Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pakowanie auta

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 13.07.2017 19:52

bluesman napisał(a):
bigredone napisał(a):Tryki są dla lamusów. ;)

To też jest już stare

Daj młodsze co spakować się da . :)
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 19:59

bigredone napisał(a):Daj młodsze co spakować się da . :)

nie muszę, znam to od conajmniej 2 lat więc już jest stare :mrgreen:
Andrzej40
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 31.07.2017 23:02

dwa razy byłem małą alfą 147 z młodszym synem w objazdówce Trpanj , Kotor , Dumitor itd.Chciałem wymontować tylne siedzenia z auta ale przestrzegł mnie znajomy policjant że wyposażenie auta może się nie zgadzać z danymi w dowodzie rejestracyjnym..czyli auto przystosowane do przewozu 5 osób.Może się to skończyć zatrzymaniem dowodu np. w Austrii . Trudno też nastawionemu na łapówki gliniarzowi w Bośni tłumaczyć co i jak..więc odpuściłem .Zakładanie kratki to chyba też już inna kategoria auta .. kiedyś Niemcy odsyłali na pas dla Tirów itd. Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)
Miril
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 01.08.2017 00:01

Andrzej40 napisał(a):dwa razy byłem małą alfą 147 z młodszym synem w objazdówce Trpanj , Kotor , Dumitor itd.Chciałem wymontować tylne siedzenia z auta ale przestrzegł mnie znajomy policjant że wyposażenie auta może się nie zgadzać z danymi w dowodzie rejestracyjnym..czyli auto przystosowane do przewozu 5 osób.Może się to skończyć zatrzymaniem dowodu np. w Austrii . Trudno też nastawionemu na łapówki gliniarzowi w Bośni tłumaczyć co i jak..więc odpuściłem .Zakładanie kratki to chyba też już inna kategoria auta .. kiedyś Niemcy odsyłali na pas dla Tirów itd. Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

Nie tylko Niemcy odsyłali. Odsyłane były auta które miały kratkę na stałe.
Havena
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 01.08.2017 08:12

Miril napisał(a):Nie tylko Niemcy odsyłali. Odsyłane były auta które miały kratkę na stałe.

Zartujecie sobie, prawda? Siedem lat SUVem z kratka po Europie. Pierwsze slysze...

Pozdrawiam,
Havena
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 01.08.2017 10:37

Nie chodziło o kratkę tylko o wpis w DR - kategoria samochodu. Może koniec głupot ?
Andrzej40
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 01.08.2017 11:31

sorry ..wróćmy do tematu...
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.08.2017 12:29

W sytuacjach krytycznych, czyli kiedy każdy litr pojemności bagażnika jest na wagę złota, można zrezygnować z toreb turystycznych czy walizek i pakować ciuchy w worki próżniowe (odsysane odkurzaczem). W drodze powrotnej za odsysacz robią moje płuca, ale z powrotem już nie musi być tak ładnie spakowane, więc można dobić piętą ;) Dodam tylko, że robię to wyłącznie z chęci upakowania wszystkiego w bagażniku do poziomu półki (jak najmniej klamotów w kabinie).
Havena
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.08.2017 07:17

SingSing74 napisał(a):W sytuacjach krytycznych, czyli kiedy każdy litr pojemności bagażnika jest na wagę złota, można zrezygnować z toreb turystycznych czy walizek i pakować ciuchy w worki próżniowe (odsysane odkurzaczem).

Pomysl przedni, zaczelam sie nad nim zastanawiac :) Musze wyprobowac czy pompka do materaca poradzi sobie z takim workiem. Bo my kilka razy zmieniamy miejsce pobytu...

Pozdrawiam,
Havena
clen1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 25.08.2017 21:19

A może hak i lekka przyczepka ( do 750 kg )?
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.09.2017 12:46

Cze!
Pompka poradzi sobie, ale w sprzedaży są worki z których usuwa się powietrze poprzez zwijanie/rolowanie ich wraz z zawartością-ubrania, a następnie zamyka się zaworek lub całość suwakiem.
Przyczepka to ....ograniczenie prędkości do Vmax na autostradzie 80km/h jeśli jest wyposażona w hamulec najazdowy i 60 km/h jeśli jest bez hamulca i analogicznie 60 km/h oraz 50km/h poza autostradą-co znacznie wydłuża podróż. Ponadto znacznie wzrasta zużycie paliwa. Kategoria pojazdu na autostradzie i związana z tym zmiana wysokości opłaty np. Amber One z 29 pln za cały odcinek kat. I, robi się 71pln za kat.II .
... i jeszcze coś o bagażniku dachowym...
Osoby sporadycznie jeżdzące z tego typu bagażnikiem mogą być nieraz niemile zaskoczone jak bardzo podatny jest samochód na tzw. boczne podmuchy i jak bardzo "nieprzewidywalnie może się zachować np. gdy poruszamy się z prędkością autostradową.
Ponadto...
...ładowność bagażnika dachowego (tzw. box-a, skiboxa, trumny itp) np. 75 kg, wcale nie oznacza iż tyle można do niego załadować, ponieważ to ile można ogranicza nam dopuszczalne max. obciążenie dachu danego pojazdu, czyli np.
- nośność dachu pojazdu 75 (nawiasem mówiąc niewiele pojazdów ma taką nośność) zwykle około 50 kg
...odejmujemy wagę danego skibox-a w przypadku box-a wykonanego z ABS-u (plastik) od około 12 do nawet 20 kilogramów, a z glassfiber/włókno szklane nawet do 30 kg.
odejmujemy również wagę bagażnika bazowego, w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane belki bazowe oraz stopy od +/- 4 do nawet 7 kg.
Czyli mamy do dyspozycji około 30 do 50 kg.
Dla osób które są niezdecydowane jakie przedmmioty należy umieścić w box-ie polecam filmiki z City Crash testów.
pozdro
fly
super_Danka
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) super_Danka » 22.09.2017 15:56

Wiadomo, że są rzeczy pierwszej potrzeby (namiot, śpiwór i takie sprawy), które muszą być i koniec. Staram się za to ograniczyć rzeczy osobiste, bo już się nauczyłam, że jadąc na wakacje wcale nie potrzebuję 7 sukienek i 4 par długich spodni :) Strój kąpielowy, ręcznik i krem do opalania to podstawa. Gorzej, jeśli zabieramy ze sobą sporo jedzenia. Wtedy obowiązkowo trumna na dach. A bagażnik wypchany po brzegi :)
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi

Pakowanie auta - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017