Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2018 10:21

erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 01.09.2018 10:28

Ja swojemu jak miał 5miesiecy wyrabiałem dowód. Bezpłatnie i szybko. Jeśli nie planujesz wybierać się nigdzie gdzie paszport będzie wam niezbędny to lepiej dowód wyrobić bo i tak za rok czy dwa dziecko będzie mało podobne do siebie na zdjęciu.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 01.09.2018 11:04

artur77 napisał(a):Witam serdecznie,
Planujemy za rok wybrać się samolotem z 13 miesięcznym dzieckiem na 2 tygodnie do Włoch. Będziemy lecieć liniami Ryanair z Polski. Wiem, że niemowlęta muszą mieć wyrobiony paszport lub tymczasowy dowód osobisty. Czy półrocznemu dziecku można już wyrabiać paszport? Przepraszam może za głupie pytanie ale nie mamy doświadczenia. jak to wygląda w praktyce?
Pozdrawiam


Trzeba trzeba. My w ostatniej chwili odebralismy córce dowód osobisty. Taki dowód jest ważny przez 5 lat. Wyrabiasz to bezpłatnie, czekasz ok 3 tyg ale jak poprosisz policję to szybciej (jeśli Panie w urzędzie nie będą pomocne). Paszport tymczasowy można wyrobić w 1 dzień a ważny jest miesiąc. Do Włoch wystarczy dowód
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2018 11:08

Dzięki serdeczne. Nie ma to jak pomoc znajomych z Cro. Na Was zawsze można liczyć. Pozdrawiam
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 20:38

Witam ponownie,
Powracam do tematu. Tanie linie uruchomiły sprzedaż biletów na lato 2019. Czy w momencie rezerwacji biletu trzeba podać dane dowodu bądź paszportu dziecka? czy dopiero poźniej przy robieniu odprawy? Chciałem najpierw kupić bilety a poźniej wyrobić dowód bądź paszport :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2018 21:43

Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 21:47

Mikromir napisał(a):Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.

Tak, ale przy odprawie w Ryanair musisz wpisać nr dowodu lub paszportu.
Użytkownik usunięty
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 21:48

Hmm, włoskie i chorwackie promy chciały pesel. Może wystarczy.
Użytkownik usunięty
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 21:50

artur77 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.

Tak, ale przy odprawie w Ryanair musisz wpisać nr dowodu lub paszportu.


Odprawę zrobisz później.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 21:51

pewnie tak, tylko tu samolot
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.09.2018 22:10

artur77 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Z tego co wiem, jeśli nie przekraczasz strefy Schengen to nie podajesz ani przy zakupie, ani przy odprawie on-line. Latałam ostatnio do Barcelony i Aten różnymi liniami i nigdzie nie musiałam podawać nr dokumentu.

Tak, ale przy odprawie w Ryanair musisz wpisać nr dowodu lub paszportu.

Latałam wizzairem i aegean airlines. Odprawę robisz niedługo przed wylotem, to już przecież będziesz mieć dokument. Jeśli oczywiście ten ryan w ogóle będzie chciał wylecieć... :lol: :mrgreen:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Paszport lub dowód dla rocznego dziecka

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.09.2018 22:12

Nie strasz....wyleci.... :) :roll: :D
nemo123456
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.04.2019
Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemo123456 » 29.04.2019 13:56

Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.04.2019 14:26

nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?


Po pierwsze, kiedy wyjeżdżasz ? Po drugie, nie warto monitorować w urzędzie, kiedy będzie dokument ? Masz paszport ? Wg przepisów masz mieć ważny dokument przy sobie.
Może Ci się udać jak i może się nie udać zależy czy trafisz na kontrolę i na kogo trafisz z pełnymi tego konsekwencjami :mrgreen: Jeżeli będzie pogranicznik ze słabym wzrokiem może się udać :) :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Czarnogóra - dowód tożsamości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 14:40

nemo123456 napisał(a):Witam serdecznie,proszę o pomoc. W chwili obecnej posługuję się nie ważnym dowodem osobistym. Oczywiście,złożyłem wniosek 3tyg temu. Jednak jest nadal w trakcie realizacji. Przyjmując najgorszą z opcji...Czy uda mi się przekroczyć granicę? z nieważnym dokumentem?dodatkowo prawem jazdy? i potwierdzeniem złożenia wniosku w urzędzie? Jak może to wyglądać?


Poważnie? Z dwoma nieważnymi dokumentami...? W sensie - w strefie Schengen nie musisz się niczym legitymować ale poza nią, już tak. Kodeks graniczny z Schengen zezwala na przekraczanie granicy wewnętrznej w każdym miejscu i bez dokonywania kontroli a tożsamość można potwierdzić i tak w inny sposób...

Nieważne prawo jazdy = brakowi uprawnień do kierowania. Taki kierowca przyłapany bez dokumentów ryzykuje mandat i jako osoba kierujaca bez uprawnień, odholowanie pojazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone