Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Park Narodowy Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 02.07.2005 17:07

Krka ni umywa sie do Plitvic.
Na Plitvicice najlepiej przeznaczyć cały dzień.
Plitvice są wieksze, piekniejsze i czystsze.
Krka też warto odwiedzić dla samej kąpieli pod wodospadem.
Trzeba koniecznie zabrać kąpielówki i buty do wody.
:D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.07.2005 17:20

:lol: rozważam sobie możliwośc zawitania w tamte rejony .... zobaczymy czy bedzie konieczne spanie na kempingu...
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.07.2005 17:25

Janusz Bajcer napisał(a):a syn "kumaty" w angielskim od 3 tygodni jest w Anglii (za chlebem).
pozdrawiam


Mam nadzieję , że syn zabrał coś na handelek (papieroski ?) - e lepiej nic nie pisz bo znowu się zacznie :lol: .
Historia się powtarza, ta sama klasa rządząca - tak jak dawniej ludzie szukają czegoś lepszego albo normalnej pracy (1980/81 ja 7 miesięcy we Wiedniu). A kolejności zwiedzania parków już nie zmienisz - trudno.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2005 22:07

Na handelek syn papierosów nie zabrał, kupił natomiast jeden karton
dla kolegi który go "ściągnął" i przyjął na "przechowanie" na początek.
:papa:
Ronja
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronja » 03.08.2005 11:46

jacol8 napisał(a):
Przemolo napisał(a):Potem dociera się do miejsca , gdzie można się wykąpać i popływać w bezpośrednim sąsiedztwie takiego wielkiego wodospadu. pozdrawiam


Czy to oznacza, że pod Skradinskim Bukiem można się kąpać ? Na stronie parku dyskretnie milczą o takich możliwościach (w przewodniku Pascala też). Kiedyś rzuciły mi się w oczy zdjęcia i opisy miejsc w NP Krka, gdzie ludzie pławili się w najlepsze. Potem mignął gdzieś komunikat w mediach o wprowadzeniu zakazu tychże rozrywek. Czy ktoś z Was może zweryfikować "stan obecny" (i jeśli to możliwe, podać dokładną lokalizację "kąpielisk") ?
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 03.08.2005 11:59

Nie wiem jak jest dzisiaj. Ja byłem 3 lata temu i wszyscy sie w najlepsze kąpali. No może nie pod samym wodospadem bo by ludzi wiry powciągały , ale jakieś 30 metrów od wodospadu były jakieś boje i można było do nich dopływać.
Nie wiem jak jest teraz , ale nie sądzę , by władze parku zabroniły tej rozrywki turystom. Przeciez możliwośc kąpieli stanowi jeden z niezaprzeczalnych plusów w stosunku do Jezior Plitvickich.


pozdrawiam , Jacek
Ronja
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronja » 03.08.2005 12:19

Dzięki. Tylko dalej nie wiem, czy to był Skradinski Buk, czy inne miejsce. Będę w Skradinie przez dwa dni i chciałbym powłóczyć się po parku, a przy okazji spławić młodego w jakimś - w miarę legalnym - miejscu.
Ronja
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronja » 03.08.2005 12:46

Chyba znalazłem (przynajmniej jakąś wskazówkę - Internet to potęga). Krótki opis jest na stronie: http://www.chorwacja.vis.pl/dalmacja/index.php
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 03.08.2005 13:12

Ronja napisał(a):Dzięki. Tylko dalej nie wiem, czy to był Skradinski Buk, czy inne miejsce. Będę w Skradinie przez dwa dni i chciałbym powłóczyć się po parku, a przy okazji spławić młodego w jakimś - w miarę legalnym - miejscu.

Można kąpać się w okolicy wejścia w Skradinskim Buku - bezpośrednio za wejściem (nieco w górę rzeki od przystani statku) są knajpki i mostek rozpoczynający trasę wokół kaskad.

Można kąpać się z obu stron mostku. Z jednej strony jest fragment rzeki - można odrobinę popływać. Z drugiej strony rzeka pod wodospadem z licznymi głazami. Od wodospadu kąpielisko oddzielone jest bojami. W sezonie za bojami pływa łódka ze strażnikami, których zadaniem jest pilnowanie aby nie podpływać zbyt blisko kaskady.

Jeśli będziesz w tej okolicy 2 dni to polecam wycieczkę samochodem nad rzeką do wysokości klasztoru w Visovacu. Oprócz fantastycznych widoków przy zjeździe do przystani koło klasztoru znajdziesz tam kameralne kąpielisko. Z reguły korzysta z niego kilka osób spośród miejscowych - jest tam bardzo łagodne wejście do wody. Kąpiel w tym rozlewisku Krka jest miłym urozmaiceniem po słonej wodzie w Adriatyku.

Pzdr
Tomek
Ronja
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronja » 03.08.2005 13:16

Ekstra, dzięki za wsparcie.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 03.08.2005 13:42

Tomek napisał(a):
Ronja napisał(a):Dzięki. Tylko dalej nie wiem, czy to był Skradinski Buk, czy inne miejsce. Będę w Skradinie przez dwa dni i chciałbym powłóczyć się po parku, a przy okazji spławić młodego w jakimś - w miarę legalnym - miejscu.

Można kąpać się w okolicy wejścia w Skradinskim Buku - bezpośrednio za wejściem (nieco w górę rzeki od przystani statku) są knajpki i mostek rozpoczynający trasę wokół kaskad.

Można kąpać się z obu stron mostku. Z jednej strony jest fragment rzeki - można odrobinę popływać. Z drugiej strony rzeka pod wodospadem z licznymi głazami. Od wodospadu kąpielisko oddzielone jest bojami. W sezonie za bojami pływa łódka ze strażnikami, których zadaniem jest pilnowanie aby nie podpływać zbyt blisko kaskady.

Jeśli będziesz w tej okolicy 2 dni to polecam wycieczkę samochodem nad rzeką do wysokości klasztoru w Visovacu. Oprócz fantastycznych widoków przy zjeździe do przystani koło klasztoru znajdziesz tam kameralne kąpielisko. Z reguły korzysta z niego kilka osób spośród miejscowych - jest tam bardzo łagodne wejście do wody. Kąpiel w tym rozlewisku Krka jest miłym urozmaiceniem po słonej wodzie w Adriatyku.

Pzdr
Tomek


Tak potwierdzam.Po kilku pobytach w Cro dopiero w tym roku udało mi się odwiedzić NP Krka.Było super chociaz moje zwiedzanie ograniczyłem tylko do I etapu-tj okolic wodospadu Skradinski Buk.Obcowanie z przyrodą podobnie jak w Plitvicach a dodatkowo kąpiel pod w/w wodospadem /dość ciepła ,rześka słodka woda - super przyjemnośc po obejściu parku/.Tylko trzeba uważać na dno/duże kamienie/ natomiast tak jak wspomniał Tomek można naprawdę sobie dość przyjemnie popływać.Ja zatrzymałem się na parkingu w Lozovac i stamtąd autobusem /ok 1 km serpentynami / w dół.Druga możliwość to dojazd do parkingu w Skradin i stamtąd stateczkiem w okolice wodospadu Skradinski Buk.Ta druga możliwość myślę ,że jest atrakcyjniejsza i dlatego jeśli będę jeszcze raz w okolicy Np Krka to tym razem zatrzymam się na parkingu w Skradinie.. :D

pzdr :papa: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2005 19:32

Też w tym roku pływałem pod wodospadem Skradinskim
wstęp do parku-zwiedanie piesze 60 kun
zwiedzanie parku statkiem-100 kun
całość łącznie: 60+100 lub 100+60
pzdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Park Narodowy Krka - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone