Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.05.2010 01:02

Fatamorgana napisał(a):
piter83pl napisał(a):Trogir - parking płatny przy starówce, wydaje mi się że w środku sezonu może być trudno o miejsce


Za darmo i na spokojnie można zaparkować przy nabrzeżu zatoki. Za mostkiem przy starówce w lewo i cały czas prosto główna ulicą- na poboczu sporo miejsca.
Nie ma tam dalej zabudowy, ale jest to popularna spacerówka.
Nie ma sensu się ładować w centrum- wiecznie naładowane autami i ludźmi, bo tam- paradoksalnie- łatwiej o stłuczkę czy inne uszkodzenie lub zablokowanie auta.
Leniwych uprzedzam, że przejście się spokojnym spacerkiem z tego bulwarku do starówki tych głupich kilka minut nikomu jeszcze nie zaszkodziło a i jest co kontemplować. :)

Potwierdzam kolegi wypowiedź
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 30.05.2010 14:49

Zaraz przy nabrzeżu jakieś chyba 200-300 m jest płatne jednorazowo 10 kun, dopiero dalej jest bezpłatne.
Tak przynajmniej było w 2008 i 2007 roku.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 30.05.2010 15:32

Fatamorgana napisał(a):
piter83pl napisał(a):Trogir - parking płatny przy starówce, wydaje mi się że w środku sezonu może być trudno o miejsce


Za darmo i na spokojnie można zaparkować przy nabrzeżu zatoki. Za mostkiem przy starówce w lewo i cały czas prosto główna ulicą- na poboczu sporo miejsca.
Nie ma tam dalej zabudowy, ale jest to popularna spacerówka.
Nie ma sensu się ładować w centrum- wiecznie naładowane autami i ludźmi, bo tam- paradoksalnie- łatwiej o stłuczkę czy inne uszkodzenie lub zablokowanie auta.
Leniwych uprzedzam, że przejście się spokojnym spacerkiem z tego bulwarku do starówki tych głupich kilka minut nikomu jeszcze nie zaszkodziło a i jest co kontemplować. :)

To na pewno dobry pomysł w sezonie, w maju moje auto było chyba 15 na owym parkingu ;)
Pozdro
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 02.06.2010 12:51

piter83pl napisał(a):...Split - parking przy samym zabytkowym fragmencie - kawałek ulicy gdzie jeden z fragmentów idzie przy samej przystani, a wcześniejszy przechodzi w promenadę - brak miejsce w środku tyg. w maju, za to parking przy samych torach kilkadziesiąt m dalej były miejsca - wjeżdża się jak na prom i skręca pomiędzy pawilonami by wjechać za nie....


Ma ktoś z Was jeszcze jakieś informacje na temat parkowania w Splicie?
Będę wdzięczny.

Pozdrawiam
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 02.06.2010 14:11

Fatamorgana napisał(a):Za darmo i na spokojnie można zaparkować przy nabrzeżu zatoki. Za mostkiem przy starówce w lewo i cały czas prosto główna ulicą- na poboczu sporo miejsca.
Nie ma tam dalej zabudowy, ale jest to popularna spacerówka.
Nie ma sensu się ładować w centrum- wiecznie naładowane autami i ludźmi, bo tam- paradoksalnie- łatwiej o stłuczkę czy inne uszkodzenie lub zablokowanie auta.


Możesz dokładniej wskazać to miejsce? Patrze na am 6.1 i nie mogę namierzyć. Może przybliżone namiary gps? pozdrawiam
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 08.06.2010 10:49

Darec napisał(a):
piter83pl napisał(a):...Split - parking przy samym zabytkowym fragmencie - kawałek ulicy gdzie jeden z fragmentów idzie przy samej przystani, a wcześniejszy przechodzi w promenadę - brak miejsce w środku tyg. w maju, za to parking przy samych torach kilkadziesiąt m dalej były miejsca - wjeżdża się jak na prom i skręca pomiędzy pawilonami by wjechać za nie....


Ma ktoś z Was jeszcze jakieś informacje na temat parkowania w Splicie?
Będę wdzięczny.

Pozdrawiam


Przyłączam się do pytania
Czy w Splicie w okolicach pałacu (z dojściem do niego pieszo w 10-15min) zaparkuję bezpłatnie ? Jeśli znacie takie miejsca to proszę o ich wskazanie (nazwa ulicy mile widziana :wink: )
Czy parking wskazany przez Darec jest darmowy?
Pozdrawiam :papa:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 10.06.2010 11:35

blato napisał(a):Możesz dokładniej wskazać to miejsce? Patrze na am 6.1 i nie mogę namierzyć. Może przybliżone namiary gps? pozdrawiam

Popatrz w google-map tam widać dokładnie.
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 10.06.2010 12:18

rapez napisał(a):
blato napisał(a):Możesz dokładniej wskazać to miejsce? Patrze na am 6.1 i nie mogę namierzyć. Może przybliżone namiary gps? pozdrawiam

Popatrz w google-map tam widać dokładnie.


w googlach bardzo mało widać, podaj przybliżone namiary gps
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 10.06.2010 12:29

Darec napisał(a):
Ma ktoś z Was jeszcze jakieś informacje na temat parkowania w Splicie?


Wjeżdzając do Splitu, (kierując się docentrum) na wysokości miejca gdzie jest zakaz ruchu, jest wjazd na b. duży parking, który ciągnie się do bazaru. Oczywiście płatny ale tak do 10:00 zawsze są miejsca.

P.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 10.06.2010 15:53

romuald22 napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
piter83pl napisał(a):Trogir - parking płatny przy starówce, wydaje mi się że w środku sezonu może być trudno o miejsce


Za darmo i na spokojnie można zaparkować przy nabrzeżu zatoki. Za mostkiem przy starówce w lewo i cały czas prosto główna ulicą- na poboczu sporo miejsca.
Nie ma tam dalej zabudowy, ale jest to popularna spacerówka.
Nie ma sensu się ładować w centrum- wiecznie naładowane autami i ludźmi, bo tam- paradoksalnie- łatwiej o stłuczkę czy inne uszkodzenie lub zablokowanie auta.
Leniwych uprzedzam, że przejście się spokojnym spacerkiem z tego bulwarku do starówki tych głupich kilka minut nikomu jeszcze nie zaszkodziło a i jest co kontemplować. :)

Potwierdzam kolegi wypowiedź

Z racji "obozowania " około 3 km od Trogiru w okolicach Seget często jeździliśmy do Trogiru. Oj tak jest tłoczno Ja obrałem sobie system parkowania na małym ale zawsze bardzo ruchliwym parkingu przy Konzumie (darmocha) zaraz mnie tu zakrzyczą co nie którzy ale szczerze mało mnie to interesi. Więc z tego parkingu tylko przez wiadukt pieszo i wchodzimy na starówkę. Któregoś razu zupełnie inne wakacje jechaliśmy w drodze powrotnej z Dubrovnika i chcieliśmy znajomym pokazać Trogir. Zaparkowaliśmy w cichym zakątku pod drzewami na bazie ich PKS (tuż obok starówki) (kiedyś dawno też tak zrobiłem i było ok) No i kiedy wróciliśmy okazało się że zastawiono nas autobusem zaznaczam świadomie udaliśmy się do Pana(był z kolegą) w okienku, który bez ogłady kazał sobie zapłacić 100 euro Uffff no to mamy problem dyskusje na wiele się nie zdały bo oczywiście powiedział że wezwie Policje. Udaliśmy się na naradę po czym wróciliśmy do panów na dalszą próbę negocjacji która udała się obniżyć do 50 euro. Oczywiście próbowaliśmy wzbudzić w Panach złość i dać im do zrozumienia że w takim razie Policja niech załatwi sprawę. Wtedy wyjąłem asa z rękawa komórkę z nagraną całą naszą dyskusją przedstawiają im że chcemy aby została wezwana Policja której przedstawimy próbę wyłudzenia od nas 50 Euro. Nadmieniam że zakaz był i Policja powinna nas ukarać ale panowie odpuścili i wycofali autokar machając na pożegnanie.
Co do tematu konkretnie i bez cwaniakowania. Przy skręcie na starówkę(wiadukt) jest bardzo ruchliwe skrzyżowanie prze którym stoi właśnie Konzum po jego drugiej stronie baza PKS i tak jadąc od strony Seget przez to skrzyżowanie prosto po prawej stronie właśnie będzie PKS i tuż za PKS em jest już wolna przestrzeń bez zabudowy tam można zaparkować za free lub symboliczne parę kun.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 10.02.2012 15:01

Jak "wygląda" płatnośc za parkowanie w Rogoznicy?Podobno trzeba płacić wysyłając SMS?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 10.02.2012 19:21

wos71 napisał(a):Jak "wygląda" płatnośc za parkowanie w Rogoznicy?Podobno trzeba płacić wysyłając SMS?


Nie ma problemu z płatnością, chodzą parkingowi.
Pozdrawiam
Rafał
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 02.04.2012 11:58

Przy okazji tematu parkingów ostrzeżenie dla tych którzy chcą zaoszczędzić na opłatach parkingowych.Scenka z 2011,centrum Splitu, zakaz postoju,dwa samochody na polskich rejestracjach pakowane na lawety,obok duży płatny parking.Chyba nie warto tak komplikować sobie wakacji.
justdorota
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) justdorota » 21.08.2012 13:00

Podbijam temat. Może ktoś z forumowiczów podzieli się aktualnymi informacjami na temat parkowania 2012. Interesują mnie takie miejscowości jak: Makarska - centrum, Makarska- Biokovo - gdzie zaparkować jeśli wybieramy się na pieszą wspinaczkę, Split, Trogir, Zadar, Primostein, Rogoznica, Sibenik. Czy są jakieś oznaczenia poziome na jezdni gdzie nie można parkować? - chodzi mi o kolory jak we włoszech żółty, niebieski, czy kierować się zwykłymi znakami pionowymi?
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 15.02.2013 14:08

Więc nikt nie pomoże odnośnie parkingów w Splicie - dla mnie mógłby być płatny ale nie tyle co w centrum przy porcie. Chciałbym pojechać do Splitu na całe popołudnie i wieczór więc koszt parkingu przy porcie byłby niemały.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone