Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Palenie, picie itp.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grrrr
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.07.2009
Palenie, picie itp.

Nieprzeczytany postnapisał(a) grrrr » 13.07.2009 09:36

Hej,

A jak wygląda w Chorwacji sprawa spożywania alkoholu np. na plaży, przy zachodzie słońca ?:) Czy są jakieś zakazy palenia papierochów na plaży lub w innych miejscach?
damian50000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian50000 » 13.07.2009 09:41

Na pewno zakaz palenia obowiązuje wewnątrz restauracji, knajpek, itd - można palić przy stolikach na zewnątrz lokalu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 09:56

grrrr napisał(a):Hej,

A jak wygląda w Chorwacji sprawa spożywania alkoholu np. na plaży, przy zachodzie słońca ?:) Czy są jakieś zakazy palenia papierochów na plaży lub w innych miejscach?


Zakazów nie ma a szkoda bo setki petów ląduje na plaży...ciężko przecież wrzucać do woreczka i później wywalić...
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 13.07.2009 11:00

alessandro1977 napisał(a):...Zakazów nie ma a szkoda bo setki petów ląduje na plaży...ciężko przecież wrzucać do woreczka i później wywalić...

Niektórym ciężko ale to tylko świadczy o ich złej kulturze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 13:50

Dlatego za każdym razem gdy zwijamy się z plaży trzeba otrzepywać wszystko ze śmierdzących kiepów...krew mnie zalewa :evil:
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 13.07.2009 14:59

A piwko? Można np strzelić piwko na plaży?

(szczerze wątpie zresztą..)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 15:15

Btk201 napisał(a):A piwko? Można np strzelić piwko na plaży?

(szczerze wątpie zresztą..)


Piwko jak najbardziej...sam czasami wypiję choć góra jedno bo w słońcu to zaraz mi zdrowo szumi...oczywiście puszki też czasami walają się po plaży i nie można tego tłumaczyć brakiem koszy...warto mieć po prostu jakiś worek na śmieci bo choć Polacy to nie jedyni, którzy potrafią śmiecić to nie znaczy, że nie możemy dawać zgoła odmiennego przykładu.
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 13.07.2009 15:35

alessandro1977 napisał(a):
Btk201 napisał(a):A piwko? Można np strzelić piwko na plaży?

(szczerze wątpie zresztą..)


Piwko jak najbardziej...sam czasami wypiję choć góra jedno bo w słońcu to zaraz mi zdrowo szumi...oczywiście puszki też czasami walają się po plaży i nie można tego tłumaczyć brakiem koszy...warto mieć po prostu jakiś worek na śmieci bo choć Polacy to nie jedyni, którzy potrafią śmiecić to nie znaczy, że nie możemy dawać zgoła odmiennego przykładu.


Zgadzam się w 100%. Na pewno będę sprzątał po sobie. Tym bardziej, że za butelki po piwie znów będzie kasa :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 13.07.2009 17:46

Btk201 napisał(a):...Na pewno będę sprzątał po sobie. Tym bardziej, że za butelki po piwie znów będzie kasa :D


Warto nie zważając na innych dawać dobry przykład. Może ta część (chyba raczej mniejszość) co zaśmieca plażę w końcu zrozumie swój błąd.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.07.2009 17:59

Kevlar napisał(a):
Btk201 napisał(a):...Na pewno będę sprzątał po sobie. Tym bardziej, że za butelki po piwie znów będzie kasa :D


Warto nie zważając na innych dawać dobry przykład. Może ta część (chyba raczej mniejszość) co zaśmieca plażę w końcu zrozumie swój błąd.

Witam. Czasami trzeba się przemóc i po prostu zwrócić uwagę śmieciarzom. Kilka razy poskutkowało.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 14.07.2009 08:10

Piffko na plaży bez problemu można spożywać i to nawet w ciut większej ilości niż jedno (ale z umiarem). Nie widziałem, żeby ktoś się z tym ukrywał i z tytki pociągał :).

Dowód:
Obrazek

Przy/po zachodzie słońca też nie musieliśmy się krępować:
Obrazek
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 14.07.2009 09:08

Iamam,

A mógłbyś porównać smak piw chorwackich do polskich?
Tzn. czy da się któreś z chorwackich piw porównać np do TYSKIEGO (moje ulubione :))
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 14.07.2009 09:31

Btk201 napisał(a):A mógłbyś porównać smak piw chorwackich do polskich?


W porównaniu do naszych piw nie mają tak wyraźnego smaku (są trochę wodniste) ale może to być kwestia gustu/przyzwyczajenia. Mi najbardziej podchodziło dobrze schłodzone Karlovacko ze szkła.
Przy braku powyższego piliśmy Ożujsko. W upalny dzień zwiększa się moja tolerancja na smak chłodnego piwka :). Aby łagodnie przestawić się na lokalne smaki w bagażniku pewno i w tym roku znajdzie się zgrzewka lub dwie Tyskiego :).
Btk201
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Btk201 » 14.07.2009 09:38

iamam napisał(a):
Btk201 napisał(a):A mógłbyś porównać smak piw chorwackich do polskich?


W porównaniu do naszych piw nie mają tak wyraźnego smaku (są trochę wodniste) ale może to być kwestia gustu/przyzwyczajenia. Mi najbardziej podchodziło dobrze schłodzone Karlovacko ze szkła.
Przy braku powyższego piliśmy Ożujsko. W upalny dzień zwiększa się moja tolerancja na smak chłodnego piwka :). Aby łagodnie przestawić się na lokalne smaki w bagażniku pewno i w tym roku znajdzie się zgrzewka lub dwie Tyskiego :).


Z tego co piszesz to przywodzi mi to na myśl piwa niemieckie. W Niemczech to nawet jak ciemne sobie zamówiłem to mi się jakieś takie lekkie wydawało.

Polskie jednak najlepsze jest, ale na urlopie to i z lokalnym damy radę.
Do tego rakija i jakoś to będzie :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 14.07.2009 10:11

Ja zabieram z sobą Tyskie. Jak braknie to zaatakuję Ożujsko. :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone