Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2016 20:02

Tak... ten zygzak to właśnie ścieżka poprowadzona zboczem góry. Co do parkowania poza Dubrownikiem się nie wypowiem.
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 15.01.2016 20:24

ewula91 napisał(a):Drugie pytanie do tych, którzy parkowali gdzieś poza centrum. W jakich dzielnicach/miejscowościach to było i jak dojeżdżaliście? Czy gdzieś dalej można znaleźć darmowe parkingi i dojechać busem?

Witaj, ja parkowałem pod koniec czerwca 2,5km od strefy "zero" 7 kun/godz. a płaciłem w widocznym Tisaku ( parking za widocznym kioskiem )klik
Spacer zajął nam ok 30 minut do wejścia na mury a później kilka minut do kolejki na SRD, wydaje mi się, że nie warto szukać transportu miejskiego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2016 21:01

ewula91 napisał(a):Drugie pytanie do tych, którzy parkowali gdzieś poza centrum. W jakich dzielnicach/miejscowościach to było i jak dojeżdżaliście? Czy gdzieś dalej można znaleźć darmowe parkingi i dojechać busem?

Zaparkować może pod sklepami na południu Dubrovnika (tam gdzie jest Lidl, Maxi Konzum). Od Cavtatu jeżdżą odpowiedniki pks (koszt ok 15 kn z Mlini, więc stąd powinno być taniej). Może też jakiś miejski dojeżdża?

I moja propozycja (przetestowana w 2012 i 2014): zaparkować wzdłuż Jadranki i schodkami i wąskimi uliczkami zejść do Stari Grad. Spacer zajmie ok 10 min. w zależności w którym miejsc znajdziesz miejsce. Chyba, że od 2014 r. jest zakaz parkowania wzdłuż Jadranki?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2016 22:41

Na górze Srd przecież można zaparkować za free :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2016 22:58

gusia-s napisał(a):Na górze Srd przecież można zaparkować za free :mrgreen:

Ale spaceru w dół w stopniach chyba bym się nie podjęła.Co tam w dół, ale powrót 8O
A kolejka dla 2+2 tania nie jest
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2016 23:00

Dziękuję za odpowiedzi :) Poszukałam jeszcze nieco o tym wzgórzu Srd, pooglądałam filmiki z wjazdów samochodem i poczytałam o czasach zejścia i wejścia (jednak w końcu znalazłam taki wątek na forum i niepotrzebnie tu zaśmiecałam) i myślę, że to dobra opcja. Widoki wspaniałe a taki poranny spacerek nam nie zaszkodzi, tym bardziej, że jedziemy tylko z mężem a dzieci nie mamy więc nie musimy "myśleć o innych". Tylko planuję na zwiedzanie cały dzień i tak mnie ciekawi jak to potem będzie z tym naszym wejściem powrotnym... :roll:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2016 23:04

piekara114 napisał(a):Ale spaceru w dół w stopniach chyba bym się nie podjęła.Co tam w dół, ale powrót 8O
A kolejka dla 2+2 tania nie jest

Ja zakładam, że na miejscu będziemy w bardzo wczesnych godzinach porannych (tylko mój mąż jeszcze o tym nie wie :lol: ), a powrót planuję na wieczór, ewentualnie na zachód słońca, więc temperatury raczej nie będą stanowiły akurat dla nas przeszkody. Dodatkowo wyjazd planujemy w pierwszej połowie czerwca (urlop prawdopodobnie od 5.06) to może jeszcze nie będzie aż tak źle. Chociaż patrząc na to co się teraz dzieje z pogodą to kto wie...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2016 23:16

To jesteście w komfortowej sytuacji skoro tylko we dwoje, zejście i wejście z zapasem wody i przystankami jak się zmeczycie... po tej ścieżce ciągle ktoś łaził... jeśli inni mogą to czemu nie Wy? Powodzenia :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.01.2016 23:57

gusia-s napisał(a):To jesteście w komfortowej sytuacji skoro tylko we dwoje, zejście i wejście z zapasem wody i przystankami jak się zmeczycie... po tej ścieżce ciągle ktoś łaził... jeśli inni mogą to czemu nie Wy? Powodzenia :)

Też tak właśnie uważam, że nasza sytuacja jest komfortowa i powinniśmy z niej korzystać póki możemy. A to co po drodze zobaczymy "to nasze" :D Dziękuję jeszcze raz za wszystkie informacje i opinie :)
kefir1981
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kefir1981 » 01.03.2016 14:03

Konzum przy porcie :) Odstraszająco wygląda podniesiony szlaban ("w każdej chwili mogą zamknąć" ;) ) i informację, że postój powyżej ileśtam jest płatny... Parkowaliśmy tam kilkukrotnie w 2014 i nigdy nie mieliśmy z tego powodu problemów. Zwłaszcza, że i tak robiliśmy zakupy w Konzumie (ale staliśmy trochę dłużej niż informowała tablica... ;))
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.03.2016 15:42

Szanowni Cromaniacy. Czy parkował ktoś przy Maxi Konzum (przy okazji większe lub mniejsze zakupy) :) Skąd spacerkiem można dojść do starówki :?: https://www.google.hr/maps/dir/Maxi+Kon ... !5i2?hl=pl
Sammm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2014
Dubrovnik - informacje praktyczne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sammm » 14.06.2016 14:38

Z racji tej, że kwatery mamy koło Splitu wybieramy się na wycieczkę do Dubrownika ( zawsze to bliżej niż dalej ;) )
I tu moje pytanie - gdzie zaparkować, gdzie dobrze zjeść, bo zwiedzanie już jakoś opracuję. Jest szansa na parking gdzieś w okolicy wygodnej logistycznie ? Mogę prosić o pomoc ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Dubrovnik - informacje praktyczne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.06.2016 21:08

Sammm napisał(a):Z racji tej, że kwatery mamy koło Splitu wybieramy się na wycieczkę do Dubrownika ( zawsze to bliżej niż dalej ;) )
I tu moje pytanie - gdzie zaparkować, gdzie dobrze zjeść, bo zwiedzanie już jakoś opracuję. Jest szansa na parking gdzieś w okolicy wygodnej logistycznie ? Mogę prosić o pomoc ?

:idea: cały wątek o parkingach tylko w Dubrovniku, tanich, drogich, bliżej, dalej i jeszcze pytasz :?:
wygodnie logistycznie do zwiedzania czy do wjazdu/wyjazdu z miasta?
klik lub tutaj
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 16.06.2016 10:23

Najdroższy parking z którym spotkałem się w Chorwacji to miejski parking podziemny w Dubrowniku.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 16.06.2016 11:44

Ostatnio będąc w Dubrowniku przechodziłam ul. Zagrebacka i ten parking -> https://www.google.pl/maps/@42.6442235, ... 56!6m1!1e1 2 zona 40 kun/h. Nie wiem jak na innych bo później już nie zwracałam uwagi. Ja parkowałam na Srd i spacerowałam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone