Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 20.07.2014 23:39

my parkowaliśmy przy Vukowarskiej, naprzeciwko zajezdni autobudowej(którą słabo widać) jakieś Atlas center czy coś takiego, zajezdnia po prawej, centrum z parkingiem podziemnym po lewej, cena 5 kun z godzinę, do starego miasta jakieś 20-25 minut spokojnym spacerem
na dole trzeba poszukać kasy bo jest w ogóle nie oznaczona, ale parking się płacił - za 5 godzin 25 kun, w strefie I 40 kuna za godzinę, więc wiadomo ;)
justa5
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa5 » 21.07.2014 23:22

Szkoda, że nie poczytałam o tym wcześniej...2h na parkingu podziemnym kosztowało nas 70 kun..
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 22.07.2014 07:52

Przy porcie ( ul. Żuljańska 1) jest parking, który też kosztuje 5 kn/godz.
Do starego miasta 1700 m, są oznakowania na chodniku z odległością i czasrm przejścia.
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 22.07.2014 18:25

ewa.krakuska to jest ten parking ??

Obrazek

patrzac po google street view zauwazylem ze w Dubrowniku parkuje sie gdzie tylko jest miejsce i moje pytanie skad mam wiedziec czy jak zaparkuje w jakiejs luce to czy mam placic czy nie ??

Tak jak pisalem wczesniej najlepiej jezeli ktos kto byl oznaczyl by na mapach google gdzie parkowal i za ile. Zalezy mi na parkingach tych tanszych nie musze stawac przed wejsciem do Starego Miasta :)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 22.07.2014 20:39

ewa.krakuska napisał(a):Przy porcie ( ul. Żuljańska 1) jest parking, który też kosztuje 5 kn/godz.
Do starego miasta 1700 m, są oznakowania na chodniku z odległością i czasrm przejścia.


Witam
Czy to ten parking ?
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 23.07.2014 10:34

A jak uiszcza się opłatę za ten parking? Jest parkingowy czy stoi automat?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 23.07.2014 10:44

tak, to jest parking z zdjęcia,
opłatę uiszcza się w Tisaku.

Myślę, ze można parkować także na miejscach nieoznaczonych, byle nie zastawiać drogi przejazdowej przez parking.

Do starego miasta droga zupełnie prosta, doskonale oznaczona. Dla mających problemy z poruszaniem się, tuż przy parkingu jest przystanek autobusowy. Można podjechać autobusem pod wejście do OLD TOWN.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 23.07.2014 10:53

Dziękuję, czyli trop był dobry :)

Dla chcących dojechać do tego parkingu skręcamy zaraz za dużym białym mostem na Dubrovnik w lewo, potem w dół aż do wody, zawrotka 180 stopni i wzdłuż portu, potem na rondzie 3 wyjazd i kierunek ul. Tesli 2. Tam przed kioskiem (Tisak) w lewo i zaraz szlaban z automatem w prawo. Można też wybrać adres Zuliańska 1. To ten sam parking tylko z drugiej strony. Koło firmy z czerwonym napisem Linea.

Dzięki Ewa :) Wielkie :)

A teraz małe "howto" - przerobione dziś "live" :

P_D - 13.jpg


To pożądany parking :)

P_D - 11.jpg


Wjazd na parking. Prawy szlaban wjazd - kierowca pobiera bilecik i zabezpiecza lub wkłada za szybę. Lewy szlaban wyjazd - biletu nie wsuwamy tylko przykładamy do czytnika. Bilet z opłatą uzyskujemy w kiosku po powrocie po udanej transakcji zapłaty 5kun/h. Zakochani zabierają ze sobą kłódkę :oczko_usmiech:

P_D - 12.jpg


Ta przemiła Pani z kiosku inkasuje od nas pieniążki po powrocie na podstawie przedstawionego i pobranego przy wjeździe biletu wjazdowego.

P_D - 14.jpg


Z parkingu kierujemy się w prawo ulicą do góry w kierunku Starego Miasta. Czas przemarszu ok 20 minut. Idziemy cały czas prosto. Dla "praktycznych" - można wybrać autobus zaraz obok parkingu (3 przystanki),wiezie nas pod samą bramę wejściową. Nie znam numerów, ale po drodze mijamy mnie 2,6,1A,1B.

P_D - 10.jpg


Idziemy ulicą do góry ....

P_D - 09.jpg


dalej lekko w prawo i dalej wspinamy się ....

P_D - 08.jpg


Mijamy takie coś ... :)

P_D - 07.jpg


Potem Dom Zdrowia, a wcześniej Policję ...

P_D - 06.jpg


Na skrzyżowaniu idziemy prosto. Trzeba włożyć dowolny "paluch" w dziurę przełącznika świateł :) i czekać cierpliwie.
Potem chodu, bo światło krótko się świeci (polecam stanie w blokach startowych) ...

P_D - 05.jpg


Mijamy płot zakochanych z kłódkami ...

P_D - 04.jpg


i taki ładny widoczek ...

P_D - 03.jpg


szorujemy dalej ...

P_D - 02.jpg


po lewej ładne kwiatki ... podobno Bogumiła :)

P_D - 01.jpg


i dalej Hotel Hilton. A w tle już brama wejściowa :)

Przed bramą na placyku po prawej stronie mamy naganiaczy na łódki oraz co bardziej interesujące, informację turystyczną, a tam fajne gratisowe mapki Starego Miasta. Teraz tylko ręcznik, dużo picia lub znamiennie dużo kun i kierunek Stradun.

A dla mniej oszczędnych .... parkowanie w podziemnym parkingu Hotelu Hilton lub na ulicy w strefie zero :oczko_usmiech:

IMG_0467.jpg


IMG_0471.jpg



Jakby trzeba było coś uszczegółowić - służę pomocą. Dziś na placyku widziałem już pierwszych Polaków ... przypadek czy forum :)
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 27.07.2014 21:45

inspektor napisał(a):
kropi napisał(a):Powiem tak... parkingi w Dubrovniku dzielą się na drogie (10 kn/h w 2 strefie) i bardzo drogie (40 kn/h w centrum), przy czym znalezienie miejsca bywa, delikatnie mówiąc, trudne. Tym co wolą zaoszczędzone pieniądze wydać na lody, a czas przeznaczyć na łażenie po mieście prononuję całkowicie bezpłatny parking, którego jedyną wada jest to, że trzeba troszkę dojśc... pod górę, oczywiście, bo Dubrovnik to Misato Schodów.

Wjeżdżając do miasta przez most jedziemy jakieś 1000-1500 metrów (może ciut więcej, nie patrzyłem), w pewnym momencie w prawo odchodzi zjazd do tunelu w kierunku centrum, my twardo górą ale zwalniamy, bo za jakieś 50 m mamy wjazd na parking - charakterystyczny jest zakaz wjazdu ciężarówek. Tam zosatwiamy autko, u góry, czyli z prawej strony parkingu mamy dość niepozorne zejście w dół po schodach, które prowadzi nas praktycznie pod samą kasę, w której zakupujemy bilety na mury.

Zejście zajmuje ok. 15 minut, wejście - w zależności od kondycji - 20-25 min. , ale z dzieciakami 11 i 6 lat daliśmy radę bez problemu i śladu marudzenia. Zawsze można rodzinę porzucić gdzieś przy bramie i potem ją odebrać.

Miasto najlepiej zwiedzać wieczorkiem, my przyjechaliśmy ok. 17.30, mury są czynne do 19.30 więc czasu jest aż nadto. Było już w miarę niegorąco (powiedzieć "chłodno" byłoby przesadą), ludzi na murach niewiele - dwa dni później ludzie z kempingu pojechali przed południem i zrezygnowali, taki był tłum.

A lody są przepyszne, cena 10 kn jest w pełni uzasadniona uwzględniając rozmiar i jakość... :wink:

Na górę Srdź można kolejką, a można też samochodem - tak czy siak, zdecydowanie warto. Umieszczone tam muzeum przedstawia wystawę fotograii z ostatniej wojny, chyba bardziej dla samych Chorwatów niż dla odwiedzających, ale i tak warto, a panorama miasta jest przepiękna.



chyba to jest ulica dračasta 5 dubrownik. ją dziś tam stałem cały dzień i spoko :-) darmowy



Dzisiaj parkowaliśmy na tym parkingu i jest bezpłatny. Prawie wszystkie samochody na chorwackich numerach jeden był na bośniackich i jeden na węgierskich byliśmy około godziny 10:30 ( niedziela ) i było może z 5 wolnych miejsc.
Mała podpowiedź... wjazd i wyjazd z niego jest w tym samym miejscu ( dołem się z niego nie wyjedzie ) do samego dołu są miejsca parkingowe.

https://www.google.pl/maps/place/42%C2% ... !1s0x0:0x0
Ostatnio edytowano 27.07.2014 22:09 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.07.2014 21:54

Taki mały OT, dziś w mieście Korcula parking 25 kun/h, drożyzna nie tylko w Dubrowniku.

Natomiast lody w Korculi za 7 kuna dwa razy większe niż w Dubrowniku :)
Polecam black chocolade, smak gorzkiej czekolady, nie jadłem nigdy, p y c h o t a !!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.07.2014 09:57

parking w ciekawym miejscu, na zdjęciu w jednej z relacji:
tutaj

na mapie

niestety nic o nim nie wiem
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2014 12:38

te kiero napisał(a):parking w ciekawym miejscu, na zdjęciu w jednej z relacji:
tutaj

na mapie

niestety nic o nim nie wiem

Przypomina ten we Vrbniku na Krk :)
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 01.08.2014 12:49

Dzisiaj parkowaliśmy na tym parkingu i jest bezpłatny. Prawie wszystkie samochody na chorwackich numerach jeden był na bośniackich i jeden na węgierskich byliśmy około godziny 10:30 ( niedziela ) i było może z 5 wolnych miejsc.
Mała podpowiedź... wjazd i wyjazd z niego jest w tym samym miejscu ( dołem się z niego nie wyjedzie ) do samego dołu są miejsca parkingowe.

https://www.google.pl/maps/place/42%C2% ... !1s0x0:0x0[/quote]


Alek 70 proszę napisz od jakiej ulicy jest wjazd na ten parking?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2014 12:56

No przecież od Jadrańskiej.
Postaw chłopka googla i tam jest wjazd normalnie z ulicy.

Pytanie jest, jak stamtąd dojść do starego miasta ?
Czy trzeba ulicami iść czy są jakieś przesmyki między zabudowaniami prosto w dół ?
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 01.08.2014 20:37

kaeres napisał(a):No przecież od Jadrańskiej.
Postaw chłopka googla i tam jest wjazd normalnie z ulicy.

Pytanie jest, jak stamtąd dojść do starego miasta ?
Czy trzeba ulicami iść czy są jakieś przesmyki między zabudowaniami prosto w dół ?


Wjazd jest od Jadranki dokładnie tak jak w opisie który też cytowałem, jadąc Jadranką najpierw jest wjazd kierujący do centrum ( przejazd w tunelu ) tam nie jedziemy tylko prosto z 50m i skręcamy w prawo na parking. Parking jest położony właśnie nad tunelem którym jechalibyśmy kierując się do centrum ( nie wiem jak to inaczej napisać), a zejście jest między budynkami od górnej części parkingu ( nie schodzimy na sam dół parkingu ) szukamy przejść pomiędzy budynkami... tak my zrobiliśmy i zeszliśmy do ul. Zagrebacka i dalej wzdłuż ulicy dotarliśmy do Starego Miasta. Ludzie mieszkający tam czy wynajmujący apartamenty też tamtędy schodzą. Pozdrav.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone