Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pamiątka z Chorwacji - Wzdłuż wybrzeża do Boraka Dingača

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 18.12.2010 08:19

Majeczka - piąte przez dziesiąte do zrozumienia :)

Slapol - buahahaha "byłeś w Stolcu" na sobotę rano, kiedy wybieram się do pracy poprawiłeś mi humor :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 18.12.2010 13:21

slapol napisał(a):
Aguha napisał(a)::( czyli w Borku, a tak mi się podobało w Boraku :wink:, natępnym razem pojadę już do Borka :wink:....


To i tak lepiej niż w moim przypadku.
Kiedyś pojechałem z Makarskiej Riwiery na koncert (nie wymienię czyj, żeby znowu nie było zadymy :wink:) do BiH, a konkretnie do miasteczka Stolac.
No i myślałem ,że byłem w "Stolacu", ale mój gospodarz po powrocie wyprowadził mnie z błędu mówiąc: "byłeś w Stolcu" :roll:
Nic to, i tak było super :lol:

Fajna relacja i foty.
Pozdrav :!:


Człowiek nigdy nie wie, gdzie go oczy :wink: zaniosą. Właściwie to i tak najgorzej nie trafiłeś :lol: :lol: :lol:

wojan napisał(a):Aguha - dzięki za relację :D
I niech się Pamiątka dobrze chowa ... :D :papa:


Kolektyw dziękować :)

agniecha0103 napisał(a):Aguha - przeczytałam twoją relację jednym tchem, a uśmiałam się
co niemiara. Jednak najbardziej cieszę się, że została wam tak fajna
''pamiątka'' z Chorwacji....
Pozdrawiam serdecznie...


Nam też się ta Pamiątka podoba, fajnie przywieźć sobie coś niepowtarzalnego, czego nikt inny nie ma :lol: :lol: :lol: Cieszę się, że mogliśmy kogoś rozbawić, choć w sumie naszła mnie refleksja - rodzina błaznów 8) /chyba lepiej, żeby nic mnie nie nachodziło :wink:

majeczka napisał(a):Aguha, gratulacje relacja świetna, wakacje na pewno również zwłaszcza, że nie każdy przywozi z sobą aż tak śliczną pamiątkę...

A propos gwary poznańskiej, może komuś będzie chciało się co nieco zrozumieć?

Pelagia przywlekła się pod lanie swojum starum skarpytum, żeby odebrać trzeszczoki. A że buł kuniec roku szkolnygu, odpicowała się w dyrdum w jakieś tam mazie i korynkowum bluzke. Jak ino trzeszczoki przygnały, od razu zaczuła się wypytywać o świadectwa. Mariolka mioła jakiś taki czerwuno-bioły poch na ty kartce i matka myślała, że jej mela ostała się w klasie, ady to buło wyróżnienie. :D


Dzięki za miłe słowa :)

nie wiem, choć się domyślam, co to "lanie" i "trzeszczoszki", resztę rozumiem, a nie mam, gdzie sprawdzić, bo bezcenny "Słownik gwary mieszkańców Poznania" pozostał w rodzinnym domu.
Ja jednak lubię to nasze pierdolenie poznańskie :lol: :lol: :lol: (dla profanów :wink: pierdolić to po poznańsku po prostu mówić, gadać, plotkować :lol: :lol: :lol:



Dzięki wszystkim za dobre słowa, dobrzy ludkowie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.12.2010 17:01

Aguha napisał(a):....
Ja jednak lubię to nasze pierdolenie poznańskie :lol: :lol: :lol: (dla profanów :wink: pierdolić to po poznańsku po prostu mówić, gadać, plotkować :lol: :lol: :lol:....


Znam wieeeelu cromaniaków z Pyrlandii i myślałem, że mnie czasami obrażają :twisted: ....a tu się okazuje - chcieli pogadać :wink: :roll: :lol:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 18.12.2010 17:50

Języków się trzeba uczyć!!!!!! :wink: :D :D :D :lol: :lol: :lol:

A ja mam przyjaciół - niecromaniaków (cóż, nikt nie jest doskonały) Wrocławiaków, którym zawsze tłumaczę, że Wrocław to takie prowincjonalne miasteczko na obrzeżach Wielkopolski :wink: :D , na co oni mi zawsze odpowiadają, że Poznań to takie prowincjonalne miasteczko na obrzeżach Dolnego Śląska. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: A więc generalnie się zgadzamy D:

Pozdrawiam Wrocław, miasto, w którym przyszło mi kilka miesięcy spędzić na banicji :D :D :D :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2010 14:03

Może jakaś fajna relacja z fotkami z tej banicji... :?: :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.12.2010 14:26

Aguha napisał(a): na banicji

A może na bani? :):):) :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.12.2010 20:06

Aguha napisał(a):Ja jednak lubię to nasze pierdolenie poznańskie :lol: :lol: :lol: (dla profanów :wink: pierdolić to po poznańsku po prostu mówić, gadać, plotkować :lol: :lol: :lol:

Dokładniej gadać głupoty :)
Funkcjonuje takie powiedzenie "nie pierdol" czyli "nie gadaj głupot" "D
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 19.12.2010 20:41

slapol napisał(a):Może jakaś fajna relacja z fotkami z tej banicji... :?: :wink:


O nie, nie. Ciężko pracowałam :wink:, próbowałam zaprowadzić poznański porzundek... bez sukcesu :? :wink:
Poza tym to było z 15 kilo temu, nie chcę zaburzać mojego obrazu :twisted: :lol: :lol: :lol:

Bocian napisał(a):
Aguha napisał(a): na banicji

A może na bani? :):):) :lol:


tiaaa, no cóż powiem tak, ciemny płyn rozlewany na wrocławskim rynku w pewnym milusim browarze :wink: wart jest bólu głowy the day after 8) :D Dobrzy ludzie warzą ten trunek!

Aldonka napisał(a):
Aguha napisał(a):Ja jednak lubię to nasze pierdolenie poznańskie :lol: :lol: :lol: (dla profanów :wink: pierdolić to po poznańsku po prostu mówić, gadać, plotkować :lol: :lol: :lol:

Dokładniej gadać głupoty :)
Funkcjonuje takie powiedzenie "nie pierdol" czyli "nie gadaj głupot" "D


Niekoniecznie tylko głupoty, ale rzeczywiście funkcjonuje głównie w tym znaczeniu, ale "baby pierdoliły" to po prostu plotkowały.

Pozdrowienia dla wszystkich pierdolących Wrocławiaków, Poznaniaków i reszty świata :D :D :D :D :D :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.12.2010 21:07

Ooo, przyznam, że ja tego znaczenia z plotkowaniem nie znałam. Tylko z głupotami :) Dowiedziałam się czegoś nowego :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.12.2010 09:07

Aguha napisał(a):
slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):
Aguha napisał(a): na banicji

A może na bani? :):):) :lol:

tiaaa, no cóż powiem tak, ciemny płyn rozlewany na wrocławskim rynku w pewnym milusim browarze :wink: wart jest bólu głowy the day after 8) :D Dobrzy ludzie warzą ten trunek!

Wiem, byłem... Też kilka godzin tam popierdoliłem 8)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 20.12.2010 17:00

Świetna relacja. Gratuluję i pozdrawiam!
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 20.12.2010 20:54

Bocian napisał(a):
Aguha napisał(a):
Bocian napisał(a):
Aguha napisał(a): na banicji

A może na bani? :):):) :lol:

tiaaa, no cóż powiem tak, ciemny płyn rozlewany na wrocławskim rynku w pewnym milusim browarze :wink: wart jest bólu głowy the day after 8) :D Dobrzy ludzie warzą ten trunek!

Wiem, byłem... Też kilka godzin tam popierdoliłem 8)


:D

Krzychooo napisał(a):Świetna relacja. Gratuluję i pozdrawiam!


Dzięki :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.12.2010 21:08

...relacja była SUPER, szkoda, że się już skończyła, z takim polotem, może wkrótce następna :D
Darel
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darel » 11.04.2014 21:19

W tym roku (po raz drugi) planujemy wyjazd do Boraka. rozpatrujemy apartament w domu Vedrana (Naranca). Ponieważ Wy w nim mieszkaliście, a zdjęcia z relacji zniknęły mam wielką prośbę. Czy możesz przesłać kilka fotek - głównie widok z tarasu (z informacją, z którego konkretnie apartamentu są wykonane) podaję prywatny adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2014 21:51

Darel napisał(a):W tym roku (po raz drugi) planujemy wyjazd do Boraka. rozpatrujemy apartament w domu Vedrana (Naranca). Ponieważ Wy w nim mieszkaliście, a zdjęcia z relacji zniknęły mam wielką prośbę. Czy możesz przesłać kilka fotek - głównie widok z tarasu (z informacją, z którego konkretnie apartamentu są wykonane) podaję prywatny adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję

Fajnie Darel, że pierwszy raz kliknąłeś "w pisanie" od 7 lat :lol: :roll:
Mnie przypomniałeś wcześniejsze w wątku - poznańskie "gadanie głupot" :wink:...
Nie znam Narancy, ale pewnie niedługo ktoś coś podeśle....
Pozdrav
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pamiątka z Chorwacji - Wzdłuż wybrzeża do Boraka Dingača - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone