Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 19.08.2016 13:57

Praktycznie cała ulica Gornji Kono jest darmowa i jej okolice.
Bez problemu mozna zaparkować i cały dzień z głowy.
Spacerek w dół jakies 20 minut.
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 22.08.2016 15:48

Właśnie wróciłem z Dubrownika, parkowałem na ulicy w 3strefie za 10kn na godzinę, około 20 minut spacerem od starówki. Trzeba tylko pojeździć trochę i poszukać miejsca.
xyshio
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) xyshio » 23.08.2016 13:10

Witam.
Przedwczoraj dzięki sugestii z tego wątku wjechałem pod górna stację kolejki Cable Car na SRD. Zaparkowałem przy ścianie budyku kolejki (ok. godź. 14.00) i sprawdziłem było jeszcze kilka wolnych miejsc na parkingu powyżej.
Poza tym popytałem u obsługi kolejki i wszystkie miejsca parkingowe na SRD sa darmowe.
Świetny pomysł, szczególnie dla tych co maja wysoki bagażnik dachowy (mi sie nie udało wjechac do miejskiego parkingu na ul. Bogisica, tylko do 2.10 m..). Pózniej kolejka do cetrum Dubrovnika i z powrotem.
Polecam takie rozwiązanie, chociaż sam wyjazd może być wyzwaniem, droga na SRD jest wąziutka, stroma i trzeba sie dopasować do kierunku przeciwnego.

Pozdrawiam
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 23.08.2016 14:28

Zaparkowanie w Dubrowniku to koszmar. Z racji upałów pojechaliśmy późnym popołudniem, żeby się nie wykończyć na murach. Ceny parkingu podziemnego 35 kun za godzinę, przy murach 40 kn, więc lepiej zjechać na dół. Objechaliśmy parkingi dookoła, ale znaleźć coś wolnego graniczy z cudem. W końcu zrezygnowani zaparkowaliśmy w podziemiach.
egonszklorz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) egonszklorz » 23.08.2016 17:07

shira22 napisał(a):Zaparkowanie w Dubrowniku to koszmar. Z racji upałów pojechaliśmy późnym popołudniem, żeby się nie wykończyć na murach. Ceny parkingu podziemnego 35 kun za godzinę, przy murach 40 kn, więc lepiej zjechać na dół. Objechaliśmy parkingi dookoła, ale znaleźć coś wolnego graniczy z cudem. W końcu zrezygnowani zaparkowaliśmy w podziemiach.


Wystarczyło podjechać do Atlanta-tak jak wiele razy tu pisano. Parking w chłodzie za 10 kun. Dodatkowo na miejscu banki z niezłymi kursami i darmowe WC. Potem 20 min spacerkiem do murów. Podejrzewam, że owe 20 min. zajęło szukanie miejsca gdzie indziej. Byłem ostatnio i tam jest mnóstwo wolnych miejsc.
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 11.09.2016 08:30

Witam, czy ktoś się orientuje czy w tym miejscu parkingi są płatne ??
42.642227,18.103023

Pzdr
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 11.09.2016 09:12

sdolas napisał(a):Wklej linka do tych cen :wink:


A po co wklejać linka? Kolejka 120 kun od dorosłego i 70 od dziecka do 12 lat. Wejście na mury 120 kun od dorosłego 30 kun od dziecka.

Przy starówce parkingi po 40 kun/k, poza tym wszędzie 10 kun/h. Parkowaliśmy pod Atlant Center, jakieś 1,5 km starego miasta, spacerkiem jakieś 20 minut. Parking podziemny więc samochód się nie prażył na słońcu. W samy Atlant Center jest coś w rodzaju bufetu/stołówki gdzie można zjeść niezły obiad za umiarkowaną kasę i bank z dobrym kursem. Ceny w knajpach na starówce są kosmiczne, ale dochodząc do starówki, prze placem gdzie jest informacja turystyczna, jest przy ulicy kebabownia i piekarnia z burkami i kanapkami.

Po drodze z Atlant na starówkę widzieliśmy kilka zatoczek parkingowych, ale o 11 przed południe wszystkie już szczelnie zapchane, cena 10 kun/h.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.09.2016 17:31

gdzieś na forum jako darmowy polecany był ten parking:
https://goo.gl/maps/FzvLDGGPgED2

pewnie kiedyś był darmowy, ale dzisiaj po ok. 1,5 godzinie zastałem za szybą ładny bilecik do zapłaty...uwaga...należność 600 kun...
ciekawe, bo stały tam inne pojazdy...tylko był u mnie...

no i mam problem...600 kun...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.09.2016 05:44

1. strefy parkowania
http://www.sanitat.hr/en/parking/parking-zones

2. cennik
http://www.sanitat.hr/en/parking/parking-ticket-prices

3. metody płatności
http://www.sanitat.hr/en/parking/parkin ... nt-methods

i co mi z tego teraz...400 zł do zapłaty...:/
p.s. może 400 użytkowników forum złoży się po 1 zł...:p
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.09.2016 07:31

Sol-Wagon napisał(a):gdzieś na forum jako darmowy polecany był ten parking:
https://goo.gl/maps/FzvLDGGPgED2

pewnie kiedyś był darmowy, ale dzisiaj po ok. 1,5 godzinie zastałem za szybą ładny bilecik do zapłaty...uwaga...należność 600 kun...
ciekawe, bo stały tam inne pojazdy...tylko był u mnie...

no i mam problem...600 kun...


Sol-Wagon napisał(a):ani parkomatu, ani biletowego...fakt..."coś" pisało parking zone 4...aut było mnóstwo, głównie na rejestracjach "dubrownickich"...

jak pojawiła się tabliczka czy znak tzn. że trzeba było opłatę uiścić, miejscowi mogli być w jakiś sposób zwolnieni z niej lub mogli mieć opłaty uiszczone w inny sposób... gdy w Hallstatt zapytałem Austriaka na tym samym parkingu, gdzie się płaci powiedział, że u parkingowego, którego nie było, pytając gdzie go znalazł, powiedział, że jako miejscowy nie musi płacić, po jakimś czasie się zwinęliśmy, ale obawiam się, że przyślą mi mandat, bo parking był monitorowany, choć szlabany podniesione
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.09.2016 18:34

przyślą, to może zapłacę...jeżeli będę chciał jeszcze jechać do cro...ale nie mam pewności, robi się zbyt droga...
rozumiem mandat za parkowanie, nawet do 300 kun, ale 600 to chyba rekord...
napiszę e-maila do nich, z prośbą o obniżenie...:p
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.09.2016 14:40

Nie wiem czy myślisz o tym miejscu które ja polecałem jako darmowe ?
kaeres napisał(a):Powrócę jeszcze pamięcią do miejsca parkingowego w Dubrovniku bo to jest na prawdę problem nie lada.
Otóż ja byłem w Dubrovniku 3 albo 4x w wakacje w 2014r.
ZAWSZE stawiałem samochód tutaj przy schodach, za darmo - https://www.google.pl/maps/place/42%C2%B038'29.3%22N+18%C2%B006'10.7%22E/@42.641475,18.1021942,292m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d42.641475!4d18.102965
Do miasta 5 minut z buta. Nie ma tam żadnego oznakowania, zakazu czy czegoś podobnego.
Zresztą tutaj widać, ze samochody stoją - https://goo.gl/maps/y49YkBqcUkJ2
Inna sprawa jak już wspominałem, że więcej niż połowa samochodów stojących na parkingach nawet w zonie najbliżej starówki nie miała nawet biletów za szybą.
Ani jednego mandatu nie widziałem, nie widziałem również pająka wożącego samochody tak jak w Makarskiej w 2010r.


Jeżeli tak to ja precyzyjnie umieściłem znacznik na takiej poszerzonej strefie przy zejściu ze schodów z dziedzińca.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.09.2016 07:32

teraz nie powiem ci już czy to ty to umieszczałeś...
pewnie skorzystałem z postu kogoś innego kto skorzystał z Twojego...może komuś udało się nie płacić na Zonie 4...teraz to już nie ma znaczenia...;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.09.2016 09:33

Nie chcę uchodzić za jakiegoś znawcę i nie chcę Cię wprowadzić w kłopoty ale idąc nie modnym tutaj trendem ja bym ten mandat olał.
Sam się wpakowałem w tym roku w Rogoźnicy w mandat ale był tylko na 100kn więc zapłaciłem na miejscu ale gdyby mi dorąbali 600kn to nie ma opcji, nie zapłaciłbym.

Jeżeli to było wystawione przez służby parkingowe oczywiście.
Jeżeli przez policję to nie ma żartów, płać.

PS. czekam na chłostę.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.09.2016 19:07

ktoś gdzieś pisał (pewnie nawet w tym wątku); że nie zapłacony mandat był zaewidencjonowany "na granicy"...tylko nie dopisał czy to mandat od Policji czy od służ miejskich...
na razie poczekam czy przyjdzie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone