Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie auta w Makarskiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2014 15:01

Z tego wniosek że nawet 'tubylcy" nie mają taryfy ulgowej :)
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 29.08.2014 15:11

Parking przy promenadzie 10kn za 1h, ale uwaga na parkometry - potrafią zainkasować kasę i nie wydrukować biletu. Miałem taki przypadek w Breli. Poza tym miejsce na parkingu przy promenadzie ciężko znaleźć.
joanna86
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna86 » 05.05.2018 09:13

Witajcie. W lipcu planujemy pobyt na Makarskiej. Będziemy mieć apartament w samym centrum obok kościoła św. Marka. Właściciel powiedział, że możemy zaparkować auto na płatnym parkingu 250 kun za tydzień. Czy to dużo jak na tamte rejony? Czy jak zaparkujemy tam auto to już potem musi tam stać? Czy jak pojedziemy gdzieś to opłata będzie naliczana ponownie?
Ostatnio edytowano 05.05.2018 09:31 przez joanna86, łącznie edytowano 1 raz
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 05.05.2018 09:19

joanna86 napisał(a):Witajcie. W lipcu planujemy pobyt na Malarskiej. Będziemy mieć apartament w samym centrum obok kościoła św. Marka. Właściciel powiedział, że możemy zaparkować auto na płatnym parkingu 250 kun za tydzień. Czy to dużo jak na tamte rejony? Czy jak zaparkujemy tam auto to już potem musi tam stać? Czy jak pojedziemy gdzieś to opłata będzie naliczana ponownie?


No jakieś 144 złote za 7 dni co daje 20 zł na dzień. Jeśli nie ma wyjścia to co zrobić. Ja zawsze szukam z parkingiem przed domem, a z tym różnie bywa. W zeszłym roku płaciłem chyba 40 kun za 1 dzień w Podgorze bo nie miałem miejsca przed apartamentem bo gość jeszcze nie wyjechał z jednego apt. Ale dostałem od gospodarza na parking :) Na drugi dzień już stałem przed domem.
joanna86
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna86 » 05.05.2018 09:34

Mieliśmy w podobnych cenach 2 apartamenty, jeden z parkingiem a drugi bez. Jednak standardem odbiegaly od siebie. Myślałam,ze moze uda się znaleźć tańszy parking.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 05.05.2018 11:08

Aktualnie przy promenadzie i okolicznych uliczkach gdzie obowiązuje strefa, kasują po 10Kn za 1h i jest ona skrupulatnie sprawdzana przez kontrolujących, brak bileciku to mandat w wysokości 60Kn, opłata naliczana jest do godziny...24 :) Prywaciarze na swoich parkingach wołają 7Kn za 1h postoju. Wczoraj korzystałem z tego parkingu, właśnie przy ulicy gdzie stoi kościół św.Marka:
https://www.google.pl/maps/@43.2918339, ... !1e1?hl=pl
Właściciel miły, gada po angielsku, to można na miejscu się dogadać ws. dłuższego postoju
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 05.05.2018 20:23

joanna86 napisał(a):Witajcie. W lipcu planujemy pobyt na Makarskiej. Będziemy mieć apartament w samym centrum obok kościoła św. Marka. Właściciel powiedział, że możemy zaparkować auto na płatnym parkingu 250 kun za tydzień. Czy to dużo jak na tamte rejony? Czy jak zaparkujemy tam auto to już potem musi tam stać? Czy jak pojedziemy gdzieś to opłata będzie naliczana ponownie?


W lipcu miejsce parkingowe w Makarskiej? Życzę powodzenia.
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 29.05.2018 23:58

Mi się udało zaparkować za darmochę przy hali sportowej przed Lidlem. Na parkingu Lidla widnieją tabliczki że dla klientów sklepu wolno parkować przez 1,5h , to tak informacyjnie. Na Ul. Stjepana Ivičevića , wyżej Lidla jest fajny parking na nowo wybudowanym Kauflandzie. Nieco niżej na stacji kontroli pojazdów są również miejsca na darmowy postój.

PicsArt_05-29-11.50.08.jpg
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 01.06.2018 23:34

Od dziś w Makarskiej ceny za parking ulegają zmianie, w pierwszej strefie trzeba będzie płacić nawet 20 kun za godzinę, a koszt miesięcznej karty za parking wzrasta z 450 kun na 1500, a prawo do parkingu za 260 kun mają tylko emeryci,inwalidzi wojenni i oddający krew, także nieciekawie.:)
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 28.06.2019 15:25

To jak to wygląda z tym parkingiem w Makarskiej ?? jakie ceny i gdzie ew za darmo idzie postawić samochód ? :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 29.06.2019 10:34

Od pięciu lat przy Lidlu są te tablice-ba nawet od jakiegoś czasu jest też parkometr. Mimo to od pięciu lat zostawiam tam samochód za darmo i idę zwiedzać miasto a 3 razy auto tam stało a my płynęliśmy promem do Sumartin. Jak do tej pory nie ma tam szlabanu przy wjeździe ,więc nie ma jak sprawdzić o której się wjeżdża. Raz gdy nie było miejsca przetestowałem wariant-rodzinkę wysadziłem a sam podjechałem na olbrzymi parking przy Maksi Konzumie. Lubię urządzać sobie spacery a kuny wolę wydawać na kugle i karlovaćko.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 29.06.2019 12:37

kibic hr napisał(a):Od pięciu lat przy Lidlu są te tablice-ba nawet od jakiegoś czasu jest też parkometr. Mimo to od pięciu lat zostawiam tam samochód za darmo i idę zwiedzać miasto a 3 razy auto tam stało a my płynęliśmy promem do Sumartin. Jak do tej pory nie ma tam szlabanu przy wjeździe ,więc nie ma jak sprawdzić o której się wjeżdża. Raz gdy nie było miejsca przetestowałem wariant-rodzinkę wysadziłem a sam podjechałem na olbrzymi parking przy Maksi Konzumie. Lubię urządzać sobie spacery a kuny wolę wydawać na kugle i karlovaćko.



Te spacery w upale 30+ po rozgrzanych betonowych/asfaltowych parkingach kilometr od morza są fascynujące.

No, ale różne są gusta i ulubione czynności ;)
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 02.07.2019 13:23

A jak z tym parkingiem co kolega wyżej pisał za 7kn/1h przy ulicy gdzie stoi kościół św.Marka:
https://www.google.pl/maps/@43.2918339, ... !1e1?hl=pl
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.07.2019 13:36

KrakenQ napisał(a):A jak z tym parkingiem co kolega wyżej pisał za 7kn/1h przy ulicy gdzie stoi kościół św.Marka:
https://www.google.pl/maps/@43.2918339, ... !1e1?hl=pl


Jeśli chodzi o ten (bo Twój link nie działa):
https://www.google.pl/maps/@43.2918971, ... 6656?hl=pl

Parkowałem tam podczas zeszłorocznej majówki. Wjechałem na teren i zostawiłem auto, parkingowego nie uświadczyłem. Gdy wróciłem, to nie specjalnie chciałem się oddalać bez zapłaty, więc zacząłem szukać. Okazało się, że w rogu na tym terenie jest mały baraczek z lustrzanymi szybami i siedziało tam trzech gości, którzy byli odpowiedzialni za pobór opłat :)
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 02.07.2019 13:45

Dokładnie ten, jeżeli faktycznie jest tam 7kn/1h to dobra cena .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parkowanie auta w Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone