Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MassiveAttack
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MassiveAttack » 12.07.2016 19:35

Dziękuję za informację i uspokojenie mnie :) Jak wycieczka się uda to zdam relację :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2016 19:50

biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 19.07.2016 00:11

Dobra, jasne jest ze pomimo problemów z uchodzcami i powracających kontrolach nadal wystarczy dowód osobisty na granicach.
Ale ja mam inne pytanie, może i glupie ale tak z ciekawości i niewiedzy zapytam: czy jeśli moja zona zmieniła nazwisko dodając moje nazwisko do swojego i oczywiscie dowód ma już ze zmienionym nazwiskiem ale paszport ma nadal ze swoim panienskim, to czy taki paszport pomimo tego że jest ważny datowo, to czy jest w ogóle ważny jeśli nazwisko jest "niepelne"? :?: :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.07.2016 12:33

biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 20.07.2016 08:55

OK, dzięki!

Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2016 08:59

biokd napisał(a):OK, dzięki!

Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?

Czytam i stwierdzam, że wierzysz w bajki :idea:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 20.07.2016 09:11

Janusz Bajcer napisał(a):
biokd napisał(a):OK, dzięki!

Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?


Czytam i stwierdzam, że wierzysz w bajki :idea:


Dzięki Janusz za informacje :D
No właśnie Ukłąd z Schengen mówi jasno jak jest a jak przywracane są kontrole to dowody wystarczą. Taką przygodę mieli po prostu znajomi koleżanki z pracy, może trafili na służbistów albo wyjątkowych nacjonalistów węgierskich ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2016 09:13

1. Na jakiej to było granicy :?:
2. Może dowody były nieważne :?:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2016 09:24

biokd napisał(a):OK, dzięki!

Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?

Przekraczałem granicę w Letenye, żadnych problemów nie było. Zapytaj się koleżanki jakie ich DO mają daty ważności.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 20.07.2016 15:39

Nie mozliwe - nigdy nie czepiali się do dowodów osobistych
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 20.07.2016 19:40

biokd napisał(a):OK, dzięki!

Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?


Aha, koleżanka mówiła, że znajomi ciotki szwagra jej sąsiadki..... :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.07.2016 20:47

valdemar napisał(a):
biokd napisał(a):Wlasnie mi koleżanka mówiła, że jej znajomi jak jechali przez Węgry to chcieli od nich na granicy paszporty, a jak powiedzieli że mają tylko dowody, to Węgrzy kazali im wracac do Polski po paszporty ale finalnie jak się naradzili to ich puścili dalej. I teraz zastanawiają się jak to będzie z droga powrotną:)

Jakie macie doświadczenia? Czy to tylko Węgrom tak odbija wyrywkowo, czy Czesi, Austriacy, Słoweńcy też czepiają się o paszporty a nie dowody na granicach?


Aha, koleżanka mówiła, że znajomi ciotki szwagra jej sąsiadki..... :D

Radio Erewań :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.05.2017 21:03

fixz_9 napisał(a):-czy trzeba mieć paszport, i nie jest to głupie pytanie bo ponoć w tym miesiącu coś się zmieniło i zaostrzyły się kontrole do CRO(tak słyszałem z radia i TV)


Paszport to nie, ale dowód osobisty już tak
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017
Re: LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 03.05.2017 21:36

wiesz to na 100%? Wiem że był wymagany tylko dowód ale w TV słyszałem tydzień temu że coś się zmieniło..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone