Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
egonszklorz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) egonszklorz » 16.06.2017 10:42

tyger napisał(a):Ma ktoś coś nowego do powiedzenia w sprawie parkingów w Dubrovniku. Przeczytałem wątek i doszedłem do wniosku że to lekka przesada z tymi cenami moje wyliczenia dla 3 osób
Parking od 100 do 200 zl za np 10 godzin postoju
np jedna z drogich opcji i wygodnych Parkin podziemny 40 kun 24 zł x 10 += 240 zł
paliwo 100 zł
kolejka linowa dla 3 osób - 240 zł
wejście na mury dla 3 osób -240 zł
obiad i takie tam pierdoły - ok 180 zł

To chyba będzie najdroższe miasto do zwiedzania w którym zamierzam się pojawić 8O 8O 8O


Na Srd wjedziesz autem- poszukaj w wyszukiwarce gdzie zjechać. Droga stroma, ale do ogarnięcia. Kolejka jak mówią- niewarta tej kasy. Mury są OK, ale nie w południe, jak słonce wali na maxa. Żarcie jest drogie- to fakt. Natomiast parking ogarnij w Atlancie- masz tam podziemny w miarę tani i przy okazji WC, bank, restauracja.
simon174
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 140
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon174 » 16.06.2017 10:50

Hej
W 2015 byłem w Dubrowniku i również mnie przerażały ceny za parking no i troszkę pojeździłem po Dubrowniku aż w końcu znalazłem się w porcie a dokładniej parking vi za vi za 9kn za godzinkę w Dubrowniku byliśmy z rana o 9 spacerkiem na stare miasto 15 min :)pozdrawiam.


egonszklorz napisał(a):
tyger napisał(a):Ma ktoś coś nowego do powiedzenia w sprawie parkingów w Dubrovniku. Przeczytałem wątek i doszedłem do wniosku że to lekka przesada z tymi cenami moje wyliczenia dla 3 osób
Parking od 100 do 200 zl za np 10 godzin postoju
np jedna z drogich opcji i wygodnych Parkin podziemny 40 kun 24 zł x 10 += 240 zł
paliwo 100 zł
kolejka linowa dla 3 osób - 240 zł
wejście na mury dla 3 osób -240 zł
obiad i takie tam pierdoły - ok 180 zł

To chyba będzie najdroższe miasto do zwiedzania w którym zamierzam się pojawić 8O 8O 8O


Na Srd wjedziesz autem- poszukaj w wyszukiwarce gdzie zjechać. Droga stroma, ale do ogarnięcia. Kolejka jak mówią- niewarta tej kasy. Mury są OK, ale nie w południe, jak słonce wali na maxa. Żarcie jest drogie- to fakt. Natomiast parking ogarnij w Atlancie- masz tam podziemny w miarę tani i przy okazji WC, bank, restauracja.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.06.2017 14:36

Nie rozumiem w czym problem, wjeżdża się na górę Srd autem i tam parking z free.
Złazi się w dół pieszo do miasta ... jest ścieżka z góry. Schodzić łatwiej niż wchodzić i widoki fajne przy okazji. Mury nie obowiązkowe, raz gorąco, dwa nie tanio fakt. Po auto jedna osoba wjeżdża kolejką a reszta czeka na dole lub wszyscy jako atrakcja wjeżdżają na górę kolejką. W ten sposób następuję redukcja kosztów :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.06.2017 14:38

gusia-s napisał(a):Nie rozumiem w czym problem, wjeżdża się na górę Srd autem i tam parking z free.
Złazi się w dół pieszo do miasta ... jest ścieżka z góry. Schodzić łatwiej niż wchodzić i widoki fajne przy okazji. Mury nie obowiązkowe, raz gorąco, dwa nie tanio fakt. Po auto jedna osoba wjeżdża kolejką a reszta czeka na dole lub wszyscy jako atrakcja wjeżdżają na górę kolejką. W ten sposób następuję redukcja kosztów :)


Wprawdzie nie planuję, ale tak z ciekawości zapytam: zdarzyło się, że na Srd nie było już miejsc parkingowych?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.06.2017 14:45

Byłam tylko raz na tym wzgórzu, miejsca było bardzo dużo na parkowanie. Ludzie wjechali, pokręcili się i zjeżdżali zaraz z powrotem, także myślę że rotacja zapewnia miejsce :) Z drugiej strony, jednak wielu turystów ma obawy przed wjazdem na górę, jest trochę stromo i wąsko. Wjeżdżają tam nawet taksówki :D Mijaliśmy kilka po drodze.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.06.2017 15:28

elka21 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):ktoś gdzieś pisał (pewnie nawet w tym wątku); że nie zapłacony mandat był zaewidencjonowany "na granicy"...tylko nie dopisał czy to mandat od Policji czy od służ miejskich...
na razie poczekam czy przyjdzie...

I co, przyszło coś do tej pory :?:, bo kwota do zapłacenia rzeczywiście spora 8O

jak na razie...od końca września nic nie przyszło...może dlatego, że wystawiony przez "miasto", a nie Policję...
cash99
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cash99 » 17.06.2017 23:02

Hey,

Wczoraj widziałem na forum post, że naprzeciw salonu mazdy na ulicy Ivana Matijasevica jest darmowy parking. Tzn. kiedyś tam ponoć była 3 zona ale znaki zniknęły.

Potwierdzam powyższe doniesienie :) Dzisiaj zaparkowałem auto na 5h na tej ulicy i wszystko ok. Znaków, żadnych nie ma. Zakaz parkowania jest owszem ale dotyczy drugiej strony jezdni, miejsca za dużo nie było ale nam się udało :).

Pozdrawiam,
Mateusz
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 18.06.2017 14:33

Witam, we wrześniu pierwszy raz jedziemy do Chorwacji 2 +1 i mamy zamiar odwiedzić Dubrovnik. Jak tak czytam to aż mnie przeraża ile to wszystko kosztuje. Koszą tam lepiej niż nad naszym Morzem :) Ale raz się żyje. Mam pytanko, czy moja karta debetowa PKO BP będzie tam śmigać? Poradzcie ile zabrać kaski na jedzenie i wydatki 14 dni. Nie liczę noclegu, paliwa i autostrad. Właśnie może ktoś się orientuje ile trzeba zapłacić za Chorwackie autostrady w jedną stronę od granicy ze Słowenią do Makarskiej? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Adua
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adua » 18.06.2017 15:23

@Guinness79 Autostrada od granicy słoweńskiej do Zagrzebia 48 kun w jedną stronę, a od Zagrzebia np do Makarskiej 204 kuny w jedną stronę. My wydaliśmy za dwie osoby w czerwcu 2,5 tys/osobę za 10 dni (9 noclegów) wliczając już wszystko, jedzenie część zabrana z Polski, 4 obiady na mieście dla dwóch osób, średnio 180 kun/obiad dla dwójki z lemoniadą lub kawą, ogólnie ceny wszystkiego droższe niż w Polsce 30-40%. Pozdrawiam.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 18.06.2017 15:28

Adua napisał(a):@Guinness79 Autostrada od granicy słoweńskiej do Zagrzebia 48 kun w jedną stronę, a od Zagrzebia np do Makarskiej 204 kuny w jedną stronę. My wydaliśmy za dwie osoby w czerwcu 2,5 tys/osobę za 10 dni (9 noclegów) wliczając już wszystko, jedzenie część zabrana z Polski, 4 obiady na mieście dla dwóch osób, średnio 180 kun/obiad dla dwójki z lemoniadą lub kawą, ogólnie ceny wszystkiego droższe niż w Polsce 30-40%. Pozdrawiam.


Bardzo dziękuje. Pozdrawiam
Adua
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adua » 18.06.2017 15:36

Dodatkowo jeśli chodzi o Dubrownik to wejście na mury 150 kun od osoby, kolejka na górę Srd 130 kun w dwie strony od osoby lub 80 kun w jedną stronę. Parkingi od 10 do 40 kun/ godzinę zależy gdzie, na górze Srd jest darmowy parking. Obiad w Dubrowniku dla jednej osoby w cenie 80-120 kun za talerz w zależności co lubisz zjeść.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 18.06.2017 20:42

Adua napisał(a):Dodatkowo jeśli chodzi o Dubrownik to wejście na mury 150 kun od osoby, kolejka na górę Srd 130 kun w dwie strony od osoby lub 80 kun w jedną stronę. Parkingi od 10 do 40 kun/ godzinę zależy gdzie, na górze Srd jest darmowy parking. Obiad w Dubrowniku dla jednej osoby w cenie 80-120 kun za talerz w zależności co lubisz zjeść.




Można powiedzieć wszystko w promocji!!!!!!!!! :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.07.2017 14:24

Jutro wybieramy się do Dubrownika na pierwsze zwiedzanie, chcemy być na miejscu o godzinie. 06-07 i mam pytanie w kwestii parkingu w Atlant Center a mianowicie czy jest to parking całodobowy bo widzę że jest on przy centrum handlowym....jedziemy wcześnie i nie wiem czy się nie pokusić o coś bliżej Starego Miasta w przystepnych, macie jakieś sugestie?
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 02.07.2017 14:50

amatus1 napisał(a):Jutro wybieramy się do Dubrownika na pierwsze zwiedzanie, chcemy być na miejscu o godzinie. 06-07 i mam pytanie w kwestii parkingu w Atlant Center a mianowicie czy jest to parking całodobowy bo widzę że jest on przy centrum handlowym....jedziemy wcześnie i nie wiem czy się nie pokusić o coś bliżej Starego Miasta w przystepnych, macie jakieś sugestie?


Jak będziecie już po, to opiszcie wrażenia i ceny. My wybieramy się we wrześniu i interesuje mnie parking a Atlanta Center i ogólnie ceny. Pozdrawiam.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 02.07.2017 14:50

Gdzie można znaleźć link do strony kolejki na SRD, żeby sprawdzić ceny?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone