Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darihs
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 10.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darihs » 25.05.2010 22:33

W Mostarze jest duży bezpłatny parking przy kościele o. Franciszkanów. Bliziutko jest do sławnego mostu i innych atrakcji tego miasta.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 25.05.2010 22:44

darihs napisał(a):W Mostarze jest duży bezpłatny parking przy kościele o. Franciszkanów. Bliziutko jest do sławnego mostu i innych atrakcji tego miasta.
w Wadowicach, również przy kosciele Karmelitów jest darmowy i też duży parking :lol: miało być w Chorwacji :wink:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 26.05.2010 09:42

Bodzioch Marek napisał(a):... miało być w Chorwacji :wink:


Rzeczywiście Mostar to nie Chorwacja.
Ale przecież bardzo duża grupa turystów spędzających swe wakacje w Cro często organizuje wycieczki do Mostaru.

Moje pytanie o Mostar wydaje się więc w pełni uzasadnione. :)

Pozdrawiam
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 26.05.2010 09:57

Darec napisał(a):Reczywiście Mostar to nie Chorwacja.
Ale przecież bardzo duża grupa turystów spędzających swe wakacje w Cro często organizuje wycieczki do Mostaru.

Moje pytanie o Mostar wydaje się więc w pełni uzasadnione. :)

Pozdrawiam

Podpinam się:) Ja też planuję wypad do Mostaru i chciałbym znać jakieś dobre miejsce, gdzie będę mógł zaparkować.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2010 10:03

Parkowałem tu

Edit: dla jasności :arrow: Mostar.
Ostatnio edytowano 26.05.2010 10:13 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 26.05.2010 10:03

waldeq napisał(a):
Darec napisał(a):Reczywiście Mostar to nie Chorwacja.
Ale przecież bardzo duża grupa turystów spędzających swe wakacje w Cro często organizuje wycieczki do Mostaru.

Moje pytanie o Mostar wydaje się więc w pełni uzasadnione. :)

Pozdrawiam

Podpinam się:) Ja też planuję wypad do Mostaru i chciałbym znać jakieś dobre miejsce, gdzie będę mógł zaparkować.
proponuję też zrobic wypad do Wadowic- info o parkingu bedzie jak znalazł :wink: w ten sposób zaliczymy też Wenecję Barcelonę, Belgrad, Ateny i Stambuł, a kto będziechciał znaleźć interesujące go miejsce prędzej znajdzie je w googlach niż dokopie się w tym wątku :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2010 10:09

Darec napisał(a):Rzeczywiście Mostar to nie Chorwacja.

Darec - zmień tytuł wątku zastępując Chorwacja słowem Bałkany i nie będzie wówczas "mundrości ludowych" tych którym to nie pasuje, bo jak znam życie za chwile będzie 100 stron przepychanek i rozmów o niczym ;-)
Szkoda wątku bo moze przydać się innym
tomek7716
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.05.2010
Dobry parking w okolicy miejścowości Karlowac

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7716 » 26.05.2010 14:55

Witam wszystkich forumowiczów w lipcu jade do cro dokładnie do Makarskiej i w okolicach Karlowac planuje 3 godzinki przespac w samochodzie mam prośbe czy macie w tej okolicy sprawdzony parking z dobrym zapleczem dodam jeszcze ze w cro nie jade płatnymi autostradami tylko z karlowac kieruje się na plitwizkie z góry dzieki za odpowiedzi
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 26.05.2010 17:26

Darec napisał(a):
Pamiętasz, a może masz gdzieś zapisaną nazwę ulicy?


Mam go w ulubionych w TomTomie, ale ponieważ na BiH mam tylko drogi główne, więc to dla niego tylko pole i pokazuje drogę przelotową przez Mostar.
Ale popatrzyłem w Googlach i wydaje mi się, że to parking o współrzędnych 43.344226N i 17.812675E. Stąd prosta droga do mostu, przechodzi się obok targowiska i potem prosto w tą uliczkę 1000 i jeden drobiazgów.:D

Pozdrawiam
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 26.05.2010 21:29

Dziękuję Jarku za namiary. Spróbuję z nich skorzystać.

P.S. Temat za sugestią Piotrka rozszerzyłem, może lubiący "śmiecić" dadzą sobie spokój. :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 26.05.2010 22:29

Trogir - parking płatny przy starówce, wydaje mi się że w środku sezonu może być trudno o miejsce
Split - parking przy samym zabytkowym fragmencie - kawałek ulicy gdzie jeden z fragmentów idzie przy samej przystani, a wcześniejszy przechodzi w promenadę - brak miejsce w środku tyg. w maju, za to parking przy samych torach kilkadziesiąt m dalej były miejsca - wjeżdża się jak na prom i skręca pomiędzy pawilonami by wjechać za nie.
Dubrovnik - duży parking z widokiem na miasto ze strony północnej - wielopoziomowy.

Inne kraje
Bihać - w centrum po skręceniu w prawo za mostem - dojazd do Cazin czyli północy dojeżdża się do niby rynku i tam jest parking. W niedzielę bezpłatny
Banja Luka - podobne rozwiązanie tuż koło ruin (warowni?) i po drugiej stronie drogi od centrum miasta.
Sarajewo - bardzo mroczny parking w Bascarsiji :) Ciasny i nie budzący zaufania ale bezpieczny - jest dozorowany, jest dość wyboisty i trudny zjazd - podobno ;) Ja zjechałem i przybiegł za mną pan który był b.przejęty czy nic nie urwałem :) Ja nic niezwykłego w porównaniu do naszych wertepów i krawężników nie stwierdziłem
Mostar - parking przy zburzonym teatrze (?) po drugiej stronie Neretvy niż poprzedni polecany - warto zwrócić uwagę na pięknego mb w126 w wersji security :)
Medjugorie - parkowanie przy ulicy - bezpłatne. Odległość dość bliska do sanktuarium
Kravica (wodospady) - spory parking nad nimi, jednak wszyscy parkują wzdłuż drogi na dół i jest... ciekawie ;)
Blagaj - parking płatny w pewnej odległości od źródła Buny, niektórzy parkują bliżej przy drodze, ale tu potrzebne jest szczęście - parking płatny luźny więc warto.
Ohrid - strefa parkowania ograniczona bramkami, bezpłatny parking przy górnym wejściu na stare miasto przy baszcie.



Zasadniczo staram się parkować na parkingach wyznaczonych a nie przy ulicy - wolę nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki odholowanego auta :)

Pozdrawiam
tomek7716
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.05.2010
parking w okolicy miejścowość Karlovadz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7716 » 28.05.2010 12:43

witam koledzy czy nikt nie parkował w okolicach karlovac "szczegóły pare postów wyżej" prosze o pomoc
swish
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) swish » 28.05.2010 23:13

Kochani powiedzcie mi, jak z parkowaniem w Dubrovniku?
W tamtym roku byłem pierwszy raz w połowie września i parkowałem na płatnym przy bramie Pile (50 KN/h!!!).
Macie inne propozycje? :)
Jeszcze jedno pytanko, jak daleko da się podjechać samochodem na wzgórze Srd? i jak się kierować?

Dzięki z góry
Pozdrawiam serdecznie
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.05.2010 09:55

Dwa razy byłem w Dubrowniku i parkowałem przy ulicy Zagrebackiej jakieś 10 minut pieszo ( wliczając w to fotki po drodze od Vrata Buza.
Opłata 5kn/h tylko,że byłem tam dość wcześnie bo koło 8 rano więc jeszcze miejsca były.
Od tej bramy schodzi się stromymi schodami w dół do Stradunu, a dalej to już cały Dubrownik do zdobycia :D .

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.05.2010 22:48

piter83pl napisał(a):Trogir - parking płatny przy starówce, wydaje mi się że w środku sezonu może być trudno o miejsce


Za darmo i na spokojnie można zaparkować przy nabrzeżu zatoki. Za mostkiem przy starówce w lewo i cały czas prosto główna ulicą- na poboczu sporo miejsca.
Nie ma tam dalej zabudowy, ale jest to popularna spacerówka.
Nie ma sensu się ładować w centrum- wiecznie naładowane autami i ludźmi, bo tam- paradoksalnie- łatwiej o stłuczkę czy inne uszkodzenie lub zablokowanie auta.
Leniwych uprzedzam, że przejście się spokojnym spacerkiem z tego bulwarku do starówki tych głupich kilka minut nikomu jeszcze nie zaszkodziło a i jest co kontemplować. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parkingi i parkowanie w Chorwacji i na Bałkanach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone