Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kludi31
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kludi31 » 15.06.2017 18:06

[quote="Janusz Bajcer"]Ulica w centrum miasteczka, wszędzie blisko (od 50 do 400 metrów.)[/quo


To chyba dobrze trafiliśmy :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 16.06.2017 11:26

kludi31 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ulica w centrum miasteczka, wszędzie blisko (od 50 do 400 metrów.)[/quo


To chyba dobrze trafiliśmy :)

to czy dobrze trafiliscie , okaze sie na miejscu :) polozenie ok, ale jak w srodku , tego nie wie nikt :papa:
a1n1i1a1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) a1n1i1a1 » 16.06.2017 19:01

My w tym roku(29.07) jedziemy czwarty raz do Chorwacji.W tym roku wybrałam Pakostane i chyba nie będę żałować :wink: W poprzednią niedzielę siedziałam i czytałam forum i Wasze wypowiedzi.Mój maż śmiał się,bo cały cas notowałam,co ,gdzie i jak.Bardzo przydatne podpowiedzi,nie powiem. :) KOBRAT też jesteśmy z opolszczyzny i jedziemy w tym samym terminie.
Powiem,że miałam problem ze znalezieniem wolnego apartamentu.Po długich poszukiwaniach udało się.Chciałam dwa apartamenty na 4 osoby,bo jedziemy w dwie rodziny,ale mamy dwupoziomowy apartament na 8 osób.Apartament nazywa się Maja i jest na ulicy Alojzija Stepinca 79.Z mapki widzimy,że trochę mamy do centrum,ale trudno...Ale jeszcze jedni znajomi potrzebują 3-4 osobowy apartament w tym samym terminie.Czy jest szansa,że jeszcze coś znajdziemy?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 17.06.2017 13:56

a1n1i1a1 napisał(a):My w tym roku(29.07) jedziemy czwarty raz do Chorwacji.W tym roku wybrałam Pakostane i chyba nie będę żałować :wink: W poprzednią niedzielę siedziałam i czytałam forum i Wasze wypowiedzi.Mój maż śmiał się,bo cały cas notowałam,co ,gdzie i jak.Bardzo przydatne podpowiedzi,nie powiem. :) KOBRAT też jesteśmy z opolszczyzny i jedziemy w tym samym terminie.
Powiem,że miałam problem ze znalezieniem wolnego apartamentu.Po długich poszukiwaniach udało się.Chciałam dwa apartamenty na 4 osoby,bo jedziemy w dwie rodziny,ale mamy dwupoziomowy apartament na 8 osób.Apartament nazywa się Maja i jest na ulicy Alojzija Stepinca 79.Z mapki widzimy,że trochę mamy do centrum,ale trudno...Ale jeszcze jedni znajomi potrzebują 3-4 osobowy apartament w tym samym terminie.Czy jest szansa,że jeszcze coś znajdziemy?

Witam, powiem , ze troche daleko jak dla mnie ten apartament, i do centrum i do normalnej plazy . Plaza w waszych okolicach nie jest za fajna i jest bardzo duzo jezowcow. Jak cenowo ? czy 130 euro ? Wyjezdzacie 29.07? to sobota , mozecie natrafic na gigantyczne korki na granicy slo-cro , jak rowniez na bramkach w cro. Pozdrawiam .
ps. najlepiej szukac apartamentow wg nazw ulic (wyszukuje sie na google earth np. ktore ulice sa w miare blisko, i potem szukasz na googlach nazwa ulicy+miasto+ apartmani)
88sabina
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 88sabina » 19.06.2017 16:08

Plaza w waszych okolicach nie jest za fajna i jest bardzo duzo jezowcow.

Kurcze....też mamy apartament na Stepnica we wrześniu i trochę mnie przestraszyłeś tymi jeżowcami..rzeczywiście jest ich aż tak dużo, bo jedziemy z 3-letnią córką, która zawsze musi wszystko dotknąć, zobaczyć itp. i trochę się zmartwiłam.
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 19.06.2017 18:39

I ja na Alojzija Stepinca ląduję w sierpniu ... ale czytam, że lokalizacja taka sobie? ... :(
No to nieładnie ... mam nadzieję, że na miejscu okaże się inaczej 8O
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 20.06.2017 06:01

Ulica A. Stepnica jest dość długa. W zeszłym roku plażowałem w okolicach baru Zigi (widoczny na mapach) i było ok. Jezowce były ale na dużej głębokosci. Im dalej w stronę Drage (za kempingiem Nordsee) tym faktycznie mniej atrakcyjnie, no i jeszcze zdaje się plaża dla osób z pieskami.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 20.06.2017 10:28

Stepnica to dobra miejscówka, byle nie za daleko od centrum. Plaża lepsza moim zdaniem niż po drugiej stronie portu, jeżowce to wyolbrzymiony problem.. Można wyhaczyć fajne miejscówki w pierwszej linii, z super widokiem i prywatnym zejściem z ogrodu na plażę. Okolica cicha i blisko do centrum, plażą szczególnie przyjemnie. Gdybym miał spędzać urlop w Pakostane to na pewno na Stepnica.
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 20.06.2017 10:35

Czyli jednak nie jest tak strasznie jak niektórzy piszą ...
Co do jeżowców, to w tamtym roku byliśmy w Baśka Voda i też nas straszono ... okazało się że były, ale na tyle daleko od wejścia do wody, że nie sposób było na nie wdepnąć :) ...

Jarod, a podpowiesz może jakieś sprawdzone knajpki w Pakostane, takie dla rodziny z dziećmi na popołudniowy obiad ...
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 20.06.2017 10:45

bigum napisał(a):
Jarod, a podpowiesz może jakieś sprawdzone knajpki w Pakostane, takie dla rodziny z dziećmi na popołudniowy obiad ...


Galija, Tri Ferala, pizza Laterna w porcie.
Pozdrawiam.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 20.06.2017 10:57

bigum napisał(a):
Jarod, a podpowiesz może jakieś sprawdzone knajpki w Pakostane, takie dla rodziny z dziećmi na popołudniowy obiad ...



Byłem 3 lata temu, nie pamiętam nazw, pamiętam że jedna była blisko portu nad samą wodą, a druga na obrzeżach centrum. Generalnie nie zdarzyło mi się w Chorwacji trafić w knajpie na złe jedzenie.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.06.2017 15:05

jarod napisał(a):Stepnica to dobra miejscówka, byle nie za daleko od centrum. Plaża lepsza moim zdaniem niż po drugiej stronie portu, jeżowce to wyolbrzymiony problem.. Można wyhaczyć fajne miejscówki w pierwszej linii, z super widokiem i prywatnym zejściem z ogrodu na plażę. Okolica cicha i blisko do centrum, plażą szczególnie przyjemnie. Gdybym miał spędzać urlop w Pakostane to na pewno na Stepnica.

no to chyba juz dawno nie byles w Pakostane. Plaza betonowa przy porcie , mnostwo jezowcow i to juz od samego wejscia do wody :!: dalej w strone Drage to samo. Bylismy tam 1 raz i nigdy wiecej. Chodzimy na plaze z prawej strony portu , a dokladnie naprzeciwko apartamentow Pauk. Wlasciciel Pauk dba o plaze , nie ma jezowcow (zaczynaja sie od okolo 2m glebokosci) prawdopodobnie wylawia je jeszcze przed sezonem , malo kamieni na poczatku w wodzie - potem piaseczek. Gosc nawet raz wyrownywal plaze spychaczem , po tym jak fale usypaly gorke ze zwiru. Jedyny minus to -- masy ludzkie , ale to wszedzie chyba tak jest. Pozdrawiam.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.06.2017 15:13

DSCI0109.JPG
DSCI0109.JPG
DSCI0084.JPG
NATANIEL ROZENTAL
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) NATANIEL ROZENTAL » 23.06.2017 16:46

Witam,

Wybieramy się do Pakostane w dniach 15.07.2017 czy ktoś w tym terminie będzie wypoczywał w tym miasteczku? Zatrzymamy się na Campingu Karaba ale, mieszkaniach do wynajęcia. Z ciekawości pytam:)
lsde
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lsde » 23.06.2017 17:57

Mam pytanie, czy wyplacaliscie w Pakostane euro z bankomatu? Czy da się tylko kuny?
Mam darmowe wypłaty na koncie eur i zastanawiam się czy końcu z tego nie skorzystać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone