Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paśka ćipka, sauna i masliny- czyli Pag na opag(k)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.07.2011 11:26

Fatamorgana napisał(a):Obrazek
Widać dobrze dwa wcięcia w masywie u dołu- to oczywiście obydwie Paklenice - Duży i Mały Wąwóz.

Jest i Vaganski vrh, i Sveto brdo. :)

Fatamorgana napisał(a):Odpowiednie światło- o odpowiedniej porze.

I odpowiedni sprzęt. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 26.07.2011 12:13

Franz napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Odpowiednie światło- o odpowiedniej porze.

I odpowiedni sprzęt. ;)



I odpowiednia wiedza+umiejętności :wink:
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 26.07.2011 12:27

Fatamorgana napisał(a):Hmmm... wypada szczerze i bardzo współczuć tym nieszczęśnikom, którzy mają jakiś apartman w ostatniej grupie zabudowań-w stronę Bośany.
A dlaczego?
Kto wie? :) :roll:

Bo niedaleko jest wysypisko śmieci?
Maciejka
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciejka » 27.07.2011 08:29

Też myślę, że wysypisko, gdy go zobaczyłam zdębiałam i ...dziękowałam, że miałam lokum daleko od niego...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.07.2011 22:55

Kobiety, to mają jednak zmysł.... 8O :) :wink: :wink:
Oczywiście, ze chodziło o to makabryczne śmieciowisko. :twisted: :roll:

Że też kurde nikt nie planował sensowniejszego umieszczenia takiego dziadostwa, zamiast tuz pod nosem apartamentów.
Makabra!
Ale to nie koniec przykrych wrażeń niestety. :? :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.07.2011 11:41

Zanim ponarzekamy i wytkniemy to i owo- jeszcze parę widoków cieszących oczy (przynajmniej moje).

Na koniec zrobię podsumowanie i opiszę co warto a czego nie warto robić, gdzie co jest -myślę, że najlepiej będzie gdy naniosę na zdjęciach lokalizacje.

Kośljun (strefa dacz) widziany z wody (a konkretnie z kajaka) a w tle Dynary.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gość na kempingu. Okazało się, że to miejscowy. Co rano przychodził na śniadanie- obok umywalni miał swój "stół", który ochoczo zaopatrywali przyjezdni i właścicielka kampu.
Niebojaźliwe i bardzo przyjemne, choć powolne stworzenie.
Obrazek

Karmienie ręką...
:lol:
Obrazek

Widok w kierunku wzgórz i zatoki koło Povljany.
Obrazek
:)
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 28.07.2011 11:49

Jak mowa o wysypisku...
To ja dodam coś z podobnej beczki...
Prawie dokładnie vis a vis wysypiska po drugiej stronie zatoki na górce "spuszczają swoje trąbki" niebieskie samochodziki z fekaliami... Choć jest tam pewnie jakieś sensowne oczyszczanie po drodze, a przynajmniej mam nadzieję, że jest, to nie kąpaliśmy się na pobliskich plażach, mimo tego, że wystarczyło tylko zejść parę kroków. Kamienie przy brzegu były jakoś dziwnie "obślizgłe" jak na Jadran i roślinność podwodna tez inna: czarno i gloniasto :?Choć woda niby czysta... może nasze obawy co do czystości wody w okolicy oczyszczalni były nieuzasadnione, to jakoś niemiło, gdy codziennie obserwowało się kawalkady tych beczkowozów wspinających sie na górkę. Ale w końcu gdzieś te nieczystości trza utylizować...Nota bene takie obślizgłe kamienie i betony były też w Mandre, więc może to nie od zanieczyszczeń? Dla mnie na Pagu najlepsze plaże - od Bosany do Ćistej, choć po drodze zamykamy oczy na wysypisko :wink
Ostatnio edytowano 28.07.2011 12:03 przez wikusia, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.07.2011 11:55

No właśnie o tym miałem napisać.... :? :roll:

Zresztą napiszę, ale z otoczką, bo pojechałem tam nie po to, aby tropić brudy Pagu, ale aby spojrzeć na cieśninę. :) :wink:
Przyjrzałem się na miejscu uważniej kilku sprawom, a trasę beczkowozów dane mi było poznać do końca...(nawet ślepy by skojarzył- a raczej poczuł). :twisted:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.07.2011 12:12

Fajne ujęcia (miny :wink:) żółwia. My na campingu Drażica (za Novalją) też mieliśmy takiego towarzysza - niby dziki, a bardzo oswojony, też chętnie jadł nam z ręki... winogrona :D

Wysypisko śmieci koło Bosany niestety też widzieliśmy. Biedni ludzie, którzy zarezerwowali sobie apartament naprzeciwko...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2011 15:54

Witam.

Fatamorgana napisał(a):(...) a w tle Dynary.


Niby poprawnie, ale coś mnie to kłuje w oczy... :wink: . Może dlatego, że do nazwy Velebit mam wyjątkowy stosunek.

Pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.07.2011 16:27

Widzę, że lubisz długie ogniskowe. Faktycznie ciekawe efekty.
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 28.07.2011 18:22

Fatamorgana napisał(a):Kobiety, to mają jednak zmysł.... 8O :) :wink: :wink:

Ja jestem ciekawa na jakiej głębokości jest to wysypisko, bo to jest ogromna dziura przecież, ale ile razy tam jestem i przejeżdżam obok, to staram się nie patrzeć i odwracam głowę ;) pomaga :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.07.2011 22:53

jan_s1 napisał(a):Widzę, że lubisz długie ogniskowe. Faktycznie ciekawe efekty.


Stare nawyki.
Bardzo przydatne (i długie ogniskowe i te nawyki). :) :wink:

Poza tym, skoro już wziąłem ze sobą jakieś lunety, to byłoby bez sensu trzymać je w namiocie.

Na drugim zdjęciu powyżej widać, jak ciekawie można wyodrębnić poziome linie dzięki "ściągnięciu" ich z daleka.



Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wizytę. :)

interseal napisał(a):Niby poprawnie, ale coś mnie to kłuje w oczy... icon_wink.gif . Może dlatego, że do nazwy Velebit mam wyjątkowy stosunek.

Takie tam uproszczenie...

Ja dobrze wiem dlaczego wyjątkowy!
Myślisz, że nie miałem ochoty na to samo co Ty?
Codziennie gapiłem się na Vaganski i masyw powyżej Paklenic, ale upał i rozleniwienie ogólne zabiły moje ciągoty.... :roll: :twisted: :twisted: :evil:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.07.2011 11:07

Fatamorgana napisał(a):Codziennie gapiłem się na Vaganski i masyw powyżej Paklenic, ale upał i rozleniwienie ogólne zabiły moje ciągoty.... :roll: :twisted: :twisted: :evil:

Upał potrafi zredukować wycieczkowe zapędy. :lol: Wiem coś o tym.

Na Vaganski vrh trasa długa, ale na Sveto brdo można blisko podjechać i zrobić trasę w parę godzin.

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.07.2011 22:48

Wojtek- witaj tak w ogóle po albiońskiej wyprawie. :)
Jak było?
Lista się przydała?

Btw. mógłbyś mi pokazać na tym moim zdjęciu który to Vaganski a który Sv. Brdo?

Dzięki.
Pozdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Paśka ćipka, sauna i masliny- czyli Pag na opag(k) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone