Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport dla dziecka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012
Paszport dla dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 04.06.2012 07:47

Witam,
Jedziemy 15 lipca do Chorwacji, wszyscy mamy osobne paszporty. Dzieci (5 i 12 lat) mają paszporty wyrobione w styczniu 2009 r. i ich termin ważności upływa w styczniu 2014 r.
Chciałam się tylko upewnić, czy nie muszę wyrabiać dla nich paszportu bo czytam, ze teraz dla dzieci są wystawiane tylko na 12 miesięcy, a nie na 5 lat, jak to było wcześniej. Nadmieniam, że synek obecnie skończył 5 lat i trochę się zmienił patrząc na zdjęcie paszportowe sprzed 3 lat. Proszę o szybką odpowiedź, bo to ostatni dzwonek na ewentualne wyrobienie nowych dokumentów dla dzieci.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2012 07:51

Nie musisz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 08:02

cambriaaa napisał(a):Witam,
Jedziemy 15 lipca do Chorwacji, wszyscy mamy osobne paszporty. Dzieci (5 i 12 lat) mają paszporty wyrobione w styczniu 2009 r. i ich termin ważności upływa w styczniu 2014 r.
Chciałam się tylko upewnić, czy nie muszę wyrabiać dla nich paszportu bo czytam, ze teraz dla dzieci są wystawiane tylko na 12 miesięcy, a nie na 5 lat, jak to było wcześniej. Nadmieniam, że synek obecnie skończył 5 lat i trochę się zmienił patrząc na zdjęcie paszportowe sprzed 3 lat. Proszę o szybką odpowiedź, bo to ostatni dzwonek na ewentualne wyrobienie nowych dokumentów dla dzieci.





O ile pamiętam, jeśli dziecko różni się w rzeczywistości od zdjęcia paszportowego należy wymienić paszport.

Pozdrawiam smoki3
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 04.06.2012 08:05

Pamiętam jak kiedyś przekraczaliśmy granicę i jechaliśmy na Słowację to celnik się przyczepił że dziecko jest już nie podobne.Teraz ma już chyba 4 paszport .Wymieniamy gdy dziecko się zmieni.Ja tak zrobiłam tym bardziej że leciałam do Egiptu nie chciałam niespodzianek na lotnisku.
Zrobisz jak chcesz.Pozdrawiam.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 04.06.2012 08:20

Moje dziecko ma wydany paszport 6 lat temu i na zdjęciu ma 5 lat i w zeszłym roku nie mieliśmy żadnych problemów z przekroczeniem granicy z uwagi na nie aktualne zdjęcie.A przekraczaliśmy klika granic z kontrolą paszportową począwszy od granicy Chorwackiej,Czarnogórskiej,Albańskiej i Bośni i Hercegowiny.
W tym roku jedziemy za 5 tygodni z tym samym paszportem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.06.2012 09:13

Mam tą samą sytuację. Julce wyrabialiśmy paszport jak miała 8 miesięcy, ważny na 5 lat, teraz ma 4,5 roku. Kompletnie jest do siebie na tym zdjęciu nie podobna :) Już w zeszłym roku miałam stracha, bo teoretycznie paszport ważny, ale....faktycznie jest tak, że jeśli zdjęcie już mało do nas podobne, tudzież my do zdjęcia to trzeba wymienić. Nikt nas się nie "czepiał" w zeszłym roku, a z dwa razy chyba brali paszporty do ręki. Ja na wszelki wypadek zawsze zabieram ze sobą akt urodzenia Julii.Zawsze jakiś dowód, że ona moja jest.
W tym roku zgapiliśmy się i już nie zdążymy wymienić, więc też pojedzie na swoim starym paszporcie :)
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 04.06.2012 09:27

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

Właśnie dzwoniłam do Biura Paszportowego. Pani powiedziała mi, że paszporty są ważne i to jest główne kryterium, którym należy się kierować. Jeżeli dziecko jest kompletnie nie podobne do siebie to można wymienić, ale to decyzja rodziców. Generalnie jeżeli jest choć trochę podobne, to powiedziała, ze nie ma sensu wymieniać. Więc ja nie wymieniam, wezme ze sobą jeszcze akt urodzenia, tak dla większego spokoju.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.06.2012 09:31

Naszej córki zdjęcie też niepodobne :-) ale nie mieliśmy dotąd żadnego problemu z przejściem przez granicę.

cambriaaa, dobry pomysł z tym aktem urodzenia, muszę wprowadzić w życie :-)

Generalnie uważam, że skoro paszport ważny, to nie powinni się czepiać, ja też nie jestem podobna do tej na zdjęciu :lol:
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 04.06.2012 09:40

viltob08 napisał(a):Naszej córki zdjęcie też niepodobne :-) ale nie mieliśmy dotąd żadnego problemu z przejściem przez granicę.

cambriaaa, dobry pomysł z tym aktem urodzenia, muszę wprowadzić w życie :-)

Generalnie uważam, że skoro paszport ważny, to nie powinni się czepiać, ja też nie jestem podobna do tej na zdjęciu :lol:



No ja jestem trochę podobna, ale te zdjęcia do paszportu są okropne, wyglądam na nim jak poszukiwany zbieg z więzienia :wink: :wink: :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.06.2012 10:08

w 2002 roku wyrabialam dla rocznego syna paszport,wtedy dawali jeszcze na 10 lat dla dzieci tak samo jak dla doroslych.gdy syn mial 7 lat ledwo nas przepuscili na lotnisku :?
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.06.2012 11:07

W ubiegłym roku przekraczając granicę Slo/Hr celnik na paszport mój i żony tylko zerknął, a nad paszportem córki długo się zatrzymał, raz do paszportu raz na dziecko zerkał. A paszport i zdjęcie było świeżutkie. A słowo decydujące ma celnik i jak powie że dziecko niepodobne to nie wpuści i tyle. Ja wolę wydać 50zł (zdjęcie + paszport) i jechać bez obaw.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.06.2012 12:36

wojtek_p napisał(a): A słowo decydujące ma celnik i jak powie że dziecko niepodobne to nie wpuści i tyle. Ja wolę wydać 50zł (zdjęcie + paszport) i jechać bez obaw.

Już doszliśmy do tego, że my sknery co 50 zł na dziecko żałują :)
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.06.2012 13:02

Aldonka napisał(a):
wojtek_p napisał(a): A słowo decydujące ma celnik i jak powie że dziecko niepodobne to nie wpuści i tyle. Ja wolę wydać 50zł (zdjęcie + paszport) i jechać bez obaw.

Już doszliśmy do tego, że my sknery co 50 zł na dziecko żałują :)


Nie o to chodzi. Ja jadąc na wakacje mam wypoczywać, nie będę się stresował ze trafię na typa który wstał lewą nogą i mi dziecka nie przepuści. Każdy robi jak uważa.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.06.2012 13:36

wojtek_p to było z lekką nutą humoru, co miałam nadzieję odzwierciedliła buźka ;)
katarzynam
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 04.06.2012 13:58

Jeżeli są paszporty to nie ma problemu, nawet jeżeli zdjęcia dzieci są zabawne. Od 26.06 tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Dlatego jeżeli ktoś podróżował z dzieckiem na podstawie wpisu w swoim paszporcie to teraz musi wyrobić dziecku paszport lub przynajmniej dowód osobisty, bo ten wystarczy aby spokojnie jechać do Chorwacji.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone