Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 15:03

Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy. Jest wśród forumowiczów kilka osób zajmujących się fotografią mniej lub bardziej profesjonalnie, może przekażą nam swoją wiedzę i zachęcą do poprawienia tego co robimy.

Wkleję jako pierwszy i proszę o łagodne traktowanie :wink:

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.03.2007 15:16

Pejzaż złożony z chmur :roll: Coś gorącego:

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.03.2007 15:19

I coś zimnego :roll: Brrrr

Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 16:27

Leszku w mojej opinii 1 fotkę bym odszumił, natomiast 2 oddaje klimat mroźnego poranka, co stwierdzam po poświacie na horyzoncie i nie wiem czy jest możliwość korekty niebieskiego zabarwienia śniegu, aby tej poświaty nie stracić ze względu na jej delikatność a ona pozostać bezwzględnie musi taka jak jest :!: Wschód słońca jest gdzieś za Twoimi plecami znad gór jak sądzę i stąd niedoświetlenie 1 planu :D Generalnie jestem na TAK :lol:

Żeby na powrót rozgrzać fotka zrobiona przez moją żonę z okna w kuchni :wink:

Obrazek

cieplej :?:
Ostatnio edytowano 09.03.2007 16:31 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.03.2007 16:31

:lol:
Ostatnio edytowano 15.03.2007 15:28 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 09.03.2007 18:52

A co powiecie na celowe rozmazanie ?
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2007 19:00

A to "strzał" z mojego okna :lol:
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 19:28

Plavac, poprzez rozmycie lądu uzyskałeś efekt, że oglądający zwraca uwagę na niebo na którym rozmycie jest zdecydowanie mniej widoczne a ląd wydają się być odleglejsze.

Piotrek, starałbym się wykadrować tak, aby zachodzące słońce było w centralnym punkcie kadru lub z wyraźnym przesunięciem. Przesunięcie w przypadku Twojej foty jest niewielki, przez co trochę drażniące jak dla mnie. Zawsze można inaczej wykadrować, więc jestem na tak.

Ps. Drażniące również są druty ale to niestety trza by reklamację złożyć do ZE wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2007 19:41

Rysio napisał(a):Ps. Drażniące również są druty ale to niestety trza by reklamację złożyć do ZE wink:

Dla mnie bardziej wkurzający jest ten worek ze smieciami przy drodze (po lewej z dołu) ale to nie moja robota :lol: a fotka pstryknięta była tak bez celu, bardziej jako próba aparatu
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 09.03.2007 19:57

Rysio ładne, ładne, jednak brakuje szczegółów w Twojej pierwszej fotce i w zoninej. Szczegółów w cieniach. nie podeprę się własnym doświadczeniem (jeszcze nie ale już niedługo) ale przeczytanym tekstem z Foto Video Digital. Otóż w kontrastowych scenach, gdzie wystepuje duża rozpiętość tonalna warto postawić statyw i zrobić kilka zdjęć z różnym krokiem EV., a potem z tych kilku (3-7) fotek złożyć HDR czyli jedno zdjęcie, które będzie pozbawione braku szczegółów w cieniach jak u Ciebie bądź w jasnych (ale nie wypalonych!) partiach zdjęć.

Piotrek_B
Ta sama uwaga + przepalone niebo wokół słońca i moim zdaniem zbędna droga (strumyk?)

plavac Nieostre! Rozmycie czasem jest atutem zdjęcia i może nadać mu tajemniczości czy bajkowości, ale chyba nie tym razem.

Leszek Skupin ładne, ale Twój program do edycji zdjęć fatalnie tnie jakość, pewnie suwak jakości zatrzymał się w okolicach 60% :)

Wredny jestem?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 20:27

Jasio, właśnie o takie komentarze mi chodziło :!: :D , co można poprawić, co robimy źle itd. Co do składanek jestem przeciw (też o tym czytałem :wink: ), a i szczegółów przynajmniej w mojej fotce (od żony się nie wypowiadam) nie chciałem mieć. Chodziło mi właśnie o kontrast czerni i wielobarwnego nieba :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2007 20:37

Obrazek
Aparat Samsung A50 (jak był sprawny)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 21:17

Januszu, więcej życia dla choinek moim skromnym zdaniem i niech śnieg będzie czystszy :wink:

wkleiłem tu fotkę od Janusza zmienioną ale efekt zmian nie podobał mi się , jak popracuję nad nią to może jeszcze ją wkleję

:wink:
Ostatnio edytowano 09.03.2007 21:20 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2007 21:20

no to wrzucę nastepne pod krytyke :lol: (to jest analog)
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.03.2007 21:33

Piotrek, ten sam feler co w większości moich zdjątek - białe niebo :cry: ale już mam odpowiednio aparat doposażony, więc jestem dobrej myśli przed nadchodzącym sezonem :wink:

To teraz coś z rodzinnego Śląska

Obrazek
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone