Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.05.2017 20:46

fixz_9 napisał(a):wiesz to na 100%? Wiem że był wymagany tylko dowód ale w TV słyszałem tydzień temu że coś się zmieniło..


Ale Cro jest w UE , więc czemu niby miałby być paszport potrzebny :?: poczytaj na stronie głownej forum Problemy-na-chorwackich-granicach-44.htm tu o zaostrzeniu kontroli. A tu Zawieszone-szczegolowe-kontrole-graniczne-45.htm o ich zawieszeniu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2017 21:09

fixz_9 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Do Chorwacji można wjechać na dowód osobisty. Jedyne, co się "zmieniło", to kontrole na granicach...


to super, jutro jeszcze przedzwonię do konsulatu, żeby wiedzieć na 200% :)


http://www.zagrzeb.msz.gov.pl/pl/inform ... chorwacji/
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 03.05.2017 21:11

dzięki Janusz oraz Pääkäyttäjä ! :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2017 10:13

fixz_9 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
fixz_9 napisał(a):-czy mogę sugerować się stacjami 24/7 z apki myLPG?


Generalnie tak. Lepiej z myLPG zaplanować sobie trasę i sprawdzić stacje przed wyjazdem (klikając potem na mapach Google, można dowiedzieć się więcej o danym obiekcie). Choć ja się dwa razy zdziwiłem - raz w Austrii a raz w Niemczech, niby 24/7 a na miejscu okazało się, że tak ale do 22 albo 18 :mrgreen:

Do Chorwacji można wjechać na dowód osobisty. Jedyne, co się "zmieniło", to kontrole na granicach...


to super, jutro jeszcze przedzwonię do konsulatu, żeby wiedzieć na 200% :)
...


Lepiej zadzwoń do dwóch albo do tego samego w różne dni i o różnych godzinach. Zawsze większa szansa na pewne informacje, takie już na 400% :)
Użytkownik usunięty
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2017 12:50

piotrulex napisał(a):
Lepiej zadzwoń do dwóch albo do tego samego w różne dni i o różnych godzinach. Zawsze większa szansa na pewne informacje, takie już na 400% :)


Na piśmie, na piśmie - papier zniesie wszystko a urzędas dwa razy się zastanowi, zanim palnie głupotę :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2017 21:05

Cze!
Wydaje mi się że rozsądnie jest posiadać oba te dokumenty udając się na wakacje na wypadek gdy przykładowo:
zgubimy dokumenty,
zostaną skradzione itp.
-zaleca się nie trzymanie wszystkiego w razem, a więc wybrniemy z opresji niejako obronną ręka.
Jako przestrogę historia przedstawiona przez kolegę roberto149 OPŁATY ZA AUTOSTRADY
Chciałem forumowiczom zwrócić uwagę na zakup winiet w Słowenii jak jadą busem. Wracałem w Sobotę i była łapanka na granicy Słowenia-Austria na polskie busy. W tym ja się załapałem, Winieta za 15 euro 2A wg. Słoweńców nie obowiązuje na busy i płaci się mandat 150 Euro na miejscu lub 300 Euro w kraju. Bus nie może mieć więcej jak 1,30cm od asfaltu do deski rozdzielczej jak oni to mówią. Trzeba kupować winietę 2B. Złapane były 2 Renault Trafic i nasz Volkswagen T5. No nic urlopu to nie zepsuło, ale niesmak został pomimo tego że przy kupnie winiety mówiłem że proszę winietę na busa VW T5 i dziewczyna dała winietę 2A, czyli ewidentnie oszukują ludzi.
Jeszcze jedno , płaci się mandat na miejscu gotówką lub kartą, jak sie nie ma to nie oddadzą dokumentów , dowodu , paszportu , prawa jazdy. Można sobie jechać bez , byłem świadkiem jak rodzina z dzieckiem została uziemiona bez dokumentów, ponieważ nie miała pieniędzy. Polka krzyczała że nie maja zgodnie z prawem europejskim zabierać jej dokumentów, tylko wystawić mandat ale nic to nie dało. Prosiła również żeby zmierzyli jej busa jeśli przekracza 1,30 zapłaci mandat, ale
Słoweńcy nie mieli przyrządu pomiarowego przy sobie i powiedzieli że zmierzyć to mogą ale w poniedziałek w Lublanie.
Pomimo że na tych podrukowanych polskich karteczkach sami piszą że dokonują pomiarów.
Także ewidentnie polują tam na mandaty.

No i moja przygoda z tegorocznego wyjazdu do Polski na Boże Narodzenie na przejściu granicznym Szwecja/Norwegia poproszono mnie o okazanie paszportu w celu weryfikacji danych z dowodu, a w Wielkanoc poproszono o okazanie paszportu syna-3 latka, zdjęcie do dowodu miał zrobione jak miał około 5 miesięcy. Ponieważ zawsze podróżując mamy oba dokumenty ze sobą, obyło się bez kłopotów/stresu. Poproszono również o pismo w którym matka zezwala na podróż tylko z ojcem, ale żona odprawiająca się w innej kolejce zainterweniowała etc.
Prawnie czy nie prawnie, dyskryminacja czy nie itp. zawsze można pisać skargi do odpowiednich władz, ale najważniejsze że kwity były więc można było podróż kontynuować.
pozdro
fly
konstruktor3d
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.05.2017
Re: GRANICA Od 01.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) konstruktor3d » 19.05.2017 19:58

Witam Was gorąco ze słonecznej Polski.
Potrzebuję informacji o sytuacji na granicach w maju 2017?

Mój syn nie ma jeszcze paszportu. Termin oczekiwania minimum 2 tygodnie. Czyli o tydzień za długo:/

Co mi radzicie?
podobno są wzmożone kontrole na granicach :|
Co robić?
Za apartmani bookin"K".kom już skasował 100% kwoty.
Jak rozwiązać problem?
konstruktor3d
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) konstruktor3d » 19.05.2017 20:25

Witam Was gorąco ze słonecznej Polski.
Potrzebuję informacji o sytuacji na granicach w maju 2017?

Mój syn nie ma jeszcze paszportu. Termin oczekiwania minimum 2 tygodnie. Czyli o tydzień za długo:/

Co mi radzicie?
podobno są wzmożone kontrole na granicach :|
Co robić?
Za apartmani bookin"K".kom już skasował 100% kwoty.
Jak rozwiązać problem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.05.2017 20:30

konstruktor3d napisał(a):Witam Was gorąco ze słonecznej Polski.
Potrzebuję informacji o sytuacji na granicach w maju 2017?

Mój syn nie ma jeszcze paszportu. Termin oczekiwania minimum 2 tygodnie. Czyli o tydzień za długo:/

Co mi radzicie?
podobno są wzmożone kontrole na granicach :|
Co robić?

Kontrole dokumentów były i są.
Trzeba prosić organ wydający paszport o przyspieszenie,
.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.05.2017 20:40

Cze!
Złóż wniosek o wydanie paszportu tymczasowego
Na paszport tymczasowy, wydawany w szczególnych, uzasadnionych przypadkach czekamy zdecydowanie krócej. Jego wyrobienie trwa zazwyczaj kilka dni – termin nie może przekroczyć 14 dni od daty złożenia wniosku. Na tymczasowy i pierwszy paszport dla mojego synka wydawany przez konsulat w Oslo czekaliśmy 4 dni
pozdro
fly
ps. Na pewno nie jedź bez dokumentów uprawniających do przekraczania granicy.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.05.2017 20:43

próbować się dogadać z właścicielem apartamentu...może odda kasę, albo część...albo zmieni termin...
wystaw na forum "taniej" kwaterę na odsprzedaż...
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 19.05.2017 20:49

A gdyby nie wzmożone kontrole na granicy, to chciałeś go przewieźć w bagażniku?
Liczyłeś że nie sprawdzają wcale?
konstruktor3d
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) konstruktor3d » 19.05.2017 21:12

Dziękuję Wam za odpowiedź.
Zrobię tak jak radzicie.
Oby się udało:)
cza
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.07.2008
Re: GRANICA Od 01.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) cza » 20.05.2017 09:54

konstruktor3d napisał(a):Witam Was gorąco ze słonecznej Polski.
Potrzebuję informacji o sytuacji na granicach w maju 2017?

Mój syn nie ma jeszcze paszportu. Termin oczekiwania minimum 2 tygodnie. Czyli o tydzień za długo:/

Co mi radzicie?
podobno są wzmożone kontrole na granicach :|
Co robić?
Za apartmani bookin"K".kom już skasował 100% kwoty.
Jak rozwiązać problem?



Dowodu tez nie ma?
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: GRANICA Od 01.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 20.05.2017 12:40

cza napisał(a):
konstruktor3d napisał(a):Witam Was gorąco ze słonecznej Polski.
Potrzebuję informacji o sytuacji na granicach w maju 2017?

Mój syn nie ma jeszcze paszportu. Termin oczekiwania minimum 2 tygodnie. Czyli o tydzień za długo:/

Co mi radzicie?
podobno są wzmożone kontrole na granicach :|
Co robić?
Za apartmani bookin"K".kom już skasował 100% kwoty.
Jak rozwiązać problem?



Dowodu tez nie ma?

Pytasz się co radzimy? Odpowiem Ci. Jedź nad Bałtyk. Chociaż i to może być nieodpowiedzialne w twoim wykonaniu. Oj da rodziców.... 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone