Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekszu3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekszu3 » 02.09.2018 08:16

Ja parkowałem tutaj. Przed wiazdem na parking płatny (15kun/h) jest kilka miejsc parkingowych darmowych. Jak się uda to za free się parkuje. A co do samego parkingu to zauważyłem że miejscowi dostają się na parking od strony wyjazdu gdzie jest popsuty szlaban. Nie zauważyłem by ktoś zadał sobie trud by zapłacić.
Załączniki:
Screenshot_20180902-092933.jpg
Google adres podaje "Vukovarska ul.28"
Screenshot_20180902-090538.jpg
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 09:24

Ja w Dubrowniku byłem o 9 rano, pojechał na Komzum na darmowy parking. Zero wolnych miejsc, ale szczęście miałem bo jeden samochód akurat wyjeżdżał. Do Centrum pieszo około 20 minut, ale pod górkę.
Jozek761
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozek761 » 04.09.2018 15:37

Witam.
Parkowalem blisko Atlant Center na ulicy Žuljańskiej 1.
Cena.....7kun/godz. Chyba najniższą cena jaka widziałem.
O 8.30 rano w sierpniu było 2 auta. Płatne w kiosku obok.
Dziękując za cenne wpisy, również dzielę się info.
Pozdr.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 09.09.2018 08:11

Hej,

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej i z campu podjechaliśmy autobusem. Na Dubrovnik zeszło w sumie ok 7h pomimo iż nie jest "duży". Same mury w pełnym słońcu + foty + gopro to jakieś 2h na spokojnie.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 09.09.2018 09:18

Witam, jutro wybieramy sie z Makarskiej do Dubrovnika, pytanko czy dojazd na 9 do Dubrovnika będzie okej zeby zaparkować w Atlanta Center ? I drugie pytanie jaka jest aktualna cena zwiedzania murów ?
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 09.09.2018 09:28

Aktualna cena zwiedzania murów: 150 Kn. Nie wyrzucaj biletu, bo sprawdzany jest 2 lub 3x krotnie podczas zwiedzania.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.09.2018 17:51

radzio327 napisał(a):Witam, jutro wybieramy sie z Makarskiej do Dubrovnika, pytanko czy dojazd na 9 do Dubrovnika będzie okej zeby zaparkować w Atlanta Center ? I drugie pytanie jaka jest aktualna cena zwiedzania murów ?


moim zdaniem tak, ja o 10 parkowałem przy Konzumie i udało się
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 02.01.2019 19:58

Witam,
Mam pytanie dotyczące transportu połączonego z parkingiem.
Jeśli skorzystam z parkingu przy ul.Žuljańskiej 1 lub w centrum Atlant to jakim autobusem dojadę do starego miasta.
Google Maps nie pokazuje transportu miejskiego w Dubrowniku i nie wiem gdzie są przystanki a będziemy mieć 2 małych dzieci i nie chcemy stracić godziny na chodzenie (tam i powrót)
Jakieś sugestie?
Artur2123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur2123 » 02.01.2019 20:14

stachmat napisał(a):Witam,
Mam pytanie dotyczące transportu połączonego z parkingiem.
Jeśli skorzystam z parkingu przy ul.Žuljańskiej 1 lub w centrum Atlant to jakim autobusem dojadę do starego miasta.
Google Maps nie pokazuje transportu miejskiego w Dubrowniku i nie wiem gdzie są przystanki a będziemy mieć 2 małych dzieci i nie chcemy stracić godziny na chodzenie (tam i powrót)
Jakieś sugestie?

Spróbuj tutaj doszukać
https://www.dubrovnik-travel.net
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 20:34

Spod Atlanta, autobusem wyjdzie niewiele krócej niż spacerem. Najpierw trzeba poczekać na przystanku a potem trasa, jak pamiętam jest dość mocno przykorkowana. Byłem kiedyś w Dubrowniku służbowo jesienią. Z hotelu Bellevue jechało się pod starem miasto jakieś 20 minut łącznie z dojściem na przystanek i kilkoma minutami czekania na bus. A jest to bliżej niż Atlant.

No i nie ma fajnych widoczków po drodze.

Swoją drogą Dubrownik w sezonie z dwójką małych dzieci to taki sobie pomysł.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 02.01.2019 21:21

arturescu napisał(a):No i nie ma fajnych widoczków po drodze.

A to nie jest fajny widoczek?

Ja rozwiązałem problem podejścia w ten sposób, że kierowca wrócił po samochód, reszta załogi czekała w miarę dogodnym miejscu, np.
przy wjeździe na ten parking - oczywiście trzeba się w miarę szybko rozładować / załadować :D Trzeba pamiętać, że w sezonie ruch, zarówno pieszy, jak i zmotoryzowany, jest masakryczny...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 21:53

t_i_t_o napisał(a):
arturescu napisał(a):No i nie ma fajnych widoczków po drodze.

A to nie jest fajny widoczek?

Ja rozwiązałem problem podejścia w ten sposób, że kierowca wrócił po samochód, reszta załogi czekała w miarę dogodnym miejscu, np.
przy wjeździe na ten parking - oczywiście trzeba się w miarę szybko rozładować / załadować :D Trzeba pamiętać, że w sezonie ruch, zarówno pieszy, jak i zmotoryzowany, jest masakryczny...


W zatłoczonym busie o to raczej ciężko, Zresztą chyba tylko jedna linia tam jeździ.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 03.01.2019 21:33

arturescu napisał(a):Spod Atlanta, autobusem wyjdzie niewiele krócej niż spacerem. Najpierw trzeba poczekać na przystanku a potem trasa, jak pamiętam jest dość mocno przykorkowana. Byłem kiedyś w Dubrowniku służbowo jesienią. Z hotelu Bellevue jechało się pod starem miasto jakieś 20 minut łącznie z dojściem na przystanek i kilkoma minutami czekania na bus. A jest to bliżej niż Atlant.

No i nie ma fajnych widoczków po drodze.

Swoją drogą Dubrownik w sezonie z dwójką małych dzieci to taki sobie pomysł.


Z tego co widzę widoczki w Chorwacji są wszędzie piękne. Myśłałem o tym żeby podrzucić rodzinę w pobliże OLD i samemu wrócić na parking i szybko autobusem. Może droga powrotna na pieszo, zobaczymy.

Co do pomysłu - dzieci to nie maleństwa tylko 8 i 3 latek. Nie nastawiam się na zwiedzanie tylko zobaczenie tego miejsca i luźny spacerek. Nie wiem czy kiedykolwiek skuszę się na Chorwację, więc nie chcę pluć sobie w brodę tym bardziej że będę koło Makarskiej. Nie będę wyjeżdżał poza sezonem bo dzieciak już ma szkołę i korzystam kiedy są wakacje.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 03.01.2019 21:57

Jeśli masz miejscówkę blisko albo przejazdem, to czemu nie, ale poza tym z dziećmi w tym wieku w sezonie to taki sobie pomysł.

Stacjonowaliśmy w Zivogoscach, czyli bliżej niż z Makarskiej, wyjazd o 8 rano, powrót ok 19 wieczorem. Na trasie godzina na wjazd do BiH, z powrotem podobnie na wjazd do HR. Na miejscu warto "zaliczyć" przynajmniej mury i wjazd na Srd. O "luźnym" spacerku zapomnij. Na starym mieście kotłuje się milion ludzi. Przynajmniej tak było ok. 20-go sierpnia 2017. Ceny z kosmosu. Jedyna finansowa "korzyść" to tanie zakupy i obiad w Neumie.

Swoją drogą też uważam, że wakacje są od wyjazdów, a rok szkolny od szkoły, ale jak dzieci były w tym wieku zawsze zahaczaliśmy o kilka pierwszych dni września, niewielka strata w szkole, za to w miejscach wakacyjnych tłum i ceny o połowę mniejsze :) W Chorwacji w ostatni weekend sierpnia robi się super, kiedy stonka wyjeżdża,
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 04.01.2019 11:55

Nie pocieszyłeś. Co do ludzi to normalne w miejscach turystycznych. Ale to przejście graniczne typ duża strata czasu.
Zmienić terminu już nie mogę więc tłumy witajcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone