Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.09.2017 22:12

wilkor napisał(a):Dzisiaj byliśmy w Dubrvniku. Parkowałem samochód na polecanym przez wszystkich parkingu i są pewne nieścisłości.

1. Koszt parkowania to teraz 10kn za godzinę bez względu na długość parkowania, my byliśmy 4 godziny i zapłaciliśmy 40kn
2. Wysokość 3.10 to tylko parking -1 na niższe wjazd to 2.14m więc w przypadku braku miejsca nawrót i szukanie czegoś innego, we wrześniu było mnóstwo wolnych miejsc.

Konkretna informacja :!:
Udanych wakacji :papa:
kasiak06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak06 » 04.10.2017 00:12

Hello,

parkowanie dzisiaj, parking miejski, wg Google adres to: Ul. don Iva Bjelokosića 10
z informacji przed wjazdem wynikało, że poziomów jest do -4, cena 30 HRK za godzinę.
Kosmos, ale wolne miejsce znaleźć ciężko (nie wyobrażam sobie jak jest w sezonie), bliżej centrum parkowanie przy ulicy w II ZONA 40HRK/h, więc z dwojga złego lepiej chyba taki parking... przy okazji sporo policji pilnującej miejsc na parkowanie "na dziko".

Byłam w Dubrovniku kilkukrotnie - kilka i kilkanaście lat temu - było drożej, ale to co jest teraz to naprawdę gruba przesada..
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 04.10.2017 00:53

kasiak06 napisał(a):Hello,

parkowanie dzisiaj, parking miejski, wg Google adres to: Ul. don Iva Bjelokosića 10
z informacji przed wjazdem wynikało, że poziomów jest do -4, cena 30 HRK za godzinę.
Kosmos, ale wolne miejsce znaleźć ciężko (nie wyobrażam sobie jak jest w sezonie), bliżej centrum parkowanie przy ulicy w II ZONA 40HRK/h, więc z dwojga złego lepiej chyba taki parking... przy okazji sporo policji pilnującej miejsc na parkowanie "na dziko".

Byłam w Dubrovniku kilkukrotnie - kilka i kilkanaście lat temu - było drożej, ale to co jest teraz to naprawdę gruba przesada..

Cena za parking ... no cóż ... my jej nie zmienimy :wink:
Ale, że parę lat temu było drożej niż teraz to chyba nie jest źle :wink:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 04.10.2017 08:45

@Pyton.
Zakładam, że Kasiak06 nie chodzi o to, iż kilka lat temu było drożej, niż jest teraz, ale o to, że zawsze w Dubrovniku było drożej niż w pozostałych miejscowościach Chorwacji.
@Kasiak06
Żadna przesada, wszak wiadomo, że cenę kształtuje popyt, a ten ma tendencję raczej wzrostową.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 05.10.2017 00:23

numenius napisał(a):@Pyton.
Zakładam, że Kasiak06 nie chodzi o to, iż kilka lat temu było drożej, niż jest teraz, ale o to, że zawsze w Dubrovniku było drożej niż w pozostałych miejscowościach Chorwacji.

Też tak uważam, ale tak sformułował/a zdanie, że nie mogłem się powstrzymać :lol:
Taki trochę głupi (z mojej strony) żart :)
kasiak06
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak06 » 08.10.2017 20:48

numenius napisał(a):@Pyton.
Zakładam, że Kasiak06 nie chodzi o to, iż kilka lat temu było drożej, niż jest teraz, ale o to, że zawsze w Dubrovniku było drożej niż w pozostałych miejscowościach Chorwacji.
@Kasiak06
Żadna przesada, wszak wiadomo, że cenę kształtuje popyt, a ten ma tendencję raczej wzrostową.


faktycznie, chodziło mi o to, że kiedyś było tam drożej niż w pozostałej części kraju, ale teraz jest przesadnie drogo :D

@numenius
z popytem się zgadzam, i z tendencją wzrostową też, ale nie byłam w tym kraju kilka lat, jednocześnie będąc w innych miejscach na Bałkanach i porządnie mnie to zszokowało. Parking jak parking, ale do tego ceny choćby w Konzumie w Srebreno.. wow!
adam-lca
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 25.03.2018 21:10

Witam.Odgrzebuje temat bo we wrzesniu bedziemy z zona ponownie na R.Makarskiej i chcemy 1 dzien spedzic w Dubrowniku.
Czy nie mozna inaczej rozwiazac problemu parkingu w tym miescie?
W Dubrowniku jest komunikacja miejska(grzebnalem w necie;)Cy nie ma tam mozliwosci dojechac autem do jakiegos miejsc(owosci)a gdzie mozna darmo lub tanio zastawic woz i podjechac do miasta auto(bus)em?
W Podgorze widzialem tez autobusy relacji bodajze Split-Dubrownik.Wiec moze dojechac autem 1-2 przystanki takiego autobusu od Dubrownika tam zaparkowac i dalej bezstresowo autobusem?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 26.03.2018 07:50

adam-lca napisał(a):Witam.Odgrzebuje temat bo we wrzesniu bedziemy z zona ponownie na R.Makarskiej i chcemy 1 dzien spedzic w Dubrowniku.
Czy nie mozna inaczej rozwiazac problemu parkingu w tym miescie?
W Dubrowniku jest komunikacja miejska(grzebnalem w necie;)Cy nie ma tam mozliwosci dojechac autem do jakiegos miejsc(owosci)a gdzie mozna darmo lub tanio zastawic woz i podjechac do miasta auto(bus)em?
W Podgorze widzialem tez autobusy relacji bodajze Split-Dubrownik.Wiec moze dojechac autem 1-2 przystanki takiego autobusu od Dubrownika tam zaparkowac i dalej bezstresowo autobusem?


A po co tak utrudniać sobie życie, skoro dalej od centrum zaparkujesz bez problemu?

Równie dobrze w ogóle nie musisz brać auta tylko jechać z Makarskiej autobusem.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 29.03.2018 13:43

Co oferuje restauracja w Atlanta Center i jak z cenami? Dzieci coś dadzą radę zjeść ?
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 01.04.2018 09:18

Witam!

Cenowo konkretów nie pamiętam, ale zdaje się był to przeciętny poziom chorwacki.
Dzieciaki jadły grillowanego kurczaka z frytami - standard
Ja burgera - też całkiem ok. a żonka sałatkę z krewetami - tu bez rewelacji.
Znajomi postawili na pizzę i dostali dużo za niedużo ;)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.04.2018 19:47

Jak dla mnie restauracja w Atlant to taka stołówka z fastfoodem, przed starym miastem mija się parę knajpek z "normalnymi" jak na Chorwację cenami.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 03.04.2018 16:40

Na ul. don Frana Bulića masz darmowy parking. Przynajmniej 2 lata temu był. :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.04.2018 09:57

Ale tylko na tej ulicy bo będący na jej końcu parking jest po pierwsze płatny, a po drugie zawsze pełny.
Ja stawałem zawsze przy schodach. Są tak szerokie, że nie przeszkadzało to w ich pokonywaniu przez ew. turystów.
Tutaj idealnie je widać, stoją pod nimi dwa samochody (ten srebrny oraz Smart)
https://www.google.pl/maps/@42.6415478, ... 168!8i3584
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 06.04.2018 22:30

No to miałem farta bo w 2016 r. nie płaciłem i nie było żadnej informacji o płatnym parkingu. Chyba, że to sezonowy parking bo byłem tam we wrześniu :?: :papa:
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 06.04.2018 23:21

Sol-Wagon napisał(a):gdzieś na forum jako darmowy polecany był ten parking:
https://goo.gl/maps/FzvLDGGPgED2

pewnie kiedyś był darmowy, ale dzisiaj po ok. 1,5 godzinie zastałem za szybą ładny bilecik do zapłaty...uwaga...należność 600 kun...
ciekawe, bo stały tam inne pojazdy...tylko był u mnie...

no i mam problem...600 kun...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone