Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pamiątki Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011
Pamiątki Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 10.08.2011 09:43

Najlepszą pamiątką z CRO będą oczywiście zdjęcia, a tak poza tym co fajnego proponujecie? Napiszcie proszę cóż takiego ciekawego przywieźliście z wakacji dla siebie czy bliskich?
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.08.2011 09:48

1. Oliwa
2. Rakija / orachovac
3. Wino
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2011 10:07

to co znalde podczas nurkowania - czerwone lapy od krabow, puste jezowce bez igiel

do tego ser, rakija, piwo, rwane z drzew figi, dziergany obrus
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 10.08.2011 10:07

Muszelki, kamyczki (ja zbieram takie podziurkowane).
Z Pagu: koronki, ser, sól morska

cropag :lol:
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 10.08.2011 10:09

Dobra spróbujemy,domyślam się,że próbujesz ruszyć temat-ok,wchodzę. Będąc w Breli zobaczyłem w sklepiku duże trawy jak morskie (jak gałęzie) Do dziś wiszą przy kominku. Dla prawdy-tozona zauważyła, a ja wyjąłem kuny do zapłaty
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 10.08.2011 10:12

Kurcze co za reflex , dobra walczę dalej . Z Medzugorje (choć to niby nie Cro) mamy firurkę Matki Bożej z kamienia
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 10.08.2011 10:14

już ciekawie się zaczęło, dzięki serdeczne
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 10.08.2011 10:26

Ja przywiozłam syna :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.08.2011 10:28

Aguha napisał(a):Ja przywiozłam syna :)

:D :D :D
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 10.08.2011 10:30

Aguha napisał(a):Ja przywiozłam syna :)


:lol: :lol: :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.08.2011 10:45

leoligot napisał(a):Kurcze co za reflex , dobra walczę dalej . Z Medzugorje (choć to niby nie Cro) mamy firurkę Matki Bożej z kamienia


Z Medjugorje to ja przywiozłem pysk z lodów uciaprany. Cała reszta tam to odpustowy chłam, za który przepłacasz i to sporo. Nawet bośniacki kościół nie uznaje tego miejsca jako święte, nie wspominając o kościele watykańskim. Dla mnie jeden wielki przekręt żeby babcie wyłożyły ostatni pieniądz jak już uda się im osiągnąć cel podróży.

Dla mnie corocznie najważniejszym trofeum na którym bazuję kulinarnie przez następne pół roku albo dłużej jest zagorski češnjak który kupuję w drodze powrotnej w ilościach hurtowych :D
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 10.08.2011 10:54

Miejsce I: Tonę fotek i dwie tony wspomnień na twardym dysku w głowie :D
Miejsce II: Rakija, winko, lawenda, trufle, zerwane byle gdzie liście laurowe i rozmaryn. :D
Miejsce III: Żona nabyła drogą kupna moździerz wykonany z istryjskich skał...
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 10.08.2011 10:56

Rysio napisał(a):
leoligot napisał(a):Kurcze co za reflex , dobra walczę dalej . Z Medzugorje (choć to niby nie Cro) mamy firurkę Matki Bożej z kamienia


Z Medjugorje to ja przywiozłem pysk z lodów uciaprany. Cała reszta tam to odpustowy chłam, za który przepłacasz i to sporo. Nawet bośniacki kościół nie uznaje tego miejsca jako święte, nie wspominając o kościele watykańskim. Dla mnie jeden wielki przekręt żeby babcie wyłożyły ostatni pieniądz jak już uda się im osiągnąć cel podróży.

Dla mnie corocznie najważniejszym trofeum na którym bazuję kulinarnie przez następne pół roku albo dłużej jest zagorski češnjak który kupuję w drodze powrotnej w ilościach hurtowych :D

Rysio, a cóż to takiego ten ćeśniak???? :roll:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.08.2011 11:04

Arooo napisał(a):Miejsce III: Żona nabyła drogą kupna moździerz wykonany z istryjskich skał...

W Trogirze moździerze były z "kamienia z wyspy Brać" :-)

Ja to generalnie przywiozłem - jeśli wyliczać wszystko:
- 1,5 litra oliwy (litr w pecie, a pół litra w butelce ozdobnej z ziołami)
- pół litra orachovaca
- 5 litrów Matana
- 2 butelki "Proska"
- 1 butelka Vranaca
- 4 butelki Ożujskiego Lemon (pomysł żony)
- ser w zalewie oliwnej
- 1,5 kg kulena (taka aromatyczna kiełbasa trochę przypominająca litewski kindziuk)
- woreczki z lawendą, żeby mi szafa pachniała Chorwacją
- 0,5 kg sera koziego
- rozmaryn natargany dziko w ilości połowy reklamówki z Konzuma
- musztardę estragonową
- gustowny kapelusik z napisem "Hrvatska"
- ponad 1000 zdjęć
- 1GB filmików
- kilka szkieletów jeżowców i jednego zdechłego jeżowca
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 10.08.2011 11:09

Arooo napisał(a):Miejsce III: Żona nabyła drogą kupna moździerz wykonany z istryjskich skał...


Nie doczytałem do końca i myślę jak ona tę broń przewiozła przez granicę :D

U mnie standardowo:
- oliwa
- rakija/rogac
- w tym roku arbuz :)
- i to co wyłowie z morza - a było to na przełomie 5 lat - bransoletka skórzana (PAG) :D , nóż kuchenny (TISNO) :) , parasol ogrodowy (KRK) :lol: i mnóstwo muszelek wszelakiej maści :)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pamiątki Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone