Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę fotek z KRKu - Majówka 2017 - jedziemy po balsam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.03.2018 12:22

Mam nadzieję ,że załapałam się na 3 rząd :?: :D

I od razu mam pytanie dotyczące plaż.
Sprawdziłam położenie Twojej miejscówki w Krku i najbliżej miałeś do plaży koło restauracji Karaka i kempingu Jezevac , oraz do dzikich plażyczek na południowy zachód od restauracji Karaka.
Możesz coś bliżej powiedzieć o tych plażach ? Co Cię np. do nich zniechęciło?
Zaznaczyłam te plaże na mapce + plaża na kempingu Jezevac ( o ile można wejść na jego teren)
Bez tytułu.png
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.03.2018 12:45

Podziwiam za tak skrupulatne wyliczenie kosztów urlopu. Ja to nigdy nie mam pojęcia na co ile poszło. Z jednej strony to fajnie mieć tak wszystko wyliczone, ale z drygiej strony to urlop przecież, więc kto by się tam kosztami przejmował... ;) ;) ;) (oczywiście tylko wtedy jak znacznie nie przekroczą całej urlopowej puli pieniężnej ;) )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.03.2018 13:04

Ja tam zawsze też zliczam i jest to bazą do planowania innych wakacji - np. Grecja wydaje się odległa, więc i droga dużo droższa, a jak się porówna cenę paliwa, autostrad, nocleg po drodze to okazuje się że te 600 km więcej to ledwie 200 zł na trasie więcej, a jedzenie w knajpach dużo tańsze niż w Cro, a parkingi w Gr free itp. :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.03.2018 13:13

Cześć Dawid. :wink:

Zamierzam w niedalekiej przyszłości wykorzystać coś z "Kryształowej objazdówki", ale balsam z Krku też się przyda. :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.03.2018 13:48

travel napisał(a):Mam nadzieję ,że załapałam się na 3 rząd :?: :D

I od razu mam pytanie dotyczące plaż.
Sprawdziłam położenie Twojej miejscówki w Krku i najbliżej miałeś do plaży koło restauracji Karaka i kempingu Jezevac

w weekend w tej restauracji tak mw. od 15tej. ostre łubudubu niekoniecznie w naszych rytmach więc przyjemnie nie było, a w najbliższej okolicy plaże betonowe, w czym nie do końca gustujemy
travel napisał(a):oraz do dzikich plażyczek na południowy zachód od restauracji Karaka.
Możesz coś bliżej powiedzieć o tych plażach ?

te plażyczki i ten rejon polecam (przy lesie), choć na pewno 2 plaże są tam oznaczone sprayem FKK, z tym że jedna uwaga w weekend zbierają się tam na imprezy duże grupy młodych osób z okolicy,
a ogólnie to bardzo kameralne plaże ze skałkami, poniższe zdjęcie przedstawia jedną z takich plaż
20170505_125012.jpg

nie można do nich swobodnie dojść jak na googleu pokazuje ścieżka lasem, gdzyż po drodze wybudowano spory obiekt Wod-Kan,
trzeba iść po głazach przy ogrodzeniu, najszybciej i bez problemu od restauracji Karaka;
w lesie przyjemna ścieżka brzegiem wybrzeża ciągnąca się daleko do przystani na Rab, Cres

agata26061 napisał(a):Podziwiam za tak skrupulatne wyliczenie kosztów urlopu.

jest to tak zapisane mw. przyjeżdżam i próbuję sobie przypomnieć, na co i ile poszło mw.

walp napisał(a):Cześć Dawid. :wink:
Zamierzam w niedalekiej przyszłości wykorzystać coś z "Kryształowej objazdówki", ale balsam z Krku też się przyda. :)

witaj Waldku, to miłe co piszesz, ja mam już parę notatek z Twoich Włoch :papa:
Ostatnio edytowano 20.03.2018 13:54 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.03.2018 13:52

Myślę, że jeszcze trochę balsamu skapnie i na trzeci rząd :wink:
Krk "odwiedziłam" tylko raz, podczas krótkiego pobytu w Dramalj :D
Chętnie popatrzę i poczytam, a nuż się kiedyś przyda...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.03.2018 17:26

krakusowa napisał(a):Myślę, że jeszcze trochę balsamu skapnie i na trzeci rząd :wink:

jeszcze parę buteleczek zostało także dacie radę Krakusy się załapać :wink:

Wspomniałem o mini targowisku, jest tam bardzo dobrze zaopatrzone w różnorakie trunki i przetwory stoisko (jak na zdjęciu), bardzo przyciąga wzrokowo, jednak ceny są spore (typowo pod Niemców), wystarczy przejść dalej za winkiel i już jest taniej i chętniejsi sprzedawcy do targowania (nawet odzieży), choć trzeba przyznać wyboru takiego nie mają.
DSCF0039.JPG


Trochę o pogodzie... choć wiosenna Chorwacja i wyspa Krk przywitała nas obfitym deszczem, to później wynagrodziła nam w dwójnasób. Po zdjęciach widać jaka w większości była pogoda, tylko 1 dzień na pełne 8 dni był mocniej zachmurzony, ale wykorzystaliśmy go na wycieczkę dalej, co jeszcze będzie pokazane. Jeśli chodzi o wiatr, to trzeba przyznać Krk jest wietrznym miastem i bluza z kapturem, długie spodnie były czasem wskazane. Temperatury pomiędzy g.10-18 w zakresie 17-25st, nieco chłodniej rano i wieczorem. W większości jednak dało się wystąpić jak poniżej na zdjęciu... ciepło.
Ostatnio edytowano 14.10.2018 19:50 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.03.2018 21:52

Skoro wywołany został zdjęciem Krcki Most, więc tym razem kilka zdjęć z punktu widokowego na przeciw mostu. Miejsce jest bardzo zwykłe, puste, nie pasujące do Chorwacji, raczej odwiedzają je głównie Chorwaci, ale widoczek na most pierwszego sortu.
Zauważyliśmy również "dzikich" campingowców.

DSCF1240.JPG


DSCF1241.JPG


DSCF1250.JPG


DSCF1254.JPG


DSCF1259.JPG


Były obawy, że most przez Borę będzie zamknięty czasowo, jednak ku naszemu zaskoczeniu był przejezdny.
Ale wiało niemiłosiernie, co było odczuwalne nawet przy osobówce, nie wyobrażam sobie jechać wtedy jakimś Sprinterem czy inna plandeką na pusto.
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 21.03.2018 08:07

Witaj :)

powiedz mi ile czasu byliście na tej majówce? Jakie temperatury były? - no tak mniej więcej, bo rzadko kto prowadzi dzienniki podróży aż tak szczegółowe :)))

pytam, bo chcę namówić żonkę do wyjazdu na Istrię na koniec maja, w sumie zgodziłem się na Bałtyk, mierzeja wiślana, ale ciągnie mi doopsko na południe :lol:

będziemy jechać kamperem więc trochę dłużej zejdzie podróż i drożej, ale co tam ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2018 09:14

waldemar1973 napisał(a):Witaj :)

powiedz mi ile czasu byliście na tej majówce?

Cześć, jak zapisano w kalendarzu:
te kiero napisał(a):27.04 - 07.05, te kiero, Sosnowiec- Krk, Renault Megane I Kombi, (CB, N)



waldemar1973 napisał(a):Jakie temperatury były? - no tak mniej więcej, bo rzadko kto prowadzi dzienniki podróży aż tak szczegółowe :)))

pytam, bo chcę namówić żonkę do wyjazdu na Istrię na koniec maja, w sumie zgodziłem się na Bałtyk, mierzeja wiślana, ale ciągnie mi doopsko na południe :lol:

będziemy jechać kamperem więc trochę dłużej zejdzie podróż i drożej, ale co tam ;)


zobacz na zdjęcia, jak jestem ubrany oraz zacytuję jeszcze raz:
te kiero napisał(a):Trochę o pogodzie... choć wiosenna Chorwacja i wyspa Krk przywitała nas obfitym deszczem, to później wynagrodziła nam w dwójnasób. Po zdjęciach widać jaka w większości była pogoda, tylko 1 dzień na pełne 8 dni był mocniej zachmurzony, ale wykorzystaliśmy go na wycieczkę dalej, co jeszcze będzie pokazane. Jeśli chodzi o wiatr, to trzeba przyznać Krk jest wietrznym miastem i bluza z kapturem, długie spodnie były czasem wskazane. Temperatury pomiędzy g.10-18 w zakresie 17-25st, nieco chłodniej rano i wieczorem. W większości jednak dało się wystąpić jak poniżej na zdjęciu... ciepło.

po tygodniu nawet się opaliłem co widać na zdjęciu :D oczywiście pogoda to loteria, nikt Ci nie zagwarantuje

mła żona od 2008 nie chce słyszeć o Bałtyku, nawet na krótko...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.03.2018 09:49

Jest Krk !
Lubię relacje z moich urlopowych planów :)
Co z tego, że w 3 rzędzie. Wszyscy równi :)

Masz zdjęcia z tej plaży ?
https://www.google.pl/maps/@45.024349,1 ... 168!8i3584
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2018 10:47

kaeres napisał(a):Masz zdjęcia z tej plaży ?
https://www.google.pl/maps/@45.024349,1 ... 168!8i3584

witaj, rewelacyjne miejsce i nasze ulubione na Krku, z mw. tego rejonu jest pierwsze zdjęcie w relacji oraz zdjęcia z tego postu, potem w relacji jeszcze coś dorzucę;
kolorystka Jadranu uzależniona od naświetlenia, ale to co widzisz masz w realu; jedynie przy skałach masz od razu większą głębokość
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.03.2018 11:44

Urokliwe te zatoczki, dość mocno przypominają te z wyspy Murter :wink:

Melduję się zapewne w końcówce peletonu :roll:

Widzę że zęby zaciśnięte i udało się nie tylko nogę wsadzić do Jadrana :lol:
Wiesz jaka była mniej więcej temp. wody ?
Byliśmy w tym okresie na Murter, miejscowy poinformował nas że woda ma ok 15 st :roll:, tak czy owak kąpiel była obowiązkowa :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2018 12:47

Witaj
sdolas napisał(a):Urokliwe te zatoczki, dość mocno przypominają te z wyspy Murter :wink:

wierzę na słowo, nie miałem okazji osobiście się przyjrzeć, jak wyglądają jak u Ciebie na avatarze to biorę w ciemno
sdolas napisał(a):Widzę że zęby zaciśnięte i udało się nie tylko nogę wsadzić do Jadrana :lol:
Wiesz jaka była mniej więcej temp. wody ?

dokładnej temp nie znam; info w mieście Krk bodajże podawało 18st; pierwsze wejście (pierwsze "wodowanie" odbyło się tutaj, nie powiem, było ciężkie, ale potem już bajka :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.03.2018 13:18

te kiero napisał(a):
kaeres napisał(a):Masz zdjęcia z tej plaży ?
https://www.google.pl/maps/@45.024349,1 ... 168!8i3584

witaj, rewelacyjne miejsce i nasze ulubione na Krku, z mw. tego rejonu jest pierwsze zdjęcie w relacji oraz zdjęcia z tego postu, potem w relacji jeszcze coś dorzucę;
kolorystka Jadranu uzależniona od naświetlenia, ale to co widzisz masz w realu; jedynie przy skałach masz od razu większą głębokość

O krucze :/
Woda faktycznie przepiękna ale brak plaży :/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Parę fotek z KRKu - Majówka 2017 - jedziemy po balsam - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone