Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peka i sacz - gdzie kupić?

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samotnik
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.05.2005
Peka i sacz - gdzie kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) samotnik » 20.09.2012 17:46

Będę w sobotę wracał z Peljesaca - gdzie mogę takie coś zanabyć? Widziałem na targu w Zadvarje, ale ten targ (o ile to można tak okreslić) raczej nie odbywa się codziennie - w sobotę trafię?

Swoją drogą - ile muszę na to Kun odłożyć?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2012 20:09

Kociołek kupisz w RP u Maćka na forum.
Zakręcany kociołek w Polsze także się znajdzie.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.09.2012 20:52

Taką pekę to chyba tylko w Cro, kociołki emalia bez problemu, różne pojemności, a żeliwo już za kilka dni w ofercie.

Obrazek

Pekę mam przywiezioną z Cro, sporo za nią płaciłem, znalazłem coś jakby hurtownię, ale cena jaką musiałbym wystawić w Polsce ... nie zachęcała do dalszych rozmów, tym razem.
Wedera
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wedera » 20.09.2012 20:58

Witam
Oryginalną pekę za przyzwoitą kasę można kupić w Obi w Cro w miejscowości Varazdin lub w markecie budowlano-ogrodniczym.
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2012 21:04

Maciek1956 napisał(a):Taką pekę to chyba tylko w Cro, kociołki emalia bez problemu, różne pojemności, a żeliwo już za kilka dni w ofercie.

Obrazek

Pekę mam przywiezioną z Cro, sporo za nią płaciłem, znalazłem coś jakby hurtownię, ale cena jaką musiałbym wystawić w Polsce ... nie zachęcała do dalszych rozmów, tym razem.

Daj znaka, jak będziesz miał.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 20.09.2012 23:45

Mala peka kosztuje od 250 do 300 kuna a duża od 350 do 400 kuna.Za zwiczaj som do kuplieńa na bazarkach w malich i dużich miescowoszczach .Mala to taka ktura pomieszćy jednego kurczaka i kilogram ważiwach a duża bez problemu nawed kilka kurczakuw i 3 kilo ważiwach. :D
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.09.2012 07:13

My swoją kupiliśmy właśnie na przydrożnym bazarku, ale w Bośni (pomiędzy Jajcami a Bania Luką), wracając z Cro :D


Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.09.2012 08:01

Sylwia - napisz proszę za ile kupiliście?
Dzięki.

:papa:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.09.2012 08:04

Jacek S napisał(a):Sylwia - napisz proszę za ile kupiliście?
Dzięki.
:papa:

Zapłaciliśmy 35 ojro, chciał 40 udało się utargować, zresztą tylko tyle ojro mieliśmy!
W skład wchodzi : pokrywa, obręcz, misa, łopatka i nóżki- podstawka co by w ognisku też można było robić
Pozdr. :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.09.2012 09:01

W Orebicu w tym roku nie mieli. Mogli nam zamówić, ale zbyt późno o tym pomyśleliśmy i nie zdążyłaby dotrzeć przed naszym wyjazdem :)
W przyszłym roku już obowiązkowo muszę kupić.

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Peka i sacz - gdzie kupić?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone