Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

parkowanie w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pop76
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.06.2007
parkowanie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop76 » 27.07.2007 19:55

Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje. Jak to jest z apartamentami?
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 27.07.2007 20:26

przy apartmanach nie płacisz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2007 20:28

pop76 napisał(a):Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje. Jak to jest z apartamentami?

Zazwyczaj przy apartamencie (lub w jego pobliżu) jest miejsce dla samochodu. Natomiast w miastach i na parkingach przy plażach (nie na wszystkich ale wiekszośc) trzeba płacic. Normalne stawki to tak w okolicach 3-5 HRK/godzine - w zasadzie jak w Polsce. Nie radze parkowac na "krzywego" bo mają nieźle działające (i bardzo szybkie) służby z lawetami :wink:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.07.2007 20:38

Ja w tym roku placilem 20 eu za osobe,ale mialem w cenie klime,TV sat i miejsce w garazu,w przyszlym roku tez tam pojade,zajefajnie bylo!!!
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 28.07.2007 11:45

pop76 napisał(a):Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje.


W hotelu raczej nie płacisz - choć takie przypadki nie są wykluczone - w zasadzie trzeba zapytać przy rezerwacji.
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 28.07.2007 12:13

Problemy są np. w miastach lub ich cześciach, które są same w sobie atrakcjami turystycznymi.

Trogir: Kilka parkingów na lądzie niedaleko przed wjazdem na pierwszy mostek. Nie korzystałem z nich ale podejrzewam, że ze stawką godzinową. Jeśli się ktoś zdecyduje na stanie w korkach na mostach to może przejechać na Ćiovo i za mostem w lewo. Wzdłuż całego nabrzeża ciągnie się parking. Stawka 10kun za auto i można stać ile się chce. Ale tu też ciężko o miejsce. Im dalej od zabytkowej starówki tym łatwiej.

Sibenik: W koło zabytkowej starówki sporo miejsca do parkowania ze stawką godzinową 5kun/h. Ale jest parking za 10kun płatne jednokrotnie.
Trzeba się kierować do portu ulicą Vladimira Nazora. Gdy się już zobaczy wodę to jedziemy w lewo za stację INA. 250m na wprost jest parking na nabrzeżu.

Zawsze staram się znaleźć taki parking płatny jednokrotnie. Spokojnie można zwiedzić miasto, coś zjeść, zrobić zakupy i nie myśli się o tym, że tam licznik bije.

Może dajcie jeszcze parę takich przykładów z innych miast. :?: :)
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 28.07.2007 12:46

Dubrownik- mijasz po lewej stronie stare miasto i kilka platnych parkingów po prawej stronie jedziesz pod górke mijasz po prawej stronie hotel Hilton i uważnie obserwuj lewa strone zaraz za restauracją jest wąska uliczka w lewo i na końcu tej uliczki znajduje sie BEZPŁATNY !!!!! parking z pieknym widokiem na starówke i fort a obk parkingu przepiekny prak z oczkiem wodnym i żułwiami :)
Flack
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flack » 28.07.2007 13:03

Witam

W Zadarze wiem ze sa parkingi platne te w okolicach satarego miasta . sa one podzieloe na strefy i napewno w pierwszej strefie oplata wynosi 10 Kn za 2 godziny dluzej nie wolno parkowac :/ . Tyle co wiem z praktyki ;)


Pozdrawaim
Flack
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 28.07.2007 15:32

W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:
Brooklyn
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brooklyn » 28.07.2007 23:25

Inne miasta:
Split: parking na ul. Zagrebaka strzeżony 5kn za godzinę. Miejsc w Splicie nie brakuje.
Zadar: miejsc nie brakuje, ale jest tam takie dziwadło- można parkowa max 120 min, dotyczy to tylko 1 strefy parkowania, druga to tylko 5 kun bez ograniczeń, można parkowac na dużym parkingu przy Bramie Lądowej.
Dubrovnik: miejsc parkingowych ze świecą szukac, a może tak trafiłem, przy starym miescie w 1 strefie 15 kun za godzinę, w 2 strefie już tylko 5 kun.
Pozostałe miasta o których coś wiem opisali inni Trogir, Sibenik.
Dodam jeszcze, że jak ktoś już tu napisał, nie radzę parkowac w miejscach niedozwolonych, albo przyjsc później niż wskazuje to wykupiona karta parkingowa. Mam wrażenie ze policja w Chorwacji jest tylko od pilnowania parkingów. :lol:
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 28.07.2007 23:56

Piotrek_B napisał(a):Nie radze parkowac na "krzywego" bo mają nieźle działające (i bardzo szybkie) służby z lawetami :wink:


W Nesseber w Błg zaparkowaliśmy na zakazie i za 10 min. pojawiła się laweta i niestety zapakowała nasze auto na siebie i...kosztowało mnie to ok.20 EU :).Stwierdziliśmy,że muszą mieć swoich informatorów na każdym zakazie i pewnie jest tak także w Cro ;)
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 29.07.2007 12:57

pioszczep napisał(a):W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:


Masz na myśli na przeciwko policji po drugiej stronie ulicy?
Czy plac za budynkami stojącymi przy policji?
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 29.07.2007 16:43

Ja w tamtym roku zaparkowałem na ulicy na parkingu w Rovinj. Kupiłem w automacie bilecik parkingowy na 3 godziny.Spóźniłem się 10 minut ... i 200 kun mnie to kosztowało. Próbowałem dyskutować (a jestem dość wygadany :)), ale jakby grochem o ścianę. Na początku gościu świetnie mówił po angielsku, ale jak się kapnął że próbuję dyskutować ... to nagle już nie umiał :)
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 29.07.2007 17:16

Toranaga napisał(a):
pioszczep napisał(a):W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:


Masz na myśli na przeciwko policji po drugiej stronie ulicy?
Czy plac za budynkami stojącymi przy policji?


Jadąc od drogi głównej do góry w kierunku Komendy Policji dojeżdża się do rozwidlenia w środku którego znajduje się Policja. Trzeba wjechać w prawą odnogę i tuż na wysokości Policji po prawej stronie jest mały parking.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 29.07.2007 17:27

Tak też myślałem. Oglądając zdjęcie satelitarne w Google Earth widać stojące samochody.
Dzięki.
:P
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone