Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Park Narodowy Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Park Narodowy Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 12.06.2005 22:15

Witajcie!

Chciałem zapytać w jakiej miejscowości jest wejście do Parku Krka? Jak odbywa się zwiedzanie i ile czasu zajmuje?
Podobne pytanie mam o park Kornat i Paklenica.
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 12.06.2005 22:22

Nazwy miejscowości nie pamiętam , zapewne zaraz ktoś Ci ją podpowie , ale pamiętam dobrze , że zjazd do Parku Krka jest znakomicie oznakowany przy zjeździe z magistrali adriatyckiej - nie można nie trafić. Myśmy też zastanawiali się nad nazwą miejscowości , ale ruszyliśmy w ciemno i bez żadnych problemów trafiliśmy na sam parking przed wejściem do parku.


pozdrawiam , Jacek
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 12.06.2005 22:28

jacol8 napisał(a):Nazwy miejscowości nie pamiętam , zapewne zaraz ktoś Ci ją podpowie , ale pamiętam dobrze , że zjazd do Parku Krka jest znakomicie oznakowany przy zjeździe z magistrali adriatyckiej - nie można nie trafić. Myśmy też zastanawiali się nad nazwą miejscowości , ale ruszyliśmy w ciemno i bez żadnych problemów trafiliśmy na sam parking przed wejściem do parku.


pozdrawiam , Jacek


Napisz pare slow na temat tego jak przebiega zwiedzanie... ile trwa, itp.
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 12.06.2005 22:39

Przemolo napisał(a):Napisz pare slow na temat tego jak przebiega zwiedzanie... ile trwa, itp.



Przemolo , jeśli byłeś w Plitvicach to możesz sobie wyobrazić : jest mniej więcej tak samo - spaceruje się wśród pięknych widoków , podziwia się roślinność i wodospady , słucha śpiewu ptaszków... Potem dociera się do miejsca , gdzie można się wykąpać i popływać w bezpośrednim sąsiedztwie takiego wielkiego wodospadu. Nawet co niektórzy "dawcy nerek" skakali z tego wodospadu na główke , ale po jakiś czasie przyjechały służby porządkowe i wygonili ich. Na takiej ogromnej polanie można odpocząć , rozłożyć kocyk poopalać się , wypić kilka browarków , potrawy z grilla zjeść... Właściwie to wszystko , ale fakt , że opisałem to tak pobieżnie nie znaczy , że nie warto tam zajrzeć. Przeciwnie , tego w kilku słowach się nie opisze - to trzeba samemu zobaczyć.


pozdrawiam
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 12.06.2005 22:50

jacol8 napisał(a):
Przemolo napisał(a):Napisz pare slow na temat tego jak przebiega zwiedzanie... ile trwa, itp.



Przemolo , jeśli byłeś w Plitvicach to możesz sobie wyobrazić : jest mniej więcej tak samo - spaceruje się wśród pięknych widoków , podziwia się roślinność i wodospady , słucha śpiewu ptaszków... Potem dociera się do miejsca , gdzie można się wykąpać i popływać w bezpośrednim sąsiedztwie takiego wielkiego wodospadu. Nawet co niektórzy "dawcy nerek" skakali z tego wodospadu na główke , ale po jakiś czasie przyjechały służby porządkowe i wygonili ich. Na takiej ogromnej polanie można odpocząć , rozłożyć kocyk poopalać się , wypić kilka browarków , potrawy z grilla zjeść... Właściwie to wszystko , ale fakt , że opisałem to tak pobieżnie nie znaczy , że nie warto tam zajrzeć. Przeciwnie , tego w kilku słowach się nie opisze - to trzeba samemu zobaczyć.


pozdrawiam



Niestety w Plitwicach jeszcze nie bylem. Myslalem, ze Krka to jakis wielki obszar... a czy tam mozna tez poplywac jakims statkiem i cos poogladac?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2005 23:26

Plitvickie Jezera zwiedziłem-Parku Krka jeszcze nie.
Jak się zwiedza jest tu (wg Super Linku):
http://www.chorwackie.pl/region/content ... odowe.html
Poniżej natomiast podróż po oficjalnej stronie parku:
http://www.npkrka.hr/html_hr/uvod_hr.htm
pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2005 21:53

Przemolo napisał(a):Witajcie!

Chciałem zapytać w jakiej miejscowości jest wejście do Parku Krka? Jak odbywa się zwiedzanie i ile czasu zajmuje?
Podobne pytanie mam o park Kornat i Paklenica.

VITAY. W Paklenicy jeszcze nie byłem. Kornati jest przepiękne. W tym roku chcemy wjechać autem na Dugi Otok. 2 lata wstecz popłynęliśmy statkiem właśnie na Kornati na całodniową wycieczkę. Widoki, wino, rakija, cudna atmosfera, kąpiel po drodze, etc.
Do Krka najlepiej od strony Sibenika do Lozovac, jeżeli nie pomyliłem miejscowości. Jest tam wejście z dużym bezpłatnym parkingiem, skąd autobusy Parku dowożą na miejsce. Przewodnicy także potrafią coś powiedzieć po polsku. Ale najlepsze to objazd od północnej strony do Poljane. Bajka. Jest momentami cudownie i hardkorowo 8O 8O 8O . Auto po tym objeździe jest popielate (jedziemy po grysie). W tym roku chyba zrobimy replay. :lol: :lol:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.07.2005 12:55

A czy w bezpośrednim sąsiedztwie PN KRKA znjaduje się kemping?Podobnie jak w rejonie Plitvic ... :?: :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2005 14:47

Jest 2.5 km od parku - w miasteczku Skradin:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_05.shtml
i drugi w maistecku Lozovac:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_02.shtml
:papa:
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 02.07.2005 15:16

Kurcze z tego co pamiętam to z Sibenika jechaliśmy autobusem do jakiejś miejscowości ( zapomniałm nazwę ) i potem stateczkiem płynęliśmy do parku Krk. Tam jest cudnie, a kąpiel pod wodospadem w przepięknej ( i słodkiej :) )wodzie -bajka !!!!! W tym roku wkońcu Plitvice zobaczymy.
Ostatnio edytowano 02.07.2005 17:05 przez Pinia_Pinia, łącznie edytowano 1 raz
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.07.2005 15:31

Janusz Bajcer napisał(a):Plitvickie Jezera zwiedziłem-Parku Krka jeszcze nie.


Ja zwiedziłem oba w kolejności Plitvice, Krk i to był błąd. Już Krk nie zrobił na mnie takiego wrażenia - lepiej zwiedzić w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.07.2005 16:48

Janusz Bajcer napisał(a):Jest 2.5 km od parku - w miasteczku Skradin:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_05.shtml
i drugi w maistecku Lozovac:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_02.shtml
:papa:


Jak zwykle niezawodny :D Dziękuję po raz enty hehehe.
A możesz mnie jeszcze oświecić w cenach. Czy mam rozumieć, że 10E to za osobe czy za namiot ...?
Legez
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legez » 02.07.2005 17:15

Jesli chcesz dostac się na wodospady do jedz do miejscowosci Skradin- jest tez zjazd z autostrady, z tamtąd o pelnej godzinie wyplywa statek do parku - za darmo a potem 50 KN od głowy dzieci zdaje sie 25 KN.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2005 17:42

krakuscity napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Plitvickie Jezera zwiedziłem-Parku Krka jeszcze nie.


Ja zwiedziłem oba w kolejności Plitvice, Krk i to był błąd. Już Krk nie zrobił na mnie takiego wrażenia - lepiej zwiedzić w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam


Ponieważ kolejności (i historii :wink: ) już nie zmienię będę musiał
zwiedzać wodospady Krka po Plitvicach tak jak Ty.
Ponieważ Plitvice zwiedzałem już dość dawno, więc ich wrażenie
trochę się zatarło i może nie będzie tak źle z Krka :?: :lol:
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2005 17:53

ally napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jest 2.5 km od parku - w miasteczku Skradin:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_05.shtml
i drugi w maistecku Lozovac:
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_02.shtml
:papa:


Jak zwykle niezawodny :D Dziękuję po raz enty hehehe.
A możesz mnie jeszcze oświecić w cenach. Czy mam rozumieć, że 10E to za osobe czy za namiot ...?


W tym oświeceniu niestety pasuję, bo nie chce Cię wprowadzić w błąd.
Chorwackiego trochę "kumam", ale nie na tyle, aby przetłumaczyć
"toczka w toczkę", angielskiego za młodu się nie uczyłem(bo nie uczono),
a syn "kumaty" w angielskim od 3 tygodni jest w Anglii (za chlebem).
Ponieważ na morskim wybrzeżu w pobliżu parku Krka jest dużo
kampingów, z których blisko do parku, opcji pobytu na tych wyżej
nie biorę pod uwagę
(jesli dobrze "kumam" to na pierwszym kampie jest 11 euro za 2 osoby
chyba razem z namiotem i autem, są tam też pokoje 10 euro od osoby)
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone