Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 16.03.2017 18:44

jasminika napisał(a):Cześć, czy ulica Paklenicka w Pakostane to dobry wybór?
Czy Pakostane jest w miarę płaska? Nie ma ostrych podejść? Jest gdzie pospacerować z dzieciakami wieczorami?

hmm ulica ta jest bardzo daleko od morza i centrum , https://www.google.de/maps/dir/43.90696 ... 87!3e2!5i1 , jest gdzie pospacerowac i jest mega plasko :) , conajmniej 1-2 razy w tygodniu odbywaja sie w centrum rozne imprezy , koncerty itp.
Emil82
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil82 » 21.03.2017 14:31

Slavko1974 napisał(a):No to zarezerwowałem.
Aż dziw mnie bierze, że jeszcze mi się udało, nawet w dobrej lokalizacji. Na zdjęciach ładny okazały dom, korespondencja emailowa też niby w porządku. Ale coś mi nie pasuje, nie wiem co. Apartament nie ma własnej strony ale jest na jednym ze znanych portali z apartamentami w Chorwacji. Na moje prośby dostaję zdjęcia na emaila, ale coś mi nie pasi. Na gogle street też go widać, ale wiem, że to żaden dowód.
To będzie moja 7 przygoda z Chorwacją ale nie wiem, czy wszedłem za bardzo w rutynę i boję się, że to podpucha.
Może ktoś z Was ma patent na sprawdzenie wiarygodności właściciela?



Witam, chyba jedziemy do tego samego apartamentu , Jadranka przy Kenza Borne 10 . Jutro mam zrobić przelew z zaliczką.
W jakim terminie Slavko1974 jedziesz i w jakiej cenie masz apartamenty? Chciałem napisać na priv ale jestem tu nowy i nie wiem jak to zrobić .

Ogólnie jadę drugi raz do Chorwacji , ale pierwszy z całą familią 2+2 i znajomi 2+2 , i wty roku padło na Pakostane.

Mam pytanie , czy w Pakostane zakupię świeże rybki z morza ? Jak tak to gdzie i w jakich godzinach?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.03.2017 18:32

Emil82 napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):No to zarezerwowałem.
Aż dziw mnie bierze, że jeszcze mi się udało, nawet w dobrej lokalizacji. Na zdjęciach ładny okazały dom, korespondencja emailowa też niby w porządku. Ale coś mi nie pasuje, nie wiem co. Apartament nie ma własnej strony ale jest na jednym ze znanych portali z apartamentami w Chorwacji. Na moje prośby dostaję zdjęcia na emaila, ale coś mi nie pasi. Na gogle street też go widać, ale wiem, że to żaden dowód.
To będzie moja 7 przygoda z Chorwacją ale nie wiem, czy wszedłem za bardzo w rutynę i boję się, że to podpucha.
Może ktoś z Was ma patent na sprawdzenie wiarygodności właściciela?



Witam, chyba jedziemy do tego samego apartamentu , Jadranka przy Kenza Borne 10 . Jutro mam zrobić przelew z zaliczką.
W jakim terminie Slavko1974 jedziesz i w jakiej cenie masz apartamenty? Chciałem napisać na priv ale jestem tu nowy i nie wiem jak to zrobić .

Ogólnie jadę drugi raz do Chorwacji , ale pierwszy z całą familią 2+2 i znajomi 2+2 , i wty roku padło na Pakostane.

Mam pytanie , czy w Pakostane zakupię świeże rybki z morza ? Jak tak to gdzie i w jakich godzinach?

tu od 7.00 do 11.00 https://www.google.de/maps/@43.9075202, ... 56!6m1!1e1
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 21.03.2017 22:00

Ja jadę w terminie 14 - 24.08. Mam zarezerwowany apartament 5 - osobowy w cenie 75 euro.
Tanio nie jest ale miejscówka wydaje się być dobra.
A z tymi rybkami to na pewno sprawdzę osobiście :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2017 22:02

Slavko1974 napisał(a):A z tymi rybkami to na pewno sprawdzę osobiście :)

Blisko masz - rzut beretem :wink: :idea:
Po rybki raczej rano, większy wybór :idea:
Emil82
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil82 » 22.03.2017 06:51

dzięki za rybki, nie ma to jak świeża rybka na patelni :)

My jedziemy 9-20 lipca, i mamy apartament nr.1 (4 osobowy) na drugim piętrze za 55 euro i apartament nr. 3 (5 osobowy) też na drugim piętrze za 64 euro , do każdego app + 5 eurasów klima, taxa w cenie. Wjazd dla aut jest od tyłu domu, i tam też są schody do app, tak więc ta ścieżka z przodu to dla pieszych plażowiczów:)
Nie wiem z czego różnica w cenie wynika bo po balkonach wychodzi że te duże balkony to 5 osobowe app, a te małe balkony to mniejsze app. Może dlatego że my te dwa apartamenty dostosowaliśmy do luki w wynajmie, bo mieliśmy jechać w trochę innych terminach , ale ciężko było coś znaleźć o tej porze w cenie do 70 euro z klimą i blisko morza czy centrum i zmieniliśmy terminy wyjazdów dostosowując się do właścicielki app. Załączam zdjęcie od kobitki które dostałem z zaznaczonymi apartamentami.

Dzisiaj jadę przelew zrobić, może wcześniej jakoś to sprawdzić bo 200 euro drogą nie chodzi.

Ze mną pisała Angela Juricin , tak przynajmniej z email-a wychodzi. I tak samo zdjęcia apartamentów na email dostałem ale znalazłem ją na ogłoszeniu na tej stronach z apartamentami.


Jeszcze jedno pytanie do szanownego grona, mieliśmy zamiar wyjechać w czwartek ok. 18 - tak jechałem w 2016 roku i trasa przebiegła idealnie bez żadnego korka, ale zmieniliśmy w tym roku termin i wyjeżdżamy w sobotę ok. 18 - czy mam się spodziewać korasów, i jaki mniej więcej czas dojazdu mnie czeka, po mapach google 13 godzin, + przerwy to z 15 będzie , ale ile na korki dodać?
Załączniki:
Screenshot_2017-03-13-12-15-54.jpg
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.03.2017 13:48

Nie napisałeś skąd jedziesz i jaka trasą. Pewnie będziesz w niedzielę rano objeżdżał Zagrzeb, wiec tutaj możesz się spodziewać korka. Jeśli będziesz jechał przez Słowenię autostradą to w godzinach wczesnoporannych będziesz mijał Maribor, tam też możesz utknąć. Od Ptuja do grnaicy z Chorwacją jest ograniczenie praktycznie cały czas do 50 km/h. Poza tym na pewno gdzieś trafisz na zwężenia z ograniczeniami do 80 albo 60 km/h. Jeśli natomiast będziesz jechał przez Słowację, Węgry to ja nie pomogę, nigdy nie jechałem tamtą trasą.

Polecam lekturę tego działu:

samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html i wszystkiego się dowiesz.

Ten wątek dotyczy miejscowości.
Emil82
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil82 » 22.03.2017 19:11

Wyjeżdżam z pod Warszawy o godz. 18.00 , trasa tak jak w zeszłym roku - na Katowice, Czechy, Austrię i Słowenię ,ale przez Słowenię zjadę z autostrady i pojadę drogą bezpłatną bo trochę sporo kasy za 70 km - 158 zł. W Zagrzeb będę ok. 6.30 rano, W ubiegłym roku przy wyjeździe w czwartek o godz. 18.30 , na plaży w Crikvenicy byłem równo o 7.30 , korków raczej nie doświadczyłem, z powrotem wyjechałem we wtorek rano z Chorwacji i już na Słowacji mnie korek przytrzymał półtorej godziny, dalej poleciało.

Dzisiaj przelałem zaliczkę 200 euro, nie wiedziałem że za przelew Bank Polski skasuje mnie na 130 zł, macie jakieś tańszy sposób na przelew zaliczki?
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 22.03.2017 19:34

W ing przelew 5zł, płaciłam tydzień temu 90e zaliczki...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.03.2017 21:58

Co do przelewu, nieźle wtopiłeś. Ja kilka dni temu przelewałem z Deutschebank, opłata 5 zł. Generalnie po wejściu Chorwacji do Unii już chyba w większości banków są kilkuzłotowe opłaty za taki przelew. Jest też taki temat o kosztach za przelewy, jeśli nie zrobiłeś to poczytaj.
Co do czasu przejazdu, to dosyć ambitny czas, ale możliwy, jeśli będzie więcej kierowców niż jeden, a postoje będą tylko na tankowanie i opłaty za drogi płatne. Mi google (z objazdem M-L-P) wskazało niecałe 11 godzin do Lucko, więc ta 6:30 jest osiągalna, pod warunkiem, że żadnych niespodziewanych przeszkód po drodze nie będzie.
Ja ze swojego doświadczenia wiem, że do czasu google muszę dodać ok. 3,5 - 4 godziny ( w tym 2,5 - 3 godz. na nocną drzemkę), żeby na luzie, bez szaleństw dojechać. Ale dośc, bo znowu schodzimy na inny temat.
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 22.03.2017 22:39

Witam. Jeśli można podepnę się pod rozmowę, wiecie może czy na kamp kozarica wejdę nie będąc ich gościem? I czy idąc dalej na północ przejdę brzegiem bez problemu przez pine beach, i dalej na północ ku dzikim plażom ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2017 23:11

Między Kozarica a Pine jest siatka do brzegu morza. Nie przejdziesz.
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 23.03.2017 08:36

Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.03.2017 09:28

rychu1619 napisał(a):Dzięki za informację. Na camp kozarica wejde? Czy tylko dla gości ? I czy za pine, są jakieś fajne i mało uczęszczane plaże?


Cofnij się troszeczkę w tym temacie i znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 23.03.2017 11:23

Emil82 napisał(a):Dzisiaj przelałem zaliczkę 200 euro, nie wiedziałem że za przelew Bank Polski skasuje mnie na 130 zł, macie jakieś tańszy sposób na przelew zaliczki?


Kantor Alior. Konto w kantorze za free, przelewy w EU za darmo w ramach zakupionych środków.
Korzytam od kilku lat i mogę polecić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone