Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport dla dziecka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skapin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) skapin » 10.07.2012 12:39

Jacek S napisał(a):
skapin napisał(a):Witam,

może ktos się spotkał z podobna sytuacją. Mianowicie mój 3,5 letni synek ma paszport wyrobiony w zeszłym roku, ważny do wrzesnia 2012. W lipcu jedziemy do Chorwacji a ja sie wczoraj dowiedziałam, że paszport powinien być ważny conajmniej 3 miesiące? Będziemy mieć kłopoty na granicy?


Możecie mieć kłopoty bo paszport nieważny.
Na szybko można wyrobić D.O. i po kłopocie.

Ze strony MSZ:
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu.


Wniosek na dowód złożyłam wczoraj, ale kazali mi się dowiadywać za 3 tygodnie /ustawowo czeka się miesiąc czasu/ a my wyjeżdzamy 23.07. Prosiłam urzędnika i tłumaczyłam, że to sprawa pilna, ale rozłozył ręce. Mogę jeszcze jakos na kogoś wpłynąć, żeby to przyspieszyć? Pomocy!
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 17.07.2012 10:24

Informacja ze strony małopolskiego urzędu wojewódzkiego
Od 11 sierpnia 2012 r. paszporty biometryczne dla dzieci poniżej 5 roku życia ważne będą przez 5 lat. Do tej pory dzieciom do 5 roku życia wydawano paszporty tymczasowe lub biometryczne ważne tylko rok. Dzięki tej zmianie rodzice nie będą już musieli co rok starać się o nowe dokumenty dla swoich dzieci.

Opłata za wydanie paszportu dla dziecka nie ulegnie zmianie i będzie wynosiła – jak dotychczas – 30 zł. Nowy przepis wejdzie w życie 11 sierpnia, więc do 10 sierpnia dzieciom do 5 roku życia będą jeszcze wydawane paszporty z rocznym terminem ważności.
tt74
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tt74 » 12.08.2012 15:37

Witam.
Okazało się, że mój 5 letni syn ma nieważny paszport. Nie dam rady wyrobić mu nowego dokumentu. Jakie są wasze doświadczenia? Jechać "na wariata" i najwyżej wrócę z granicy (pewnie chorwackiej) czy zrezygnować z wyjazdu?

Pozdrawiam - TT
JOKA78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JOKA78 » 13.08.2012 17:17

MAm to samo. Dziecko 5 lat - nieważny paszport. W starym ma nawet wbitą pieczątkę, że rok temu przejezdzał z nami granicę. Teraz nie mam szans wyrobić nowego paszportu - zastanawiam się czym się narazam jak pojadę z tym niewaznym paszportem i udam zdziwinoą na granicy :))) ????? Ale jaja. Miał ktoś doświadczenia z nieważnym paszportem.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 14.08.2012 15:00

zawsze mozna wyrobic paszport tymczasowy. U nas zajęlo to tydzien od zlożenia wniosku, koszt taki sam jak przy normalnym i nie byla konieczna obecnosć dziecka ( dlatego wyrobiliśmy taki).
Tylko to było w lipcu i paszporty były na rok.
dyha
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyha » 22.08.2012 16:11

Oj tam.... Można zaryzykować wyjazd, a w razie czego dziecko zostanie na granicy i ktoś z PL po niego przyjedzie :lol: w czym problem :lol: :papa:
Marcyk27
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 26.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyk27 » 04.05.2013 10:25

Witam w czerwcu jadę do Chorwacji z dziećmi 5 i 6 lat czy wystarczą im dowody osobiste czy raczej paszporty. Widzę że zdania są podzielone na ten temat. Dzięki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2013 11:31

Marcyk27 napisał(a):Witam w czerwcu jadę do Chorwacji z dziećmi 5 i 6 lat czy wystarczą im dowody osobiste czy raczej paszporty. Widzę że zdania są podzielone na ten temat. Dzięki


Do przekroczenia granicy wystarczą dowody osobiste :D ja tam bym dzieciakom wyrobił paszporty,chociażby z tego powodu że są one bardzo kolizyjne,a w razie awarii w szpitalu (własne doświadczenie) panią lekarkę nie interesował dowód osobisty,dodatkowe ubezpieczenie tylko paszport,w aptece też paszport :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.05.2013 11:36

Marcyk27 napisał(a):Witam w czerwcu jadę do Chorwacji z dziećmi 5 i 6 lat czy wystarczą im dowody osobiste czy raczej paszporty. Widzę że zdania są podzielone na ten temat. Dzięki

Do wjazdu i wyjazdu dowody są wystarczające.
W czerwcu Chorwacja jeszcze nie będzie w Unii i jak niektórzy podają do ewentualnych bezpłatnych świadczeń leczniczych placówki medyczne żądają paszportu.
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 14.06.2013 17:09

Mam pytanie...
wyjezdzamy 02 sierpnia,wracamy 15 sierpnia.
córka(9lat) ma paszport ważny do 21 sierpnia.
Nie wie ktoś czy musimy jej wyrobić nowy paszport?
Kiedys było cos takiego ,że paszport musi być ważny jeszcze przez 3 miesiace od daty powrotu.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 14.06.2013 17:22

PrzemoDG napisał(a):Mam pytanie...
wyjezdzamy 02 sierpnia,wracamy 15 sierpnia.
córka(9lat) ma paszport ważny do 21 sierpnia.
Nie wie ktoś czy musimy jej wyrobić nowy paszport?
Kiedys było cos takiego ,że paszport musi być ważny jeszcze przez 3 miesiace od daty powrotu.


przy przekraczaniu granicy chorwackiej okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu bezwizowego czyli 90 dni od momentu przekroczenia granicy
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 14.06.2013 18:19

Jozzy22 napisał(a):
PrzemoDG napisał(a):Mam pytanie...
wyjezdzamy 02 sierpnia,wracamy 15 sierpnia.
córka(9lat) ma paszport ważny do 21 sierpnia.
Nie wie ktoś czy musimy jej wyrobić nowy paszport?
Kiedys było cos takiego ,że paszport musi być ważny jeszcze przez 3 miesiace od daty powrotu.


przy przekraczaniu granicy chorwackiej okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu bezwizowego czyli 90 dni od momentu przekroczenia granicy


Dzieki za szybka odpowiedź.A jak to się ma do krajów UE? Bo w dniu naszego wyjazdu Chorwacja będzie już w Unii.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 14.06.2013 20:07

mialam podobna sytuacje z wyjazdem do Czech,najlepiej napisac do ambasady i wtedy ,masz odpowiedz na 100% :)
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 17.06.2013 11:52

PrzemoDG napisał(a):Mam pytanie...
wyjezdzamy 02 sierpnia,wracamy 15 sierpnia.
córka(9lat) ma paszport ważny do 21 sierpnia.
Nie wie ktoś czy musimy jej wyrobić nowy paszport?
Kiedys było cos takiego ,że paszport musi być ważny jeszcze przez 3 miesiace od daty powrotu.



Ja w ubiegłym roku miałem podobny problem. Paszport kończył się 3 dni po planowanym powrocie. Pojechaliśmy i problemu nie było, ale wiadomo, trafisz na służbistę to różnie może być. Teoretycznie powinien być ważny 3 miechy.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.06.2013 12:13

PrzemoDG napisał(a):
Jozzy22 napisał(a):
PrzemoDG napisał(a):Mam pytanie...
wyjezdzamy 02 sierpnia,wracamy 15 sierpnia.
córka(9lat) ma paszport ważny do 21 sierpnia.
Nie wie ktoś czy musimy jej wyrobić nowy paszport?
Kiedys było cos takiego ,że paszport musi być ważny jeszcze przez 3 miesiace od daty powrotu.


przy przekraczaniu granicy chorwackiej okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu bezwizowego czyli 90 dni od momentu przekroczenia granicy


Dzieki za szybka odpowiedź.A jak to się ma do krajów UE? Bo w dniu naszego wyjazdu Chorwacja będzie już w Unii.


W zasadzie można wyrobić nowy paszport, czas oczekiwania to ok. 30dni. A jeśli chodzi o UE, to w zasadzie chyba nic nie zmienia, bo jakiś ważny dokument mieć trzeba :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport dla dziecka - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone