Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2014 22:44

Ale czy ja dałam radę? Napisałam ze w desperacji bym chyba zaryzykowala
Napewno odrazu jakbym się zorientowała ze paszport nieważny dziś rano to biegiem do urzędu woj. podanie na biurko z prośbą o przyspieszenie wydania paszportu, na niedzielę nie byłoby szans ale na poniedziałek kolo południa już tak. Paszport jest produkowany w zasadzie online - reszta to kwestia dostarczenia go do miejsca złożenia wniosku o wydanie.
U mnie przychodzą paszporty 3x w tyg., pon., środa i piątek

Inna kwestia to niedopatrzenie ze strony rodziców - paszport nieważny od 2 lat to nie dzień czy tydzień a nawet miesiąc. No ale nie oceniam - różnie bywa.
Zrobią jak uważają i nic nikomu do tego.
magul
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 15.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magul » 04.07.2014 22:52

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. Pól dnia wydzwaniałam po MSZ, K G Straży Granicznej. Ja bym się nigdy nie zdecydowała a w ogóle nie wiem jak mogli nie pomyśleć o sprawdzeniu...
Udało się nawet załatwić wyrobienie dowodu w trybie przyspieszonym, ale...
Mieliśmy jechać jednym autem. W Przypadku wyrabiania paszportu mu pojechalibyśmy w niedzielę swoim a oni mieli dojechać, ale nie mają auta, którym mogliby dojechać...
Więc drugie pół dnia szukaliśmy chętnych na wyjazd :D dobre w piątek po południu a wyjazd za dwa dni 8O i udało się :D jedziemy z teściową i jej mężem 8O :D
Szkoda, że im się nie udało i nie stanęli na głowie, żeby chociaż dojechać po kilku dniach (mały cały dzień beczy, że nie pojedzie), ale co zrobić.
Pozdrawiam,
Sylwia
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 04.07.2014 23:02

magul napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. Pól dnia wydzwaniałam po MSZ, K G Straży Granicznej. Ja bym się nigdy nie zdecydowała a w ogóle nie wiem jak mogli nie pomyśleć o sprawdzeniu...
Udało się nawet załatwić wyrobienie dowodu w trybie przyspieszonym, ale...
Mieliśmy jechać jednym autem. W Przypadku wyrabiania paszportu mu pojechalibyśmy w niedzielę swoim a oni mieli dojechać, ale nie mają auta, którym mogliby dojechać...
Więc drugie pół dnia szukaliśmy chętnych na wyjazd :D dobre w piątek po południu a wyjazd za dwa dni 8O i udało się :D jedziemy z teściową i jej mężem 8O :D
Szkoda, że im się nie udało i nie stanęli na głowie, żeby chociaż dojechać po kilku dniach (mały cały dzień beczy, że nie pojedzie), ale co zrobić.
Pozdrawiam,
Sylwia


Słuszna decyzja, bez dokumentów wymaganych przepisami prawa po prostu nie jedzie się.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.07.2014 23:11

gusia-s napisał(a):Pisałam ze znajomy nie miał wcale dok. i wpuscili go nie robiąc problemów żadnych

Kiedyś jechaliśmy ze znajomymi do Belgii na F1 do Spa Francorchamps , po drodze kumpel zgubił dokumenty na stacji benzynowej pod Szczecinem , wiec pewnie że się da przejechać bez dokumentów i kilka krajów w UE , no ale to Schengen , ale nawet nie chcę pomyśleć co by było w przypadku jakiejś kontroli lub jakiegoś zdarzenia. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 23:11

magul napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. Pól dnia wydzwaniałam po MSZ, K G Straży Granicznej. Ja bym się nigdy nie zdecydowała a w ogóle nie wiem jak mogli nie pomyśleć o sprawdzeniu...
Udało się nawet załatwić wyrobienie dowodu w trybie przyspieszonym, ale...
Mieliśmy jechać jednym autem. W Przypadku wyrabiania paszportu mu pojechalibyśmy w niedzielę swoim a oni mieli dojechać, ale nie mają auta, którym mogliby dojechać...
Więc drugie pół dnia szukaliśmy chętnych na wyjazd :D dobre w piątek po południu a wyjazd za dwa dni 8O i udało się :D jedziemy z teściową i jej mężem 8O :D
Szkoda, że im się nie udało i nie stanęli na głowie, żeby chociaż dojechać po kilku dniach (mały cały dzień beczy, że nie pojedzie), ale co zrobić.
Pozdrawiam,
Sylwia


No i fajnie.
Aleee, czy macie wyrobione karty EKUZ ..? :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.07.2014 23:24

magul napisał(a):(mały cały dzień beczy, że nie pojedzie)


Dziecka szkoda... :(
magul
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 15.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magul » 04.07.2014 23:29

Dziecka bardzo szkoda i nam jest bardzo przykro bo to nasi świetni przyjaciele, ale nic już nie zrobimy.

Karty EKUZ mamy i dodatkowe ubezpieczenie, bo mamy córcie z chorobą przewlekłą i to pierwsza rzecz jaką załatwiam :-)
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 07.07.2014 10:06

Jak myślicie uda się wyrobić paszport w półtora tygodnia (wyjazd 17.07. )
Mamy bardzo podobną sytuację. ..o dowód się pytali ale nie ma szans :(
dzisiaj pojadą złożyć wnioski na paszport.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 07.07.2014 10:53

arek71 napisał(a):Jak myślicie uda się wyrobić paszport w półtora tygodnia (wyjazd 17.07. )
Mamy bardzo podobną sytuację. ..o dowód się pytali ale nie ma szans :(
dzisiaj pojadą złożyć wnioski na paszport.

raczej również bez szans, no chyba, że urzędniczka okaże się wielce pomocna :D życzę powodzenia
tomas.be
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2013
Re: Do Dubrownika przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomas.be » 12.07.2014 09:12

Witam mam pytanie Czy jadac do Dubrownika przez BIH koniecznie trzeba miec paszport Bo tak sie sklada ze jeden z czlownkow rodziny ma paszport po terminie . Oczywiscie do CRO to zaden problem ale zeby jechac do Dubrownika przez BIH to juz problem Chyba ze przejazd promem i ominiecie BIH
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Do Dubrownika przez Bośnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2014 16:49

tomas.be napisał(a):Witam mam pytanie Czy jadac do Dubrownika przez BIH koniecznie trzeba miec paszport Bo tak sie sklada ze jeden z czlownkow rodziny ma paszport po terminie .

To może ma ważny dowód osobisty :?:
tomas.be
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomas.be » 12.07.2014 19:32

Dowod to ma wazny ale czy na granicy BIH bedzie wazny dowod czy potrzeba miec paszport w koncu BIH nie jest czlonkiem UE
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.07.2014 19:37

tomas.be napisał(a):Dowod to ma wazny ale czy na granicy BIH bedzie wazny dowod czy potrzeba miec paszport w koncu BIH nie jest czlonkiem UE

Wydaje mi się, że jest porozumienie na przejazd przez tę część BiH obywateli UE bez paszportów.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.07.2014 19:44

W niedzielę byłem w Dubrovniku, wczoraj w Mostarze, za każdym razem na dowód
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.07.2014 20:05

jara napisał(a):
tomas.be napisał(a):Dowod to ma wazny ale czy na granicy BIH bedzie wazny dowod czy potrzeba miec paszport w koncu BIH nie jest czlonkiem UE

Wydaje mi się, że jest porozumienie na przejazd przez tę część BiH obywateli UE bez paszportów.

Do BiH wystarczy dowód osobisty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone