Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paliwo Bośnia.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 11.07.2012 06:54

Basiulinek napisał(a):
Joan65 napisał(a)::D Więcej takich wiadomości...please


Joan65 - my w drodze do Orebic zawsze tankujemy w Neum.
Na stacji,ktora pokazal Telepol.
Jest znacznie taniej niz w Cro. I mozna placic karta!


Tam tez zaopatruje sie w papierosy.... Roznica kolosalna w cenie!
Nawet polskie sa przy tych cenach drogie......(dla mnie ;) )

Wiec - zaopatrzenie wszelkie w Bosni! :)

http://www.konzum.co.ba/

Licze zawsze -dla ulatwienia - 2 marki - 1 juro ;)


Też znam tą stację...jak tam będę o poranku 28 lipca to powiem gościom jaką reklamę mają w Polsce - darmową!!!
Ze sklepów w BiH po drodze nie korzystalismy bo zawsze to był poranek tj 5-6 rano.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.07.2012 07:16

Zgadzam się w 100% nie ma problemów z płatnością karta w poprzednich latach tankowałem w Cakovacu tuż przed bramkami na autostradę i moją kartą nie mogłem zapłacić a wszędzie indziej tak.Ja już w piątek wracam do kraju i wracam przez Bosnie.
Dubrovnik -Mostar-Jablanica --Banja Luka-Vitrovica-Budapeszt-Cieszyn-Rybnik.
Mam pytanie czy ktoś w Neum jechał na Mostar przez Svitave i Stolac bo zauwazyłem jadąc na wycieczkę do Mostaru przez Ploce za Metkovacem drogowskaz na Neum i dlatego myślę żeby tam tą trasę przetestować.
Obrazek
Wybaczcie jakość zdjęcia nie powala.
Ostatnio edytowano 11.07.2012 07:58 przez czekor68, łącznie edytowano 2 razy
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.07.2012 07:50

A to stacja na granicy Bosniackiej za Metkovacem w trasie na Mostar.
Obrazek
Jak widać ropa ta sama cena co benzyna.
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 11.07.2012 10:52

czekor68 obczaj tą trasę i daj relacje bo mam zamiar ją również jechać - góry dziękuję.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.07.2012 13:57

Zaryzykuje i sprawdzę na własnej skórze.Tylko mam dylemat czy jechać na Budapeszt? chce startować gdzieś o 7 rano do Polski.Wszystkie nawigacje i tak głupieją jak daje namiary planu podróży.Wracałem z Mostaru podrzędną drogą i była dobra zahaczyłem przy okazji Kravice.Nawigacja TomTom z najnowsza mapą tej drogi w ogóle nie widziała dopiero w Ljubuski sie opamietała a Medjugorie i Kravic można pisać i tak nie zna.To samo via Michelin jak sprawdzałem.W Czarnogórze było wszystko ok .objechałem Zatokę Kotorską.
Obrazek
[img]https://www.cro.pl/forum/album_thumbnail.php?pic_id=22532[[/img]
Ostatnio edytowano 23.06.2014 12:55 przez czekor68, łącznie edytowano 1 raz
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.07.2012 14:00

agary35 napisał(a):czekor68 obczaj tą trasę i daj relacje bo mam zamiar ją również jechać - góry dziękuję.

Jak wrócę wszystko opiszę.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 14.07.2012 01:29

agary już jestem w kraju ale po drodze zatrzymałem sie przy naszej stacji w Neum i zapytałem jak ta trasa wygląda i pracownik mi odradził więc pojechałem na Opuzen, Metkowac, Mostar,Jablanice,Jajce itd trasa pod względem widokowym wspaniała do Banja Luki było 5 suszarek po drodze ale jechałem z przepisami więc bez problemu.
Może mnie ktos wtajemniczy jak zjeżdżałem do Banja Luki obok koryta Wrbisu pojawił sie napis Witamy w serbskiej republice i po drodze masa flag serpskich czy to pozostałość po dawnych czasach?
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 14.07.2012 10:45

Dzięki za wiadomość - a z tymi flagami to chyba normalne bo to jest terytorium Republiki Serbskiej jedna z dwóch części składowych Bośni i Hercegowiny
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 14.07.2012 11:26

czy droga jest w miare bezpieczna i czy spałeś gdzieś po drodze ile czasowo zajęła ci droga w jaki dzień najlepiej jechać mam na myśli brak tirów?
z góry dzięki
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 14.07.2012 14:00

Z Mlini skąd startowałem cała trasa do Banja Luki zajęła mi ok. 7 godz,droga jest bezpieczna dopiero za Jablanica spotkałem pare ciężarówek już jak to agary napisał na terytorium Republiki serbskiej.Ja wracałem wcześnie rano bo ok 5 rano byłem w Dubrovniku.Z kilkoma postojami i obiedzie po trasie byłem przed północą w kraju.I zaznaczam że kierował tylko syn który nie dawno zdał prawko.Jedynie przestrzegam jak bedziecie wracać to od Bratysławy do Pieścaian jest w godz .popołudniowych korek bo remontują tam autostradę.Ja jechałem 45 min. w takim korku gdybym nie miał winiety na Słowacje to leciałbym na Brno .I czeską auto cestą. Za rok chyba wybiore ten wariant.
Jesli ktos tak jeżdzi doradzćie czy muszę wykupic tez wtedy słowacką winietę?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 14.07.2012 14:13

ziomek napisał(a):czy droga jest w miare bezpieczna i czy spałeś gdzieś po drodze ile czasowo zajęła ci droga w jaki dzień najlepiej jechać mam na myśli brak tirów?
z góry dzięki

Nie wiem czy chcesz dopiero jechać czy wracać tą trasą .Ale ja zawsze wyjeżdżam ze śląska po południu i na granicach zawsze pusto a wracałem w piatek i nie na Budapeszt z Banja Luki tylko na Zagrzeb i Cakovec i Rote86 która teraz jest całkowicie przejezdna bez żadnych wahadeł.Następnym razem wybiorę drogę przez Budapeszt Czasowo troche dłużej niż autostradą widoków o wiele wiecej a i 220 kun w kieszeni chociaż może 170 bo do Zagrzebia jechałem za bodajze 51kun .Ale tam zero widoków .
P.S. W Bośni kupowałem rakije i jest o 20 kun tańsza niż w cro.Kupowałem w drodze do Polski gdzieś za Mostarem. :D
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 14.07.2012 22:56

czekor68 napisał(a):agary już jestem w kraju ale po drodze zatrzymałem sie przy naszej stacji w Neum i zapytałem jak ta trasa wygląda i pracownik mi odradził więc pojechałem na Opuzen, Metkowac, Mostar,Jablanice,Jajce itd trasa pod względem widokowym wspaniała do Banja Luki było 5 suszarek po drodze ale jechałem z przepisami więc bez problemu.
Może mnie ktos wtajemniczy jak zjeżdżałem do Banja Luki obok koryta Wrbisu pojawił sie napis Witamy w serbskiej republice i po drodze masa flag serpskich czy to pozostałość po dawnych czasach?

Bo na północy jest Republika Serbska Bośni i Hercegowiny , natomiast na południu kraju Bośniacko- Chorwacka Federacja Bośni i Hercegowiny. To Państwo tak naprawdę jest sztucznym tworem wymyślonym przez ONZ. Co do flag są wszechobecne, na południu sporo jest chorwackich.Bardzo łatwo się połapać ,po drogowskazach. Na terenach serbskich obowiązuje wszechobecna cyrylica, na pozostałych terenach już nie. Jechałem tą trasą kilka razy , zawsze było spokojnie i bardzo fajnie. Poza jednym zgrzytem , w 2008 roku Serbowie na granicy w Bosanska Gradiska przetrzepali mi cały samochód , było to kilka dni po tym jak Polska uznała Kosowo.....naprawdę było nieprzyjemnie.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 23.06.2014 13:00

Jechałem tą trasą przez Svitave i nie polecam wąska i kręta czasem trudno wyminąć się jak ktoś jedzie z naprzeciwka.Totalne odludzie ale nie żałuje.Można by powiedzieć ekstremalna trasa.
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 06.07.2014 00:39

19 czerwca litr diesla na stacji w Neum kosztował 2,40 BAM - płatność kartą kredytową MasterCard (z Deutsche Banku) ~ 5,27zł / l. W porównaniu do cen w Chorwacji całkiem nieźle (tym bardziej, że poprzednie tankowanie mieliśmy za Wiedniem, więc prawie cały bak po taniości można było zalać :) )
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.07.2014 02:35

Znajomi się pytają czy na tej stacji jest gaz bo ja już nie pamiętam .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone