Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alienacjaa
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alienacjaa » 04.07.2016 20:06

na SRD parkować można również dalej, nie tylko na tym oznaczonym. Podjeżdżasz dalej i po prawej stronie też jest miejsce. O ile pamiętam nie było tam oznaczeń parkingu, ale i tak każdy parkował (jak to w Chorwacji :)). Dwa dni temu problemów z miejscem nie było.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 04.07.2016 20:21

sdolas napisał(a):Bliżej miasta nie było miejsca ?
O której godzinie parkowaliście ?
My planujemy wcześnie rano wyjechać z okolic Makarskie, czyli parkowanie nam przypadnie na 8-9 godzinę.
W tych godzinach jeszcze są miejsca ?
Nie powinno być problemu na znalezienia miejsca dość blisko siebie na dwa auta ?

My jechaliśmy poplażować pod klifami za Popovici, do Dubrownika wpadliśmy "na chwilę". Przez miasto przejeżdżaliśmy koło południa, w tym miejscu co pokazywałem było kilka wolnych miejsc, bliżej starówki (tam gdzie Ty pokazywałeś) miejsca już nie było. Z klifów wracaliśmy ok. godziny 16 i fuksem udało nam się jedno miejsce znaleźć, tak było już wszystko zajęte (co ciekawe, w większości przez miejscowych). Wydaje mi się, że w tak wczesnych godzinach spokojnie będziecie mieć szansę coś znaleźć. W razie czego pełno wolnych miejsc widziałem w tym miejscu. Kawałek dalej, ale także za friko :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 04.07.2016 23:05

alienacjaa napisał(a):na SRD parkować można również dalej, nie tylko na tym oznaczonym. Podjeżdżasz dalej i po prawej stronie też jest miejsce. O ile pamiętam nie było tam oznaczeń parkingu, ale i tak każdy parkował (jak to w Chorwacji :)). Dwa dni temu problemów z miejscem nie było.

Dokładnie. Widać, że jest to "wyjeżdżone" miejsce. Jak ja byłam w połowie czerwca to akurat parkowałam przy tych oznaczonych miejscach ale wtedy nie było żadnego tłoku ;)
Do miasta i z powrotem szłam pieszo. Co dziwne nawet w górę nie było tak źle jak zakładałam ;)
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 07.07.2016 15:21

maciejdm1 napisał(a):
napisał showtek2 :

Panowie, ja 2 lata temu pojechalem na SRD , tam zostawilem auto, akurat bylo miejsce , ZA FREE i zjechalem sobie kolejka na dol, a na koniec dnia kolejka na gore :) W tym roku tez tak planuje zrobic :) Tylko bylo to w czerwcu, wiec jestem ciekaw czy i teraz sie uda tam znalezc miejsce :) A jesli sie nie uda to gdzie polecacie zostawic auto jak najtaniej ? Bo kiedys wjechalem na jakis parking na ulicy chyba Bagisica czy cos , i jak sprzjrzalem na cene (22 kuny za godzine ! ) to czym predzej wyjechalem

Pytałem wcześniej , ale nikt nie odpowiedział,czy parking na Srd to ten oznaczony pod murem :
SRD PARKING.PNG

,czy mozna jechac dalej i parkować na żwirowym placu po prawej stronie?
SRD plac.PNG

elka21 napisał(a):Wjazd do podziemnego parkingu Atlant, macie w prawym dolnym rogu zielonego kwadrata.
Co do ceny nie chcę Was wprowadzać w błąd, bo opłatę robił mąż, ale coś mi się kojarzy, że za około pięć godzin postoju zapłaciliśmy mniej więcej w przeliczeniu na złotówki 50 zł.

To zielony kwadracik się przydał :mrgreen:
A czy pamiętasz którędy tam dojechaliście ? Bo nam rozchodzi się o ten zakaz skrętu w lewo z ul.Nikole Tesla.



Tak, to ten parking, ja tam parkowalem :) Sporo godzin tam auto stalo i nikt sie nie doczepil ani nic :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.07.2016 18:24

O której godzinie, trzeba wyjechać z okolic Makarskiej by z luzem zaparkować przy Jadrance i jeszcze w znosnej temperarurze zwiedzić Dubrownik ?
marcin_nr
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_nr » 11.07.2016 20:14

Uważajcie na naciągaczy!! Dziś zaparkowalismy na Jadrance w przepisowym miejscu, wraz z innymi samochodami różnych narodowości i podszedł do nas tutejszy żebyśmy jednak podjechali na płatny bo nam podjada i założą blokadę... Spotkaliśmy też parę sympatycznych Polaków którzy przyznali nam rację że wszystko jest ok... Gdy wróciliśmy wszytko było w najlepszym porządku...
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 12.07.2016 00:57

sdolas napisał(a):O której godzinie, trzeba wyjechać z okolic Makarskiej by z luzem zaparkować przy Jadrance i jeszcze w znosnej temperarurze zwiedzić Dubrownik ?

A kto Ci może na to pytanie odpowiedzieć ? Chyba nikt ...

Jak szybko jeździsz, ile ciężarówek przed Tobą, ile czasu na przejściu, ilu Chorwatów trzyma swoje autka przy Jadrance a ilu nimi odjeżdża do pracy, ile miejsc jest zajętych przez turystów ??? ...
Wg mnie nastaw się na płatny parking (jaki to koszt w całości wakacji) ale wcześniej przejedź się wzdłuż Jadranki a miejsce może się znajdzie ... (ja tak miałem)
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 12.07.2016 06:08

W tym roku Podziemny Parking Miejski w Dubrowniku pobiera opłatę 30 kun / godzinę ! 8O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2016 08:09

sdolas napisał(a):O której godzinie, trzeba wyjechać z okolic Makarskiej by z luzem zaparkować przy Jadrance i jeszcze w znosnej temperarurze zwiedzić Dubrownik ?

przy moim tempie jazdy na urlopie o 5tej, jak co poniektórzy do roboty...
OKid2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OKid2 » 12.07.2016 20:15

Ceny w Dubrovniku to 40 Kn za godzinę. Ja zaparkowałem w pobliżu centrum, dogadałem sie z kobitą, pozwoliła za 20 Kn/h zaparkować u siebie pod domkiem :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.07.2016 21:34

Czy to takie dziwne i gorszące że ktoś chce wydać jak najmniej podczas wyjazdu jeśli jest to możliwe do zrealizowania :roll:
Tym bardziej że ceny za parkingi są kosmiczne, sorry ale dla mnie to na pograniczu zdzierstwa.
Pytam ogólnie o godzinę po pierwsze by zaparkować, a po drugie by jeszcze w znośnej temperaturze coś zwiedzić.
Mam wątpliwości bo w zeszłym roku wstaliśmy jednego ciutek zachmurzonego dnia i stwierdziliśmy że jedziemy do Sibenika.
Pochodziliśmy ... a bardziej powłóczyliśmy nogami około godziny i ledwo wróciliśmy do auta, a było to ok godziny 11:00.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 15.07.2016 01:54

Tak jak niedawno pisałem powyżej my parkowaliśmy w Atlant Centar. Potwierdzam, że wjazd to dolny prawy róg zielonego kwadratu :). Zjechaliśmy z Jadranki zaraz za mostem i wzdłuż portu prosto do parkingu. Aktualna cena to 10kn za każdą godzinę. Żadnych problemów z wolnym miejscem. Na parterze jest bank z dobrym przelicznikiem EUR. W dniu 30.06 było bodajże 7,46 kn za 1 EUR. Prosta droga do centrum. Auto w podziemiu więc po powrocie w normalnej temperaturze :-).

Byliśmy też na SRD i stało tam kilka aut zarówno przed jak i za szlabanem w tym także nasi rodacy. Żadnych informacji o opłacie nie zauważyłem.
Pozdrav
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 15.07.2016 04:04

rimo napisał(a):Tak jak niedawno pisałem powyżej my parkowaliśmy w Atlant Centar. Potwierdzam, że wjazd to dolny prawy róg zielonego kwadratu :). Zjechaliśmy z Jadranki zaraz za mostem i wzdłuż portu prosto do parkingu. Aktualna cena to 10kn za każdą godzinę. Żadnych problemów z wolnym miejscem. Na parterze jest bank z dobrym przelicznikiem EUR. W dniu 30.06 było bodajże 7,46 kn za 1 EUR. Prosta droga do centrum. Auto w podziemiu więc po powrocie w normalnej temperaturze :-).

Byliśmy też na SRD i stało tam kilka aut zarówno przed jak i za szlabanem w tym także nasi rodacy. Żadnych informacji o opłacie nie zauważyłem.
Pozdrav

A pamiętasz czy jest ten zakaz skrętu w lewo na ul. Nikole Tesle? Chyba, że inaczej dojechaleś?
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 15.07.2016 07:32

Witam. Wczoraj (14.07) byliśmy w Dubrovniku. Przyjechaliśmy około 9 rano i z parkowaniem był już problem. Objechalismy miasto ze 2 razy i w końcu zdecydowaliśmy się na parking podziemny. Koszt 35 HRK za godzinę. Byliśmy 4 i zapłaciliśmy 140 HRK. Jakoś to przeżyłam
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 17.07.2016 22:55

maciejdm1 napisał(a):
rimo napisał(a):Tak jak niedawno pisałem powyżej my parkowaliśmy w Atlant Centar.

A pamiętasz czy jest ten zakaz skrętu w lewo na ul. Nikole Tesle? Chyba, że inaczej dojechaleś?


Na tym skrzyżowaniu nie skręcaj w prawo w Nikole Tesle gdzie dalej jest prawdopodobnie ten zakaz skrętu w lewo tylko jedź prosto :-)

https://www.google.pl/maps/@42.6536571, ... 312!8i6656

I dalej na kolejnym już będzie wiadomo. Trzeba objechać prawie całe to centrum i wjechać przed stacją Luk Oil. Ot cała filozofia.

Google pokazuje jeszcze jak Atlant był w budowie :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone