Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 13:25

Jest znak z literą P i podane, gdzie jest parkometr( strzałką i chyba w niektórych miejscach nawet zauważyłam, że podana jest ilosc metrów do parkometru)), nie sposób ich nie zauważyć, bo maja antenkę, która wystaje ponad samochody.A ich obsługa banalna (jest info po angielsku).

Ale przy okazji podam miejsca moich zaparkowań, bo zawsze szukalismy blisko centrum:
Split-ul. Poljiśanska róg z ul. Slobode( parkometr i o ile dobrze pamietam tylko 3 kuny za godz.)
Dubrownik-ul.Zagrebaćka-parkometr, 5 kun
Makarska-na pewno był ze szlabanem za 8 kun, ale ulicy teraz nie podam, bo nie mam pod ręką mapy-parking pomiędzy blokami
to może na tyle ;D
Udanego urlopu
Ostatnio edytowano 20.07.2009 14:06 przez ulotna, łącznie edytowano 1 raz
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 20.07.2009 13:34

Dzięki wielkie. ;)
To teraz na parkingu będą same auta z naklejkami Cro.pl. ;]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.07.2009 13:38

Na Hvarze "pająka" nie ma, więc nie ma opcji odholowania pojazdu; w mieście Hvar są tylko płatne parkingi (10kn/h, 8kn/h); w Jelsie także tylko płatny parking (zawsze blisko starówki; oznakowane, nie ma szanszy, być przegapił); w St.Gradzie i w Vrboskiej wolna amerykanka (nie ma płatnych parkingów).
Pozdrawiam
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 20.07.2009 14:20

Dziękuję ;)
Pozdrawiam
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 20.07.2009 15:17

I tak to mniej więcej wygląda, tu akurat w Makarskiej.

Obrazek
hamer33
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2009
Kara za parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamer33 » 05.08.2009 18:45

w tamtym roku udałem się na wakacje z rodzinką chcąc zwiedzić Korczulę zaparkowałem pojazd na parkingu płacąc. Tylko jednej rzeczy nie wiedziałem że ta podróż trwa prawie cały dzień. Po powrocie za szybą miałem tzw mandat parkingowy w wysokości 400 kun !!!!!!! dość słony..

Moje pytanko czy ktoś się już zetkną z tym tematem jak do tego podchodzą Chorwaci bo nie zapłaciłem go a w tym roku planuję tym samym samochodem podróż może już w inny rejon, ale mam obawę czy będą chcieli w dalszym ciągu ściągnąć należność..........mają nr rej pojazdu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2009 05:39

Jako prawdziwy Polak i katolik powinieneś uiścić!
A jako prawdziwy Polak i niepraktykujący ,albo nie daj Boże ateista,wrzucasz do kosza i zapominasz!;)
;)
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 06.08.2009 06:58

To jest chore, skąd mam wiedzieć ile potrwa postój pojazdu wybierając się np. na zwiedzanie Dubrovnika?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 06.08.2009 08:28

a'propos takie pytanko.
Czy sciagaja rowniez i duze SUV-y ?
Bo w Polsce dalej nie ma na to lawety ;) a lora jest za duza :D.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.08.2009 08:45

Monte Christo napisał(a):a'propos takie pytanko.
Czy sciagaja rowniez i duze SUV-y ?
Bo w Polsce dalej nie ma na to lawety ;) a lora jest za duza :D.

hehehehe, dobre :D :twisted:
puni
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) puni » 06.08.2009 13:12

Monte Christo napisał(a):a'propos takie pytanko.
Czy sciagaja rowniez i duze SUV-y ?
Bo w Polsce dalej nie ma na to lawety ;) a lora jest za duza :D.

:lol: A założysz się? :twisted: Znajomym w zeszłym roku zholowali Nissana Primastara 9-o osobowego :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 14.05.2015 11:52

bogas napisał(a):
ulotna napisał(a):bogas-widzę, że zamierzasz odwiedzić dokładnie te same miejsca, które w przeciągu ostatnich 2 tygodni zwiedzałam. Mogę Ci podać dokładne namiary na miejsca, gdzie parkowaliśmy.
Z drugiej strony w każdej miejsowości ( dużej, małej) są drogowskazy do centrum miasta i do parkingów.
Ale przyznaję, ze zanim pojechałam do Chorwacji obryłam się w temacie parkingów...
pozdrawiam


Każda informacja będzie cenna. ;)
Z dojazdem/znalezieniem parkingu na pewno sobie poradzę, chodzi mi raczej o to jak są oznaczone parkingi płatne, które są płatne w parkomatach.
Dzięki i pozdrawiam


ojejku
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012
Smartfonem za Parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 13.06.2017 13:59

Czy ktoś z Was (może ktoś z forumowych Rezydentów) nie zna sposobu na opłatę za parkingi płatne właśnie telefonem ? Bardzo często zdarza mi się brak drobnych potrzebnych do automatu a i spotkałem się też z niezbytnią przychylnością co do rozmiany pieniędzy na drobne. Często automaty do kart kredytowych są wyłączone lub ich nie ma no i tylko niepotrzebnie człowiek kręci się w kółko. Patrzyłem szukałem jakiejś aplikacji ale średnio mi idzie. Niby HAK ma ale jak rozumiem tylko dla tubylców a w każdym razie dla osób posiadających ich kartę.

Ktoś rozeznawał temat ? W czasie odchodzących cen za dane roamingowe było by to słuszne rozwiązanie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone