Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2007 19:59

matkaboska napisał(a):
Rysio napisał(a):Właśnie zastanawiałem się kadrując, czy zachować pion podpory czy poziom drogi. Wybrałem pion ale rzeczywiście wydaje się, że linia drogi jest istotniejsza.

:sm:
Tak jak teraz bardziej mi się podoba. Wcześniej miałam wrażenie, że w miejscu gdzie słońce prześwietlało most zdjęcie jest jakby "przetarte". Podpora jest tak skonstruowana, że lekkie przechylenia nie rzucają się w oczy. Natomiast poziome elementy są wobec siebie tak ustawione, że nie przechyla się jedynie most, ale i horyzont :) Ja jak skończe robotę postaram się mój horyzont wyprostować.
A mam pytanko z ciekawości. Czy usuwałeś coś z górnego lewego rogu?


Musiałem kawałek zdjęcia dołożyć po po przekadrowaniu brakowało i to na tzw odp.... :wink: , na samym dole też znajdziesz ślad w postaci małego kwadracika "nie stąd" :wink: to oczywiście robiłem na szybko więc jest jak jest :D z linkami też by się trza było bardziej postarać ale córcia mi akurat po plecach skakała :lol:

Goly, a to jak Ci się podoba :?:

Obrazek

szkoda, że na zdjęciu nie ma końca tego półwyspu, byłby bardziej interesujący niż góry z prawej :wink: Na pierwszym planie w Twojej fotce od razu zabija para starszych osób o dość mało estetycznej fizjonomii więc przyciąłem dół. Nie żebym miał coś do tych osób, zresztą sam jestem dość okrągły, ale na tej fotce mówię im stanowczo nie :wink:

Anetko, oprócz szumów i defektów samochodowych typu słupek, czarne kropki na górze szyby jest oki, po obróbce byłyby bardzo ładne zdjęcia.
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 11.03.2007 20:10

ano lepiej , lepiej .....faktycznie "zpaprali" mi fotke ....hehe
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 11.03.2007 20:21

A może to ...z nad naszego morza .....

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2007 20:22

A może przypomnienie że w Polsce były zimy :wink:

Obrazek
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 11.03.2007 20:31

A pewnie że były , i to jakie :wink:

Obrazek

I na Słowacji tez bywały ... :)

Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2007 20:45

Goly, z nad morza pikna :lol: jedna kropeczka się tam ostała ciemna na niebie ale to pikuś do wyeliminowania
Janusz, bardzo ładnie, bez uwag
Goly, zimowe pierwsze zaś kropka ale proste do wyeliminowania więc bez uwag, drugie mocno szumi , za ciemne i przekoszony horyzont ale da się z tego ładną fotkę zrobić :wink:

Teraz fotka bardzo kiepska technicznie - robiłem zdjęcie, zdjęcia papierowego :D ale myślę że warta pokazania :wink:

Obrazek
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 11.03.2007 21:06

Ciekawa ta fotka .....piramidy "egypskie" .... a to "cos" na pierwszym planie , troche tu nie pasuje :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2007 21:11

Zdjęcie nic nie obrabiane, tak go zrobił mój Samsung.
I zrobił też takie:
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2007 21:16

goly napisał(a):Ciekawa ta fotka .....piramidy "egypskie" .... a to "cos" na pierwszym planie , troche tu nie pasuje :)


To coś na 1 planie to obecnie już dzielnica Kairu - Giza (wcześniej oddzielne miasto). W TV i folderach inaczej przedstawiają piramidy i w tej fotce właśnie tkwi odmienność, pokazuje ona prawdę, której większość z nas nie zna. Fotka z roku 2001, za kilka lub kilkanaście lat piramidy będą stały w mieście - słowa naszego przewodnika, więc spieszcie się je zobaczyć nie otoczone miastem. :wink:

Janusz, wsio oki ale wywal datę :wink: nie przystoi :wink: Też ten błąd robiłem a nie ma takiej potrzeby, bo dopóki zdjęcia nie zaczniemy obrabiać, zawsze jest podana dokładna data powstania pliku :D

Śniegu napadało datę przysypało :wink:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2007 22:11

No to zmieniamy porę roku - jesień w Kamiannej

Obrazek

(zdjęcie wykonane aparatem Nikon D50 przez syna)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 08:24

Janusz wsio piknie, ale niebo by trza dopracować :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.03.2007 08:57

;)
Ostatnio edytowano 15.03.2007 15:37 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.03.2007 08:58

;)
Ostatnio edytowano 15.03.2007 15:38 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.03.2007 09:23

No to ja dorzucę swoje 4 grosze. W moim aparacie wszystko zależy od światła i innych warunków zewnętrznych - np. od braku światła :D (z racji możliwości tegoż i mojego lenistwa - bo ponoć coś tam mozna ustawić). Aparat Nikon 3700 (zepsuł się 3 razy ale nadal go kocham):

Obrazek

Obrazek

a i jeszcze to

Obrazek

na koniec trochę nieudane - słońce z boku, bo to z auta i kombinowałem jak nie zawadzić o druty

Obrazek

No specjaliści - może być czy nie ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 10:00

Lesiu, takie ujęcie czyli pod światło + bardzo duży kontrast czarnych elementów mostu z niebieskim niebem jest książkowym przykładem, na którym sprawdza się abberacje chromatyczne aparatów. Niestety hybryda jaką ja dysponuję nie ma szans w takim starciu. Powiem Ci tylko, że czytałem ostatnio o Leice M8 która w podobnych warunkach również padła choć oczywiście w stopniu niewspółmiernie niższym niż moja hybryda. Cena do czegoś zobowiązuje. 17 patyków za body :roll:
Co do zdjęcia Janusza to w mojej opinii niebo jest po prostu dorobione programowo na szybko i stąd te efekty. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone