrość. Ludziska prezentują swoje wsie, miasteczka w różnych formach i czuć, że oni się z tym wszystkim utożsamiają.


Dla poprawy samopoczucia konsumujemy małże św. Jakuba.

Obrazek

Konsumowaliśmy oczywiście inne specjały. Niestety urządzenia do zapisu owych wydarzeń zaniemogły. Może to i lepiej dla forum :wink:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 11.07.2012 21:49

A dobre te małże św. Jakuba? Nie mam śmiałości zmówić:-) Może w tym roku... gdzie na w Korculi jedliscie to cudeńko?
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 12.07.2012 09:56

Bosm@n napisał(a):A dobre te małże św. Jakuba? Nie mam śmiałości zmówić:-) Może w tym roku... gdzie na w Korculi jedliscie to cudeńko?


Według mnie to przegrzebki są chyba najlepsze. Szczerze polecam, są bardzo delikatne. W Polsce sprzedaje je sieć Makro, ale na zamówienie. Cena cosik 90 zeta za kilogram.


Obrazek

Restauracja jest tam gdzie pani w okienku za Turoniami. Znajduje się na deptaku przy morzu (wysokie ławki). O ile pamiętam to nazywa się Bella.

Obrazek

Smacznego :cry: .
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 08.04.2013 08:10

No to zaklepane. Ruszamy do Cro 24.06-10-07.2013 :twisted: . Mile widziane propozycje odwiedzenia ciekawych miejsc w BiH oraz Albanii.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2013 08:15

Może zrób edycję pierwszego postu i dopisz tegoroczny wyjazd; wtedy łatwiej ogarniac informację, zamiast biegać po kolejnych relacjach.
Ta Albania i reszta to chyba na dłużej?
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 08.04.2013 10:51

no budek , myślałem że umarłeś!!! witaj!!!!
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 08.04.2013 10:59

FUX napisał(a):Może zrób edycję pierwszego postu i dopisz tegoroczny wyjazd; wtedy łatwiej ogarniac informację, zamiast biegać po kolejnych relacjach.
Ta Albania i reszta to chyba na dłużej?


Na Bośnię planuję 2 dni gdzieś w środku pobytu. Albania to raczej taki wypad rozpoznawczo-zakupowy w końcówce na jakieś 3, może 4 dni i to też zależy od talarków. U nas zima trzyma to i ule przetrzebiło, a podobno w Albanii pszczółki robią bardzo smaczny miód. A, że Chorwacja wchodzi do kołchozu unijnego to niestety jakość produktów regionalnych prawdopodobnie się pogorszy, więc trzeba poszukiwać nowych rynków.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 08.04.2013 11:07

telepol napisał(a):no budek , myślałem że umarłeś!!! witaj!!!!


Tak jakbyś zgadł. Dokładnie wczoraj zaliczyłem dość poważną glebę na Kotelnicy i w gorseciku se siedzę przed monitorkiem.
A jak spędziliście urlop u Matko?
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 25.04.2013 21:01

Ogólnie pogoda dopisała w 100% codziennie patelnia, tylko towarzystwo które z nami było troszkę humory psuło, pokazałem jego zdjęcie przez Ciebie zrobione z naszego forum i (chyba) matko skumał ;)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 02.07.2013 11:34

A ja już tu sobie spędzam czas od tygodnia i nic mi się nie chce.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 02.07.2013 12:20

gdzie jestes budek???? bo Cię nie widze ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2011 i inne zatrubki - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone