Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 14:25

pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 02.07.2017 16:53

amatus1 napisał(a):Jutro wybieramy się do Dubrownika na pierwsze zwiedzanie, chcemy być na miejscu o godzinie. 06-07 i mam pytanie w kwestii parkingu w Atlant Center a mianowicie czy jest to parking całodobowy bo widzę że jest on przy centrum handlowym....jedziemy wcześnie i nie wiem czy się nie pokusić o coś bliżej Starego Miasta w przystepnych, macie jakieś sugestie?

Ktoś wcześniej w tym wątku pisał, że jest otwarty 24h.
Parking ten opisywany był jako "javna garaža", tak że wg mnie będzie otwarty. Ja bym tam zaparkował ze względu na cenę i "cień", a 20 min z buta w jedną stronę nikomu nie zaszkodziło.
Miłych wrażeń życzę :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.07.2017 17:01

Ok w takim razie parkuje, będę wcześnie więc w razie czego będą może inne możliwości...20 minut damy radę, najwyżej córce damy wielką kugle w reke dla pokrzepienia i dojedziemy:)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.07.2017 17:33

Godziny otwarcia centrum to 8-23 wg Google...parking jest nizalezny i automatyczny więc raczej 24h...a radość po wejściu do samochodu stojącego na podziemnym, klimatyzowanym parkingu...bezcenna 8)
Meniumeh
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meniumeh » 12.07.2017 22:18

Jak wygląda sprawa z parkingiem dla skuterów gdzieś blisko murów starego miasta ?
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 12.07.2017 22:58

Meniumeh napisał(a):Jak wygląda sprawa z parkingiem dla skuterów gdzieś blisko murów starego miasta ?

Który/jaki parking dla skuterów masz na myśli ?
hyperreal
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hyperreal » 13.07.2017 10:46

Ktoś wcześniej w tym wątku pisał, że jest otwarty 24h.
Parking ten opisywany był jako "javna garaža", tak że wg mnie będzie otwarty.


Parking czynny całą dobę, jest nawet cennik za parkowanie miesięczne i roczne. Ze znajomymi i czwórką dzieci doszliśmy spokojnym krokiem w niecałe 20 minut, także uważam że nie ma co się pchać bliżej - droga powrotna z górki :D . Zwłaszcza, że od połowy drogi i tak zaczyna się zona 40 kn/h.
Dodatkowo dla jadących z boxem, lub wyższym autem - wysokość 3,1 m (ja swój box ściągnąłem przed wyjazdem do Dubrownika , bo ze street view wynikało że jest 2,1 m).
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 13.07.2017 20:48

Witam. Dziękuję wszystkim za informacje na temat parkingów w Dubrowniku. Byłem tam z rodziną w ubiegły piątek. Podwiozłem rodzinkę pod mury, pojechałem autem do Atlanty, wsiadłem w autobus miejski - przystanek przy samym parkingu (bilet 12 kun) i łącznie w 15min. byłem z powrotem pod murami. Parking niecałe 3h - 30kn. Potem wyjazd na Srd, znowu cenne info o punkcie widokowym 200m przed stacją kolejki i z powrotem do Gradacu. Wyjazd na górkę "fajny" - powiedziałbym, że trudny, ale bez przesady, ale warto - widok zaj..sty. Co do Dubrownika dodałbym jedną istotną informację, a mianowicie ceny wejścia na mury: dorośli 150kn, dzieci 50kn. Bez żalu odpuściliśmy temat, bo 500kn (300zł ! za 3os dorosłe i 1 dziecko) w naszym wypadku woleliśmy wydać inaczej (całodniowa wycieczka statkiem z Gradacu do Korculi z obiadem i świetną zabawą po małych negocjacjach wyszła nas 600kn). Jeszcze raz dzięki za info. Pozdrawiam już niestety z Polski :(
Bartol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartol » 13.07.2017 21:08

Do osób które były w Dubrowniku ciut większymi samochodami typu Opel Vivaro, jak z przestronnością na parkingach dla takich aut? Jakieś szczególnie polecane/odradzane?
Meniumeh
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meniumeh » 13.07.2017 23:03

Robert_Leszno napisał(a):Witam. Dziękuję wszystkim za informacje na temat parkingów w Dubrowniku. Byłem tam z rodziną w ubiegły piątek. Podwiozłem rodzinkę pod mury, pojechałem autem do Atlanty, wsiadłem w autobus miejski - przystanek przy samym parkingu (bilet 12 kun) i łącznie w 15min. byłem z powrotem pod murami. Parking niecałe 3h - 30kn. Potem wyjazd na Srd, znowu cenne info o punkcie widokowym 200m przed stacją kolejki i z powrotem do Gradacu. Wyjazd na górkę "fajny" - powiedziałbym, że trudny, ale bez przesady, ale warto - widok zaj..sty. Co do Dubrownika dodałbym jedną istotną informację, a mianowicie ceny wejścia na mury: dorośli 150kn, dzieci 50kn. Bez żalu odpuściliśmy temat, bo 500kn (300zł ! za 3os dorosłe i 1 dziecko) w naszym wypadku woleliśmy wydać inaczej (całodniowa wycieczka statkiem z Gradacu do Korculi z obiadem i świetną zabawą po małych negocjacjach wyszła nas 600kn). Jeszcze raz dzięki za info. Pozdrawiam już niestety z Polski :(


Hej ja wybieram sie do Gradac za tydzień. Co polecasz w tym miasteczku jakies atrakcje miejsca knajpki rejsy itp? Mam tez w planach wynajac skuter na cały dzień i pojechac do Dubrovnika na wycieczkę z żoną. Ile potrzeba czasu zeby przejsc spokojnie stare miasto bez murów ? Potem oczywiście wyjazd na wzgórze SRD i powrót do hotelu.

Jakieś rady co do zwiedzania Dubrovnika? Parking wezne jeden z tych polecanych po 10kun/godz i maly spacer do centrum.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.07.2017 08:07

Hek, właśnie siedze na balkonie i oglądam :
1.JPG


Zwiedzać możecie cały dzień, wszystko zależy od Was. W Starym mieście mnóstwo kościołów i uliczek, więc jest gdzie chodzić. Musicie wziąć poprawkę na gorąco, bo daje się we znaki. Kolejka jest obok naszego balkonu i w godz. od południa full ludzi. Pozdrawiam
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 14.07.2017 14:50

hyperreal napisał(a):
Ktoś wcześniej w tym wątku pisał, że jest otwarty 24h.
Parking ten opisywany był jako "javna garaža", tak że wg mnie będzie otwarty.


Parking czynny całą dobę, jest nawet cennik za parkowanie miesięczne i roczne. Ze znajomymi i czwórką dzieci doszliśmy spokojnym krokiem w niecałe 20 minut, także uważam że nie ma co się pchać bliżej - droga powrotna z górki :D . Zwłaszcza, że od połowy drogi i tak zaczyna się zona 40 kn/h.
Dodatkowo dla jadących z boxem, lub wyższym autem - wysokość 3,1 m (ja swój box ściągnąłem przed wyjazdem do Dubrownika , bo ze street view wynikało że jest 2,1 m).


Na pewno jest aż 3,1m w garażu Atlant? Garażowałem tam w przeszłości dwukrotnie, nawet polecałem to miejsce, ale nie zwróciłem uwagi na wysokość garażu, bo byłem osobówkami. Teraz będę Renault Trafickiem i mam wątpliwości. Kto jest pewny, proszę o potwierdzenie, że takie auto wjeżdża tam swobodnie.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 15.07.2017 08:22

Potwierdzam - drogo
Zawsze parkowaniem na parkingu wielopoziomowym przy starym mieście i spacerkiem na starówkę (5min). Cena nie była nigdy warta odnotowania - po prostu drożej niż wszędzie bo to Dubrownik.

Wczoraj zapłaciłem 160 kun na 3,5h.
Nie ma nigdzie podanej ceny parkowania wiec śmiało zaparkowałem i się zdziwiłem :-)

Jeśli możecie wybrać inny parking to warto zaoszczędzić pare groszy:-)
hyperreal
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hyperreal » 15.07.2017 19:26

Na pewno jest aż 3,1m w garażu Atlant? Garażowałem tam w przeszłości dwukrotnie, nawet polecałem to miejsce, ale nie zwróciłem uwagi na wysokość garażu, bo byłem osobówkami. Teraz będę Renault Trafickiem i mam wątpliwości. Kto jest pewny, proszę o potwierdzenie, że takie auto wjeżdża tam swobodnie.


Jeśli od dwóch tygodni nic się nie zmieniło to jedź śmiało :D. Najniższym punktem jest wjazd ale i tak jest wysoko. Specjalnie zwróciłem uwagę, bo niepotrzebnie zdejmowałem swój box.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 23.07.2017 14:03

Adua napisał(a):@Guinness79 Autostrada od granicy słoweńskiej do Zagrzebia 48 kun w jedną stronę, a od Zagrzebia np do Makarskiej 204 kuny w jedną stronę.


Od Zagrzebia do Makarskiej jest teraz 225 kun. Plus odcinek do Zagrzebia, nie wiem dokładanie bo jechałem przez Cvetlin.
Czyli ok. 135 zł plus ten odcinek do Zagrzebia ok. 30 zł. A to tylko w jedną stronę. A, no i jeszcze ok. 20 kun za przejazd ostatnim tunelem do Jadranki. Daje to ok. 350 zł za jazdę tam i powrót. :(
Strasznie zdzierają za te autostrady...
Nasze najdroższe autostrady Kulczyka to przy tym nie robią wrażenia. Cena za autostradę słoweńską również.
Mam przewodnik sprzed kilku lat, w którym ceny podawane za wstęp do muzeów czy kościołów to 5-10 kun. Obecnie to 25-40 kun. I nie są to ceny z Dubrownika tylko z "normalnych" miast. Jak jedzie się w 4 osoby to robi to już różnicę. Niestety Chorwacja tania to chyba już była. Czego skrajnym przykładem może być Dubrownik. Włochy są już chyba porównywalne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone