Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.05.2018 08:31

@karus wejdź na strone z kamerką (widok marina) i zobacz jak to wygląda obecnie :/ Mam nadzieję, że tak jak piszesz to standardowy zabieg ale czy te liście tak szybko rosną aby na sezon wyglądać normalnie?

Nie moge dać linka to dam screenshota.

Szkoda bo dzieciaki ani ja z żoną nie byliśmy w kraju gdzie palmy rosną ot tak ;)
Załączniki:
Screenshot_20180517-082450.png
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.05.2018 08:38

Mi to wygląda na młode liście więc jest nadzieja, że palemki będą w pełnej okazałości podczas waszego pobytu :)
Jakby co w Splicie jest fajana aleja z palmami: "obala hrvatskog narodnog preporoda"
https://www.google.pl/maps/@43.508014,1 ... 680!8i3840

pzdr
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 22.05.2018 11:56

Trochę poszperałem o tych palmach.
Okazuje się, że to jakiś szkodnik "wołek" je zaatakował i palmom schną liście. Opadają same lub trzeba je przycinać :(
I to nie dotyczy tylko Pakostane.

Kurcze taki bezruch w tym temacie, że chyba sami na plaży będziemy leżeć :D

Czy tu jest jakiś haczyk? Nikt tam sie nie wybiera w tym roku?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2018 12:20

Marcinusik napisał(a):Kurcze taki bezruch w tym temacie, że chyba sami na plaży będziemy leżeć :D

Czy tu jest jakiś haczyk? Nikt tam sie nie wybiera w tym roku?

Jest Kalendarz wyjazdowy - sprawdź :wink:
kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2018-t53032.html

O leżenie w samotności w sezonie się nie martw :oczko_usmiech:

Obrazek
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 22.05.2018 12:21

Marcinusik - ja się wybieram :) po raz drugi i nie sądzę abyśmy byli jedynymi gośćmi w Pakostane :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.05.2018 13:14

Marcinusik napisał(a):Trochę poszperałem o tych palmach.

Kurcze taki bezruch w tym temacie, że chyba sami na plaży będziemy leżeć :D

Czy tu jest jakiś haczyk? Nikt tam sie nie wybiera w tym roku?


Na Twoim miejscu obawiałbym się, czy będziesz miał gdzie leżeć. Ja w zeszłym roku byłem w dniach 14.08 - 24.08 i ostatniego dnia wcale nie zauważyłem, żeby było jakoś mniej tłoczno.
Z tego co policzyłem, to do Pakostane przyjedziesz dokładnie na obchody Dni Pakostane czyli rekonstrukcja morskiej bitwy.
Jeśli chcesz zobaczyć to widowisko z względnie dobrej pozycji to bądź przy marinie dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy. A jak nie znosisz tłoku to tego wieczora nie zbliżaj się do centrum miejscowości.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 20:58

Slavko1974 napisał(a):Z tego co policzyłem, to do Pakostane przyjedziesz dokładnie na obchody Dni Pakostane czyli rekonstrukcja morskiej bitwy.
Jeśli chcesz zobaczyć to widowisko z względnie dobrej pozycji to bądź przy marinie dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy. A jak nie znosisz tłoku to tego wieczora nie zbliżaj się do centrum miejscowości.


Z chęcią bym to zobaczył ;) Jeśli to będzie 20.08 to różnie może być. Będę po całej nocy jazdy. Zależy o której dotrzemy do Cro i czy zdążę się przespać ze dwie godzinki w ciągu dnia kiedy rodzinka pójdzie na jakieś lody i rekonesans ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2018 21:43

Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 21:58

No trudno ;) 19.08 o 21:00 będziemy gdzieś w połowie drogi do naszej granicy ;)

Mam nadzieję, że trafimy na jakieś inne ciekawe eventy i to nie tylko w Pakostane.
O rany jeszcze 87 dni a ja już bym tam chciał być :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2018 22:02

Marcinusik napisał(a):Mam nadzieję, że trafimy na jakieś inne ciekawe eventy i to nie tylko w Pakostane.

Masz Kalendarz - sprawdź co będzie po 20-tym.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.06.2018 12:59

Wątek przeczytałam, ale... nie do końca mam jasność w temacie położenia kwater :?
Konkretnie - czy lokalizacja przy ulicy Kneza Domagoja to dobry wybór czy też kompletne pudło? Do plaży niedaleko - pytanie jaka ta plaża?
Generalnie raczej szukać na północnym krańcu czy wręcz przeciwnie? Fajna (kameralna?) zatoczka mile widziana, ale bez skalistego stromego zejścia do wody.
Kwestia druga to komary - komar występuje gęsto czy wcale?
Wyjazd pod koniec czerwca - niby przed-sezon, ale obserwując ceny to już prawie sezon 8O

A może nie kombinować i jechać do Tribunj??
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2018 13:11

Co plaży: użyj ludzika w google maps to zobaczysz czy plaża przy kwaterze Ci pasuje.
Komary - kto to wie. Ja je spotkałam we wrześniu 2015.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.06.2018 13:21

Próbowałam z ludzikiem - niestety nie dochodzi do plaży....
To co widzę, przypomina lekko klimat Karwia Welcome to... ale może mylnie to odczytuję...?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 06.06.2018 13:30

jotem napisał(a):czy lokalizacja przy ulicy Kneza Domagoja to dobry wybór czy też kompletne pudło? Do plaży niedaleko - pytanie jaka ta plaża?

Ulica bardzo blisko plaży Punta Beach. Tak jak piekara114. Wejdź w google maps i obejrzyj. Ja nie byłem ale na zdjęciach wygląda spoko. Choć kameralna to ona raczej nie jest ;)
Kameralnie chyba będzie na południowych krańcach za plażą Janice.

Pospaceruj sobie :P
https://www.google.pl/maps/@43.9074899, ... 312!8i6656


jotem napisał(a):Kwestia druga to komary - komar występuje gęsto czy wcale?
Wyjazd pod koniec czerwca - niby przed-sezon, ale obserwując ceny to już prawie sezon 8O

To chyba losowo. Z tego co wyczytałem to raz są raz nie ma. W tym roku była mocniejsza zima w Cro więc może będzie mniej niż więcej ale to tylko gdybanie ;)



A ja mam pytanie jak w Pakostane z większymi sklepami typu Konzum, Lidl itp? Wiem, że w Biograd na Moru jest ale moze nie trzeba będzie w upale pakować się w auto i coś pod nosem będzie ;)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.06.2018 13:38

Marcinusik napisał(a):Pospaceruj sobie :P
https://www.google.pl/maps/@43.9074899, ... 312!8i6656





Dzięki! Kameralna nie jest, ale z drugiej strony ma prysznice a idąc w prawo można znaleźć naturalny cień.

Pytanie o jakiś większy sklep ...podbijam:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone