Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.07.2016 13:55

sdolas napisał(a):Wklej linka do tych cen :wink:
Parking w okolicy centrum wyjdzie zdecydowanie taniej :!:
http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubro ... sion=price
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.07.2016 17:28

No właśnie.
Wertuję wszystkie opcje od jakiegoś czasu :wink:

Nawet wchodzi w grę autobus z Makarskiej, jeśli ktoś ma doświadczenia z dojazdem autobusem to proszę o opinie.

Minusem autobusu z Makarskiej jest to, że niestety ale na SRT pozostaje jedynie kolejka.
Jeśli ktoś planuje zwiedzać Dubrownik tylko z pozycji miasta to może nie być zła opcja.
Proszę o opinie.

Najlepszą opcją będzie raczej parking gdzieś poza ścisłym centrum, zwiedzenie Dubrownika a później wjazd samochodem na SRT na podziwianie z góry i zdjęcia.
Parkingi były już opisywane, ten tutaj ma wielu zwolenników, jest jeszcze ten zdecydowanie bliżej, ale mało o nim opinii, niby też w tej okolicy można stanąć za darmo.
Można też na samej Jadrance jak np. tu

Piszcie gdzie stajecie, podawajcie linki do lokalizacji i ceny.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 03.07.2016 20:42

Ja mam pytanie o parking na Srd .Chodziłem tam ludzikiem Googla i widać tylko oznaczony parking pod murem. Czy można tez parkować na tym placu co jest trochę dalej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2016 21:08

sdolas napisał(a):Wklej linka do tych cen :wink:


http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubrovnik_excursion=price
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 04.07.2016 09:31

sdolas napisał(a):Piszcie gdzie stajecie, podawajcie linki do lokalizacji i ceny.


Dwa lata temu parkowałem przy Tisaku, wtedy było 7 kun za godzinę, w tym roku udało mi się znaleźć miejsce tu przy Jadrance. Do starego miasta ok. 1 kilometr, powrót to wspinaczka :) po schodach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2016 09:43

Adek99 napisał(a):
sdolas napisał(a):Piszcie gdzie stajecie, podawajcie linki do lokalizacji i ceny.


Dwa lata temu parkowałem przy Tisaku, wtedy było 7 kun za godzinę, w tym roku udało mi się znaleźć miejsce tu przy Jadrance. Do starego miasta ok. 1 kilometr, powrót to wspinaczka :) po schodach.

My też gdzieś przy Jadrance parkujemy :mrgreen: Kluczenie wąskimi kamiennymi uliczkami (w cieniu) jest bardzo przyjemne :D
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 04.07.2016 15:03

My wybieramy sie po 15. Planuję zostawić samochód w Atlant lub obok Tisaka. Czy ulica Tesli jest teraz już tylko jednokierunkowa i można z niej skręcić w lewo przed Tisakiem? (ludzik google pokazuje inaczej, jest tam zakaz skrętu w lewo, ale to zdjęcia z 2011, na których Atlant sie dopiero buduje)?
Kiedy najlepiej jechać, żeby było choć odrobine mniej ludzi? Zwykły dzień, czy weekend?
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 04.07.2016 15:47

creep22 napisał(a):My wybieramy sie po 15. Planuję zostawić samochód w Atlant lub obok Tisaka. Czy ulica Tesli jest teraz już tylko jednokierunkowa i można z niej skręcić w lewo przed Tisakiem? (ludzik google pokazuje inaczej, jest tam zakaz skrętu w lewo, ale to zdjęcia z 2011, na których Atlant sie dopiero buduje)?
Kiedy najlepiej jechać, żeby było choć odrobine mniej ludzi? Zwykły dzień, czy weekend?


Ale mnie uprzedziłeś... właśnie też przerabiam ten temat i miałem o tym pisać dodając foty z ludzika Googla (: . My będziemy w Cro 17 lipca na Ciovo i też planujemy zaliczyć Dubrovnik. Wy skąd będziecie jechać do Dubrovnika?
Tu fota z zakazem z 2011 roku:
Trasa na parking Atlant.PNG


Za parkingiem Tisak jest uliczka , którą można dojechać do parkingu podziemnego:
Podziemny za Tisak.PNG


Tu ogólny widok ,ale z 2016 roku,zaznaczyłem kolorem czerwonym budynek , w którym jest podziemny parking z poprzedniego zdjęcia.Czy tam ktoś parkował? Jakie ceny?
Atlant Center widok.PNG

I jeszcze pytanie odnośnie parkingu w Atlant Center -na zdjęciu powyżej na zielono zaznaczyłem Atlant ( z cyfrą 1 i 2 ) , a na żółto Stacje Lukoil i zieloną strzałkę .Czy tamtędy trzeba wjechać? Przy której cyferce jest wjazd do parkingu Atlant?
Na mapach Here pokazuje , że można jechać ...
HERE Atlant ogólny.PNG

Pozdrawiam.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 04.07.2016 16:04

Pięknie to wszystko profesjonalnie opracowałeś :D
Chodzi właśnie o ten znak zakazu skrętu w lewo, bo jeśli on juz nie obowiązuje to łatwo mozna w koło objechać Atlant. Mój GPS też pokazuje, że można jechać oznaczoną przez Ciebie trasą. Ten parkin podziemny za Tisakiem ma oznaczenie Privat, więc nie wiem czy da się tam wjechać. My jedziemy z Orebicia, nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 04.07.2016 16:17

Faktycznie ,teraz zauważyłem ,jak pochodziłem ludzikiem z drugiej strony...Choć wcześniej widziałem ten znak , ale napis pod nim był nieczytelny...Dopiero jak trochę pokombinowałem z ludzikiem doczytałem Privat...
Z Orebića macie rzut beretem... My ok. 250 km. , ale mam nadzieję , że damy rade ... Planujemy przyjechać środek tygodnia ok.8-9 rano i lecimy na mury ,stare miasto potem w auto i na Srd.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 04.07.2016 16:22

maciejdm1 napisał(a):Planujemy przyjechać środek tygodnia ok.8-9 rano i lecimy na mury ,stare miasto potem w auto i na Srd.

My podobnie, tyle że na Srd kolejką. Dość mam atrakcji na drogach w Cro :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.07.2016 18:01

Adek99 napisał(a):Dwa lata temu parkowałem przy Tisaku, wtedy było 7 kun za godzinę, w tym roku udało mi się znaleźć miejsce tu przy Jadrance. Do starego miasta ok. 1 kilometr, powrót to wspinaczka :) po schodach.

Bliżej miasta nie było miejsca ?
O której godzinie parkowaliście ?
My planujemy wcześnie rano wyjechać z okolic Makarskie, czyli parkowanie nam przypadnie na 8-9 godzinę.
W tych godzinach jeszcze są miejsca ?
Nie powinno być problemu na znalezienia miejsca dość blisko siebie na dwa auta ?
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 04.07.2016 18:06

Panowie, ja 2 lata temu pojechalem na SRD , tam zostawilem auto, akurat bylo miejsce , ZA FREE i zjechalem sobie kolejka na dol, a na koniec dnia kolejka na gore :) W tym roku tez tak planuje zrobic :) Tylko bylo to w czerwcu, wiec jestem ciekaw czy i teraz sie uda tam znalezc miejsce :) A jesli sie nie uda to gdzie polecacie zostawic auto jak najtaniej ? Bo kiedys wjechalem na jakis parking na ulicy chyba Bagisica czy cos , i jak sprzjrzalem na cene (22 kuny za godzine ! ) to czym predzej wyjechalem
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.07.2016 18:45

Wjazd do podziemnego parkingu Atlant, macie w prawym dolnym rogu zielonego kwadrata.
Co do ceny nie chcę Was wprowadzać w błąd, bo opłatę robił mąż, ale coś mi się kojarzy, że za około pięć godzin postoju zapłaciliśmy mniej więcej w przeliczeniu na złotówki 50 zł.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 04.07.2016 19:23

napisał showtek2 :

Panowie, ja 2 lata temu pojechalem na SRD , tam zostawilem auto, akurat bylo miejsce , ZA FREE i zjechalem sobie kolejka na dol, a na koniec dnia kolejka na gore :) W tym roku tez tak planuje zrobic :) Tylko bylo to w czerwcu, wiec jestem ciekaw czy i teraz sie uda tam znalezc miejsce :) A jesli sie nie uda to gdzie polecacie zostawic auto jak najtaniej ? Bo kiedys wjechalem na jakis parking na ulicy chyba Bagisica czy cos , i jak sprzjrzalem na cene (22 kuny za godzine ! ) to czym predzej wyjechalem

Pytałem wcześniej , ale nikt nie odpowiedział,czy parking na Srd to ten oznaczony pod murem :
SRD PARKING.PNG

,czy mozna jechac dalej i parkować na żwirowym placu po prawej stronie?
SRD plac.PNG

elka21 napisał(a):Wjazd do podziemnego parkingu Atlant, macie w prawym dolnym rogu zielonego kwadrata.
Co do ceny nie chcę Was wprowadzać w błąd, bo opłatę robił mąż, ale coś mi się kojarzy, że za około pięć godzin postoju zapłaciliśmy mniej więcej w przeliczeniu na złotówki 50 zł.

To zielony kwadracik się przydał :mrgreen:
A czy pamiętasz którędy tam dojechaliście ? Bo nam rozchodzi się o ten zakaz skrętu w lewo z ul.Nikole Tesla.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone