Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paśka ćipka, sauna i masliny- czyli Pag na opag(k)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.07.2011 11:19

Wrzuta nr. 2.
Zakole Kanału Velebitskiego.
Obrazek

Z widokiem na Seline, Kanał i...Pag w oddali.
Obrazek

Dynary z Pagu.
Obrazek
Widać dobrze dwa wcięcia w masywie u dołu- to oczywiście obydwie Paklenice - Duży i Mały Wąwóz.

Z przybliżenia:
Obrazek

Obrazek

Przy moście na Pag widac to tak:
Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.07.2011 12:01

Teraz już wyspowe- Pagowe fotki.
Obrazek

Obrazek
Chyba najpiękniejsza widokowo szutrowa trasa na Pagu- u podnóża masywu wzdłuż ciągu ładnych plaż.
(tylko kurzy strasznie!)

Obrazek

Obrazek

Śimuni widziane z drogi od Kolana.
Obrazek
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 23.07.2011 12:36

Ja też się wproszę.
Piękne zdjęcia 8) :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 23.07.2011 12:40

Ojjejjjjjjj :oops: :cry: :lol: więcej proszę ...
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.07.2011 19:58

Fatamorgana napisał(a):Nie ma czasu teraz na obróbki itp, więc proszę o wyrozumiałość za mankamenty.

Może nie obrobione ... ale przynajmniej proste ! ;) :)

Obrazek

Witaj ! :)

Jestem ... i mam nadzieję, że tę relację doprowadzisz do końca ! :lol:

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2011 20:06

Fatamorgana napisał(a):Nie ma czasu teraz na obróbki itp, więc proszę o wyrozumiałość za mankamenty.

Fata, prowadzona jest właśnie dyskusja o zwiększeniu dozwolonego wymiaru do 1080 pikseli,
a ty znaczki pocztowe wstawiasz? :roll:


:D


Pozdrawiam :lol:
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 23.07.2011 22:06

format nie ma znaczenia, ważne co na zdjęciach ! :idea:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.07.2011 01:48

weldon napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Nie ma czasu teraz na obróbki itp, więc proszę o wyrozumiałość za mankamenty.

Fata, prowadzona jest właśnie dyskusja o zwiększeniu dozwolonego wymiaru do 1080 pikseli,
a ty znaczki pocztowe wstawiasz? :roll:


:D


Pozdrawiam :lol:


Wisi mi dyskusja.
Przeraża mnie natomiast ilość ukradzionych fot z tzw. ładnych miejsc przez rumuńskie, włoskie i inne biura turystyczne i tym podobnych złodziei.
:evil: :twisted:

Nie chcę stwarzać okazji.
Dlatego nawet ta komprecha jest mi na rękę. :lol: :wink:
Inna sprawa, że od dawna nie traktuję netu (a konkretnie for!) jako galerii własnej "sztuki", bo są lepsze miejsca do tego.

Poza tym, dzisiaj używający małych monitorków są w mniejszości. :) :wink:

A odnośnie kolorów...no cóż, robiłem te wersje na skalibrowanym monitorze laptopa, ale na stacjonarku mi jakoś te kolory nie pasują....
Wam pasują?
(chodzi mi głównie o niebo- mam jakieś takie wyblakłe na 23" Samsungu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.07.2011 03:51

Tak więc rozpoczęło się regularne leniuchowanie i wystąpił syndrom urlopu rodzinnego. Czyli: śniadanie, wyście nad wodę, przyjście na obiad, znowu wyjście nad wodę, potem wejście do tej wody, wyjście z niej itd... :lol:
(uczciwie mówiąc jedynym przerywnikiem urozmaicającym tą nude były wizyty w kiblu i w sklepiku, który cudownym zrządzeniem losu - i pary zaradnych Chorwatów- był w tej małej dziurze zwanej Kośljun.

I tak kuźwa w kółko by było od początku pobytu gdyby nie.... solidna burza, jaka nadeszła w nocy z poniedziałku na wtorek (czyli drugiego dnia).
Grzmiało, lało, znowu grzmiało i cały czas lało aż do prawie południa we wtorek.
Pierwsze co mi przyszło wtedy do głowy, to zapiski Helen jak jej bora trochę zepsuła pobyt w lipcu. Brrrr....
Ale! Przecież bora i burza to nie tylko zła pogoda. To również przejaśnienia i te fantastyczne białe obłoki na niebie!
Wystawiam nos "na dwór"- bory ni ma.
Czyli git- nic nam chyba nie pofrunie, więc nie muszę znosić kupy ciężkich kamieni, żeby przytrzymały namiot, aby nie stał się latającym dywanem.
(byłoby to konieczne w razie bory, bo nijak za cholerę nie dało się wbić w ziemię ani szpilki ani tym bardziej śledzia- takie pierońsko-kamieniste podłoże tu mają).
Jak tylko się skończył prysznic z góry (namiot prawie 20- letni, ale test zdał na 6!, kampingowi właściciele "huła huła" z Tesco mieli smutne miny i... chyba mokre tyłki...) zbieramy manele i zabieram naszą trójkę w te pędy na objazd okolicznych włości i dalsze rozpoznanie.
Okazuje się to znakomitym posunięciem, gdyż akurat się wypogadza i...nieba! Są te fotogeniczne, pagowskie chmurki "od Helen"....
:D :D :D :D :wink:

Tak więc "mom com chcioł" i "żem hepi".
Dla takich widoków tu jechałem- nie dla moczenia dupska w wodzie i smażenia się na ostrym słońcu.

Jedziemy polną, żwirową drogą na skróty- o ile można to tak nazwać.
Droga prowadzi przez grzbiet oddzielający dolinę kończącą się w mieście Pag od wybrzeża południowego- wzdłuż rozległych salin (wciąż pracujących). I w tej dolinie jest zielono- kontrast z ową suchą, wielką kupą kamieni na północy wyspy.
Takie niby nic, ale jednak właśnie tu- na tej Księżycowej Wyspie to jest jak oaza.
Można by rzec, że jesteśmy "po drugiej stronie wiatraków" (odniesienie do wspomnianego już wielokrotnego gapienia się przeze mnie na Pag z wybrzeża lądu).

Jest ciepło, robi się powoli coraz goręcej, są chmurki, jest jeszcze rześko, nie ma kurzu (po przejeździe drogą szutrową w niedzielę ponad plażami, auto nadawało się do mycia...) i można spokojnie "chłonąć" wyspę.
I da się cyknąć coś sensownego- zwłaszcza, że płycizny przybrzeżne zatoki uwydatniają ową fantastyczną zieleń wody.
A więc nie jest tak źle.
:) :wink: :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.07.2011 06:23

Fatamorgana napisał(a):Przeraża mnie natomiast ilość ukradzionych fot z tzw. ładnych miejsc ...

O, to ważny głos w dyskusji ...

Fatamorgana napisał(a):A odnośnie kolorów...
Wam pasują?

Mi pasują.

Mimo, że, ostatnio, działam na przedpotopowym modelu Della 15 cali :D








PS faktycznie w tym roku jacyś naPagowani jesteśmy ;)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.07.2011 09:39

Będę wiernie czytać do końca i cieszę się, że przez to, że czasem mnie wspominałeś, mogłam być chociaż w ten sposób w tym roku na Pagu ;) .
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.07.2011 12:31

Czasem?!
Notorycznie!
Jak pisałem wcześniej- to właśnie Twoje (zwłaszcza 2) zdjęcia wywołały cały ten pobyt na Pagu...
To przez Ciebie to wszystko! :lol: :lol: :lol: :)

weldon napisał(a):....ważny głos w dyskusji...


Żeby nie było: proszę uwaznie przeczytać ten temat z linku poniżej.

(Mój kumpel mbmark (Maciek) ma tendencje do odwiedzania podobnie atrakcyjnych widokowo miejsc jak ja- zresztą byliśmy kiedyś razem w Szkocji na wyspie Skye. Zwracamy uwagę na podobne motywy krajobrazu i czasami bywamy w tych samych miejscach.
Jak kończy się publikowanie zdjęć z takich wyjazdów w sieci?)

http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=39198
:twisted: :evil:
Nawet Chorwaci mu rąbnęli fotę z okolic Rondy.
Ostatnio edytowano 24.07.2011 12:46 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 2 razy
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.07.2011 12:39

Czasem?!
Notorycznie!

:):):)
Jak pisałem wcześniej- to właśnie Twoje (zwłaszcza 2) zdjęcia wywołały cały ten pobyt na Pagu...

Które? Które?
To przez Ciebie to wszystko!

Jakoś wcale mi nie jest głupio :twisted:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.07.2011 12:43

Oczywiście z tych dwóch magicznych plaż: Rucica i Beritnica.... :)
(z wątku o "rajskiej plaży" w CRO przekierowałem się natychmiast do Twej relacji).

Jakbyś mnie posłuchała na tym wyjeździe, to wyszło by, że mam manię prześladowczą chyba. W kółko o tej Beritnicy gadałem. :lol: :wink:

A najlepsze jest to, że..... :) :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.07.2011 13:30

Jakbyś mnie posłuchała na tym wyjeździe, to wyszło by, że mam manię prześladowczą chyba. W kółko o tej Beritnicy gadałem. icon_lol.gif icon_wink.gif


.. ja jak ją sobie wymyśliłam, też moim trułam, aż w końcu ze mną poszli, no i wszyscy byliśmy zachwyceni.

Oni biedni nie wiedzą jeszcze co ich na Minorce czeka, wyspać się nie wyśpią :lol: :lol:

A najlepsze jest to, że.....


że..?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Paśka ćipka, sauna i masliny- czyli Pag na opag(k) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone