Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi Zagrzeb

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Parkingi Zagrzeb

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.05.2016 18:40

Poszukuję parkingu w Zagrzebiu najchętniej takiego, na którym można by było zatrzymać się w sobotni wieczór na kilka godzin z przyczepą kemp. :mrgreen: Najlepiej aby był to parking całodobowy i bez limitu czasowego - czyli taki, na którym mogę stać powyżej 3 h i z którego będę mogła wydostać się np. o godz. 23-24 lub wcześnie rano. Absolutny minimalny przedział czasowy jaki mnie interesuje to godz. 21-24 czyli 3 h.
Myślicie że to wykonalne?

Rozważam też opcję zatrzymania się na 1 dobę na kempingu pod Zagrzebiem i dojazd do miasta samym autem. Z uwagi na późną porę transport publ. szczególnie powrotny ok. północy raczej nie wchodzi w grę.
Przeglądałam tę stronkę i nie wiem czy dobrze rozumiem :?:
W całej Strefie I - max. czas parkowania 2 h, opłata we wszystkie dni tygodnia przez 24 h więc odpada bo potrzebuje min. 3 h.
Wyjątek np. Trg Stjepana Radica też strefa I - ale opłata w soboty tylko między 7-15 ... a potem? czy to znaczy, że po 15 w soboty nie obowiązuje opłata? a co z max. czasem?
W strefie II - w soboty po godz. 15 nie są pobierane opłaty :?: czyli nie muszę pobierać biletu i nie obowiązuje limit 3 h :?:
Strefa III - jest nielimitowana czasowo i w soboty obowiązuje opłata tylko między 7 a 15? czyli po 15 w soboty za free? Tu jest największa szansa na ustawienie się z budką chyba? Takie miejsce wypatrzyłam, choć do centrum ok. 3 km tup tup

Nie ogarniam chyba tego :mrgreen:

Trochę mi się nie chce zjeżdżać na kemping i potem gnać do miasta, wracać na kemping w środku nocy i rano ruszać dalej.
Wolałabym zaparkować gdzieś z budą właśnie na jakimś parkingu, nawet zapłacić jak za kemping i przejść pieszo w miejsce docelowe. Parkingi w III strefie są dość daleko, nie wiem też czy to będzie bezpieczne aby zostawić tam zestaw na kilka godzin.
Co myślicie :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2016 22:31

Nooo nikt nic :?: :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2016 22:39

Zagrzeb jest najczęściej omijany obwodnicą :wink:
Poszukaj relacji z Zagrzebia, może autorzy coś wiedzą o parkingach.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2016 23:39

Janusz Bajcer napisał(a):Zagrzeb jest najczęściej omijany obwodnicą :wink:
Poszukaj relacji z Zagrzebia, może autorzy coś wiedzą o parkingach.

Szukałam, czytałam... i nic.
Gdzie parkingi to już w zasadzie wiem, chodzi mi tylko o pobór opłat... czy jeśli napisane że w soboty od... do... to znaczy że poza tymi godzinami i w niedziele za free? I czy wtedy nie obowiązuje limit czasu w II strefie np. bo w I to cały tydzień obowiązek jest i limit 2 h a w III brak limitu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2016 23:49

Niestety nie mamy żadnego rezydenta w stolicy Chorwacji :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2016 23:54

Janusz Bajcer napisał(a):Niestety nie mamy żadnego rezydenta w stolicy Chorwacji :roll:

Nie sądzisz że to naganne z naszej strony :?: :smo:
Maslinke można uznać za takiego rezydenta na pół etatu, chyba nikt bardziej nie przeczesał Zagrzebia. Napisałam do Niej może coś podpowie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2016 23:57

Trudno zmusić kogoś z Zagrzebia do zalogowania na CRO.PL :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.05.2016 19:59

gusia-s napisał(a):Maslinke można uznać za takiego rezydenta na pół etatu, chyba nikt bardziej nie przeczesał Zagrzebia.

Hehe, dobre ;) Nie uważam się za rezydenta (nawet na pół etatu ;)), a o parkingach wiem niestety bardzo niewiele... Nasz samochód stał pod pensjonatem, który był dosyć daleko od centrum (6 przystanków tramwajowych) i poruszaliśmy się tylko komunikacją.

O zagrzebskich zabytkach, ciekawych miejscach mogę trochę powiedzieć, ale parkingom się nie przyglądałam.

Gusia, napisałam Ci w pw tyle, ile potrafiłam; niestety w temacie parkingów w Zagrzebiu nie jestem ekspertem...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.06.2016 15:08

Otóż po korespondencji mailowej z zarządcą parkingów w Zagrzebiu dowiedziałam się, że nie mogę parkować na ich parkingach w mieście zestawem auto+przyczepa kempingowa, nawet na tych odległych od centrum ... masakra jakaś! :(
BEZSENSUUUUUU :?
Aby zaczepić o Zagrzeb na parę godzin muszę się zatrzymać na jednym z dwóch pobliskich kempingów, na którym wcale nie chcę nocować, wjadę ... zostawię budę na kilka godzin, pojadę do Zagrzebia, wrócę muszę wyjąć ok. 30 eu za tę przyjemność i dalej w drogę.
Ogłaszam Zagrzeb miastem nieprzyjaznym karawaningowcom! :evil:

Kurcze, pozostaje teren prywatny ... jakiś zakład mechaniczny może :oczko_usmiech:
Ma ktoś namiar na warsztat samochodowy w Zagrzebiu :?: :D
Tfu tfu ... w celach parkingowych tylko a nie żeby korzystać z usług :!:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.08.2016 12:03

Hmmm jakoś tak pozostawiłam temat bez kontynuacji, no ale muszę coś dodać ... może komuś się przyda :)
Otóż ... udało się!
Zakotwiczyliśmy na Camper Park Zagreb
Teren ogrodzony lecz nie nadzorowany, żadnej obsługi w postaci człowieków nie ma. Kampera czy zestawu raczej nikt nie skubnie jeśli nie uda się odpalić ale wejść postronne osoby mogą na ten teren. Wjazd i wyjazd przez bramkę jak na autostradzie :) , kamerka czyta rejestrację i szlaban się podnosi.
Cennik: 6 h - 80 kn, 24 h 150 kn
Na parkingu jest woda i prąd (kran i szlauf na zewnątrz oraz słupki z prądem przy parcelach), wifi nie ma, toalet żadnych też nie ma.
Przy drewnianej budce na prawo od wjazdu pod zadaszeniem jest automat/wpłatomat i instrukcja obsługi, jest też plan miasta.
Wynikła dziwna sytuacja, otóż nie mieliśmy możliwości uregulowania zapłaty. 8O
Wg instrukcji należało wybrać język a po nim wykonać poszczególne polecenia, podać nr miejscówki, czas postoju, włożyc pieniądze do szparki i takie tam ... po wyborze języka niestety nie przechodziło do kolejnych kroków, nie reagował automat na żadne polecenie, nie pozwalał niczego wpisać i wracało znów do ekranu głównego ... wybierz język :?

Poza nami stał 1 kamper bez ludziów ... pewnie poszli zwiedzać.
No cóż, my też poszliśmy w miasto trochę obawiając się czy jak wrócimy to zastaniemy wszystko na swoim miejscu, cenniejsze rzeczy zamknęliśmy w aucie, do budki łatwiej się dostać.
Wróciliśmy ciut przed północą, nasz zestaw stał nienaruszony przez obcych :D, kamper też stał ... ludziów albo nadal nie było albo już spali. Wpłatomat nie chciał współpracować, zaczęliśmy się zastanawiać czy nie przyjdzie nam tu spędzić urlopu :mrgreen: bo przecież jeśli nie zapłacimy to bramka się nie powinna otworzyć. Na szczęście po podjechaniu pod bramkę ta się otworzyła i puścił nas wolno.
Chyba był popsuty po prostu :?
pikacz1209
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2019
Parking darmowy lub tani na 7dni okolice Zagrzebia. Wielka p

Nieprzeczytany postnapisał(a) pikacz1209 » 16.07.2019 22:30

Witam. Potrzebuje waszej pomocy. Wybieram sie ze znajomymi w okolice splitu aaale... Ja wyjeżdzam z niemiec a oni z podkarpacia w pl. Chcielibyśmy spotkać się w najdogodniejszym miejscu dla obu stron i ruszać dalej. Najlepszym miejscem jest okolica Zagrzebia, tam przecinają sie nasze drogi. Chciałbym gdzieś blisko autostrady zostawić mój samochód na 7 dni i przesiąść sie do nich. Nie mam pojęcia jaki parking byłby odpowiedni. Głównie chodzi mi aby policja nie odholowała go na ich parking. Ktoś pomoże. Mogę może zostawić samochód przy jakiejs stacji paliw przy autostradzie? Miał ktoś kiedys taką sytuacje? Bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc. Będe bardzo wdzięczny bo nie wiem jak do tego podejść.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 16.07.2019 23:06

A może warto rozważyć jakiś płatny parking przy lotnisku w Zagrzebiu? Opcja nie jest najtańsza ale za to bezpieczna.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone