Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakowanie auta

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 20:52

bluesman napisał(a):
bigredone napisał(a):Tryki są dla lamusów. ;)


To też jest już stare


Daj młodsze co spakować się da . :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.07.2017 20:59

bigredone napisał(a):Daj młodsze co spakować się da . :)


nie muszę, znam to od conajmniej 2 lat więc już jest stare :mrgreen:
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 01.08.2017 00:02

dwa razy byłem małą alfą 147 z młodszym synem w objazdówce Trpanj , Kotor , Dumitor itd.Chciałem wymontować tylne siedzenia z auta ale przestrzegł mnie znajomy policjant że wyposażenie auta może się nie zgadzać z danymi w dowodzie rejestracyjnym..czyli auto przystosowane do przewozu 5 osób.Może się to skończyć zatrzymaniem dowodu np. w Austrii . Trudno też nastawionemu na łapówki gliniarzowi w Bośni tłumaczyć co i jak..więc odpuściłem .Zakładanie kratki to chyba też już inna kategoria auta .. kiedyś Niemcy odsyłali na pas dla Tirów itd. Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 01.08.2017 01:01

Andrzej40 napisał(a):dwa razy byłem małą alfą 147 z młodszym synem w objazdówce Trpanj , Kotor , Dumitor itd.Chciałem wymontować tylne siedzenia z auta ale przestrzegł mnie znajomy policjant że wyposażenie auta może się nie zgadzać z danymi w dowodzie rejestracyjnym..czyli auto przystosowane do przewozu 5 osób.Może się to skończyć zatrzymaniem dowodu np. w Austrii . Trudno też nastawionemu na łapówki gliniarzowi w Bośni tłumaczyć co i jak..więc odpuściłem .Zakładanie kratki to chyba też już inna kategoria auta .. kiedyś Niemcy odsyłali na pas dla Tirów itd. Poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

Nie tylko Niemcy odsyłali. Odsyłane były auta które miały kratkę na stałe.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 01.08.2017 09:12

Miril napisał(a):Nie tylko Niemcy odsyłali. Odsyłane były auta które miały kratkę na stałe.


Zartujecie sobie, prawda? Siedem lat SUVem z kratka po Europie. Pierwsze slysze...

Pozdrawiam,
Havena
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 11:37

Nie chodziło o kratkę tylko o wpis w DR - kategoria samochodu. Może koniec głupot ?
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 01.08.2017 12:31

sorry ..wróćmy do tematu...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.08.2017 13:29

W sytuacjach krytycznych, czyli kiedy każdy litr pojemności bagażnika jest na wagę złota, można zrezygnować z toreb turystycznych czy walizek i pakować ciuchy w worki próżniowe (odsysane odkurzaczem). W drodze powrotnej za odsysacz robią moje płuca, ale z powrotem już nie musi być tak ładnie spakowane, więc można dobić piętą ;) Dodam tylko, że robię to wyłącznie z chęci upakowania wszystkiego w bagażniku do poziomu półki (jak najmniej klamotów w kabinie).
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.08.2017 08:17

SingSing74 napisał(a):W sytuacjach krytycznych, czyli kiedy każdy litr pojemności bagażnika jest na wagę złota, można zrezygnować z toreb turystycznych czy walizek i pakować ciuchy w worki próżniowe (odsysane odkurzaczem).


Pomysl przedni, zaczelam sie nad nim zastanawiac :) Musze wyprobowac czy pompka do materaca poradzi sobie z takim workiem. Bo my kilka razy zmieniamy miejsce pobytu...

Pozdrawiam,
Havena
clen1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) clen1 » 25.08.2017 22:19

A może hak i lekka przyczepka ( do 750 kg )?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.09.2017 13:46

Cze!
Pompka poradzi sobie, ale w sprzedaży są worki z których usuwa się powietrze poprzez zwijanie/rolowanie ich wraz z zawartością-ubrania, a następnie zamyka się zaworek lub całość suwakiem.
Przyczepka to ....ograniczenie prędkości do Vmax na autostradzie 80km/h jeśli jest wyposażona w hamulec najazdowy i 60 km/h jeśli jest bez hamulca i analogicznie 60 km/h oraz 50km/h poza autostradą-co znacznie wydłuża podróż. Ponadto znacznie wzrasta zużycie paliwa. Kategoria pojazdu na autostradzie i związana z tym zmiana wysokości opłaty np. Amber One z 29 pln za cały odcinek kat. I, robi się 71pln za kat.II .
... i jeszcze coś o bagażniku dachowym...
Osoby sporadycznie jeżdzące z tego typu bagażnikiem mogą być nieraz niemile zaskoczone jak bardzo podatny jest samochód na tzw. boczne podmuchy i jak bardzo "nieprzewidywalnie może się zachować np. gdy poruszamy się z prędkością autostradową.
Ponadto...
...ładowność bagażnika dachowego (tzw. box-a, skiboxa, trumny itp) np. 75 kg, wcale nie oznacza iż tyle można do niego załadować, ponieważ to ile można ogranicza nam dopuszczalne max. obciążenie dachu danego pojazdu, czyli np.
- nośność dachu pojazdu 75 (nawiasem mówiąc niewiele pojazdów ma taką nośność) zwykle około 50 kg
...odejmujemy wagę danego skibox-a w przypadku box-a wykonanego z ABS-u (plastik) od około 12 do nawet 20 kilogramów, a z glassfiber/włókno szklane nawet do 30 kg.
odejmujemy również wagę bagażnika bazowego, w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane belki bazowe oraz stopy od +/- 4 do nawet 7 kg.
Czyli mamy do dyspozycji około 30 do 50 kg.
Dla osób które są niezdecydowane jakie przedmmioty należy umieścić w box-ie polecam filmiki z City Crash testów.
pozdro
fly
super_Danka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) super_Danka » 22.09.2017 16:56

Wiadomo, że są rzeczy pierwszej potrzeby (namiot, śpiwór i takie sprawy), które muszą być i koniec. Staram się za to ograniczyć rzeczy osobiste, bo już się nauczyłam, że jadąc na wakacje wcale nie potrzebuję 7 sukienek i 4 par długich spodni :) Strój kąpielowy, ręcznik i krem do opalania to podstawa. Gorzej, jeśli zabieramy ze sobą sporo jedzenia. Wtedy obowiązkowo trumna na dach. A bagażnik wypchany po brzegi :)
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 11.06.2018 10:19

Hej,
a korzystacie z jakichs sprytnych zawieszek na siedzenia, sorterow itp., zeby upchnac potrzebne w drodze drobiazgi?
My uzywamy do tego celu kieszeni w fotelach i schowkow w samochodzie. Ale moze podzielicie sie jakims cennym patentem?

Pozdrawiam,
Havena
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.06.2018 15:24

Witam

My od zawsze kombi

Kiedyś sami, teraz z 12letnią córką

Zawsze na camping na średnio 11-12 noclegów w cro + coś tam po drodze

Gratów bierzemy coraz więcej, rok temu pojawiła się np. lodówka

Najważniejsze to lista, warto ja co roku aktualizować tuż po urlopie, wykreślić to co się nie sprawdziło i dopisać to co okazało się potrzebne a nie było. Jakiś tydzień przed urlopem znosimy wszelkie poukrywane po domu graty i kładziemy na kupkę w salonie. Teraz po małym remoncie w jednym z pomieszczeń w piwnicy pojawiła się min. spora szafa pod zabudowę a tam jest specjalny dział campingowy :)

Mamy w aucie wyjmowaną podłogę bagażnika. Jak zaczynamy okładać prowiant kupowany w PL to w momencie gdy go włozymy uzyskujemy poziom oryginalnej podłogi

Zabierając gąbki na plaże związywaliśmy je sznurkiem

Jak mamy czajnik to do niego i innych podobnych gratów zawsze cos też upychamy

Roleta oczywiście jest zaciągnięta i nic na niej nie leży

Na tylnym fotelu zwykle torba z ciuchami, poduszki itd co powoduje, że córka może wygodnie się kimnąć

Wszystko w bagażniku ściagam taką specjalna siatką więc jak otworze klapę to nic się nie wysypuje na ulice :)

Na jednym fotelu jest zawieszony organizer z róznymi kieszeniami. Jak córka byłą mała to woziła tam laleczki, później karty, kredki, gry itd
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 11.06.2018 18:46

Hej,
My bardzo podobnie sie pakujemy, nawet dwunastolatka z tylu sie zgadza ;) Wcześniej była jeszcze jedna córa, ale wyrosła i nie chce z rodzicami jeździć... Niestety, wbrew pozorom miejsca nie przybyło, doszły nowe graty. Z roku na rok więcej niezbędnych rzeczy. Na starość pewnie będziemy wozić wzorem Niemców jakieś rośliny doniczkowe ;)


Pozdrawiam,
Havena
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pakowanie auta - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone