Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2016 17:21

Czy w restauracji nad lodziarnią w rynku dalej są happy hours? Takie były rok temu w pierwszym tyg. września :D
Obrazek
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 19.08.2016 19:54

Od jakiegoś czasu czytam sobie to forum. Po tegorocznym urlopie w Polsce (mimo że piękne Bieszczady) mam dość. Na 12 dni pobytu.... 2 dni słońca. Reszta pobytu to przemykanie się między jedną a druga deszczową chmurą :( Dobrze że to góry a nie morze bo chyba bym oszalał. Byliśmy tam z przyjaciółmi z którymi uwielbiamy spędzać czas więc jakoś to przeżyliśmy. Jednak po powrocie wspólnie podjęliśmy decyzję że za rok jedziemy za granicę no i wybór szybciutko padł na Chorwację. Ja z żonką mamy dwóch chłopaków 7 i 11 lat a przyjaciele córeczkę 4 latka. Szukam, czytam jakie gdzie plaże, jaka gdzie odległość i co zobaczyć. No i po tym czytaniu wybór jak na ten czas to Pakostane. Z tego co wyczytałem świetne miejsce wypadowe. nie potrzebujemy jakiejś mocno rozrywkowej miejscowości a mając samochody zawsze można sobie gdzieś pojechać, choćby do makarskiej :wink: Co prawda to jeszcze ponad 10 miesięcy ale trzeba mieć cel.
Jest sporo do zaplanowania i sporo kasiorki do odłożenia. Jeśli się wszystko uda to chcemy jechać na przynajmniej 12 noclegów.
Czytając o trasie to my z Wawy chciałbym jechać jak najwięcej wykorzystując autostrady. Wolę zapłacić i szybciej dojechać. Chociaż czytając temat o podróży przerażają mnie korki na bramkach i tunelach 8O W związku z tym pewnie nie jechalibyśmy w weekend tylko jakoś pon-wt.

Ech........ już bym tam chciał być :oops: Dodam że ja za granicą byłem tylko w krajach ościennych (Słowacja, Czechy no i Austria) A żona z dziećmi nigdy nie byli po za granicami PL. Tak więc egzotyczne plaże są nam obce i myślę że Adriatyk zrobi na nas stosowne wrażenie :)
Jeszcze mam pytanie odnośnie wynajmu lokalu w Pakostane. Jeśli będziemy jechać w 7 osób to pewnie poszukamy domu żeby mieć 2 łazienki i osobne sypialnie dla dorosłych i dzieci. Jednak przyjaciele starają się o dziecko i jeśli im się uda to raczej w podróż się nie wybiorą więc będziemy jechać 2+2 i teraz pytanie: Jakiego kwaterunku szukać żeby mieć swoją łazienkę i kuchnię(własną nie wspólną) Szukać apartamentu, studio czy jak to zwą? Na razie przeglądam orientacyjnie AIRBNB.
Pozdrawiam wszystkich :papa:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 19.08.2016 21:33

piekara114 napisał(a):Czy w restauracji nad lodziarnią w rynku dalej są happy hours? Takie były rok temu w pierwszym tyg. września :D
Obrazek

sa takie same :) jednak w Galiji duzo lepsze jedzenie i po 35 kuna do 16.00 :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2016 09:47

kobrat napisał(a):sa takie same :) jednak w Galiji duzo lepsze jedzenie i po 35 kuna do 16.00 :idea:

Gdzie ta Galija jest? Masz jakieś zdjęcie knajpki?
W tej mojej były pyszne kalmary, a w planie jest Srima i na powrocie z chęcią byśmy tam wpadli :D
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 20.08.2016 11:30

piekara114 napisał(a):
kobrat napisał(a):sa takie same :) jednak w Galiji duzo lepsze jedzenie i po 35 kuna do 16.00 :idea:

Gdzie ta Galija jest? Masz jakieś zdjęcie knajpki?
W tej mojej były pyszne kalmary, a w planie jest Srima i na powrocie z chęcią byśmy tam wpadli :D

https://www.google.de/maps/place/Pako%C ... !1e1?hl=pl naprawde polecam :idea: :idea: :idea:
piechol
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piechol » 20.08.2016 19:33

Właśnie wracamy z Pakostane - postój w Plitvicach.

Pakostane - świetna miejscowość na urlop. Spaliśmy w apartamentach Lacman - świetna miejscówka. Warto wyskoczyć na Krka i do Zadaru. Płynęliśmy też na delfiny - dzieciaki były zachwycone.

Totalnie nas urzekła knajpka obok Toro, czynna od 19 do 23, gdzie podają tylko sardynki i mule.

Cenowo - jest drożej niż w Polsce, nie da się tego ukryć. Ale i tak jest wspaniale i jest to warte swej ceny.

A jeśli chodzi o podróż. Radzę omijać weekendy. Dziś (sobota) fragment z Pakostane do Plitvic był bardzo zatłoczony i zakorkowany. A do Chorwacji wyruszyliśmy z Katowic o 2 w nocy z czwartku na piątek i mieliśmy 10 godz. płynnej jazdy.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 20.08.2016 19:48

Wracamy z Pakostane. Już po obiadokolacji w Mikulovie :)
Droga spoko, małe spowolnienie w Wiedniu.
lsde
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lsde » 21.08.2016 21:21

Dzisiejsza bitwa morska to bylo niezapomniane wrażenie. Jak na pierwszy dzień Pakostane bardzo mi sie podoba. Faktycznie sporo ludzi ale miejsce na plazy bez problemusie znajdzie!
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 22.08.2016 22:19

Dzisiaj było słonecznie Ale wiał wiatr, w nocy przeszły chyba dwie burze, morze zrobiło się chłodniejsze aż nie nie chciało mi się wychodzić, a powiem że dzień wcześnie aż wbiegałem do niego bo było tak upalnie.
Ale ogólnie Pakostane ładne, wcześniej byłem na Hvarze i 3 razy na Riwierze Makarskiej, ale tak fajnej plaży czy też głębokości morza dla dzieci nigdzie nie spotkałem
koogar
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) koogar » 23.08.2016 11:16

Powrót po latach do Pakostane okazał się udany. No może poza apartamentami, które nie są najładniejsze. Miejscowość sie zmieniła i to znacznie, stała się bardziej komercyjna. Sam parking, przy mojej ulubionej plaży pilatusa, był za 5 kuna za cały dzień, teraz jest 5 kuna za 1h, więcej knajpek, strefa płatnego parkowania przy głównych ulicach, fast food na plaży itd.... Jednak w dalszytm ciągu jest to moje ulubione miejsce w tej częci Chorwacji.

6 lat temu wybraliśmy tańszą wersję wycieczki na Kornati, a w tym roku byliśmy z Ante. Różnica powalająca. Ludzi było sporo więc do akcji skierowano 2 statki - Bosko i Sv. Andrija. My byliśmy na tym drugim. Mimo że szef wszytskich szefów był na Bosko, to młode chłopaki z obsługi dzielnie go reprezentwali. Wszyskiego na staku do oporu, i jadła i napoju, chłopak co chwila opowiadał o poszczególnych wyspach, które mijaliśmy. Udało nam się spotkać delfiny, a obsługa popłyneła na tyle blisko, żeby można było im porobić zdjęcia. Postój w zatoce też rewelacja, piękne widoki z góry, czysta woda z róznymi rybkami, jakich nie ma przy plażach, smaczny obiad rybno mięsny i Ante, który biegał pomiędzy stołami i we wszystkich językach pytał - komu dokładkę, komu dolewkę. Przy okazji dowiedziałem się, że Slavko (ten gruby od biletów), jest Czechem i przyjeżdża tu tylko na sezon. Wycieczka warta swojej ceny. Nie ma co dziadować i szukać na niej oszcędności 50 czy 60 kuna.
Jako ż e forum padały pytania co do namiarów na biuro Ante, to proszę: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl tel 00385 (0)91 334 00 91
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 05.09.2016 11:20

I ja wróciłem po dziewiczej wyprawie do HR. Pakostane. Z początku jak się wjeżdża rano do miasteczka to wrażenia średnie. Jednak po jednym dniu zaprzyjaźniliśmy się. Niezbyt zatłoczone. Dla rodziców z dziećmi fajnie bo nawet piasulek w jednym miejscu na dnie pod stopą. Ja jednak zaprzyjaźniłem się z kamyczkami bo piasek w d..ę nie włazi. Mieszkałem Apartamenty Doris na Kenza Domagoja. Jedna sypialnia, kuchnia z dwuosobowym łóżkiem, zadaszony tarasik gdzie można zjeść śniadanie, łazienka. Bez klimy, ale jest tam zbędna, bo słońce tam ma mało dostępu. Wifi. Bardzo miła właścicielka. Swojskie wino, nalewki, rakija i przednia oliwa. Przy robieniu zakupów do domu to chyba z pięć litrów wina dostałem darmo. Nestorka rodu (teściowa właścicielki) częstowała figami, winogronem codziennie w ilościach ledwo do przejedzenia (myślę, że dlatego, że dostali dwa słoiki swojskiej kiełbasy). Z mojego doświadczenia zwłaszcza alpejskiego uważam, że warto zabrać coś na podarunek dla właścicieli. Jakąś dobrą kiełbaskę, żubróweczkę itp otwiera horyzonty :-). Cena 35 Eu za trzy osoby doba. Mieszkanie polecam.
Jedzenie.
Zaliczone Tri Ferala i Galija (4 razy). W Galii większe porcje zwłaszcza kurczak, którym się zajadał mój syn. Lanterna (3 razy). Jeśli chodzi o pizzę to tylko w Livigno jadłem lepszą. Narciarze na pewno wiedzą, ze w Domu Kota :-). Odnośnie pieczonych prosiaków i jagniaków w tej knajpie z drewnianymi ławkami. Nie jadłem i nie polecam. Po tym jak widziałem jak moczą je w solance w basenie co się Jadran nazywa i to w porcie. A auto co wożą nim te świniaki to śmierdzi padliną na 100 m. Moja żona jest technologiem w masarni z dużym doświadczeniem i zabroniła mi skosztowania. Mówi, że pomimo obróbki termicznej i zawartości alkoholu w moim organiźmie to mógłbym się rozstroju żołądka nabawić. Lody poezja. Ogólnie podobało się. Miło, leniwie, gościnnie, dość kameralnie. Nie ma dużych hoteli.
PS z prosekiem się nie zaprzyjaźniłem. Jakiś zimnych potów po nim dostawałem. Brrr.
Pozdrawiam.

PS2 Jadran zimny. Jak w jeziorach u mnie na pojezierzu ok 20 st
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.09.2016 12:58

piechol napisał(a):
Totalnie nas urzekła knajpka obok Toro, czynna od 19 do 23, gdzie podają tylko sardynki i mule.
.


najlepsze miejsce na kolacje w całym mieście. Mule, sardynki i pomidory ot całe menu, nigdzie indziej nie zdarzyło mi się bym jednego wieczora wykupił wszystko co w "menu" :)
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 21.09.2016 10:28

rocker napisał(a):
piechol napisał(a):
Totalnie nas urzekła knajpka obok Toro, czynna od 19 do 23, gdzie podają tylko sardynki i mule.
.


najlepsze miejsce na kolacje w całym mieście. Mule, sardynki i pomidory ot całe menu, nigdzie indziej nie zdarzyło mi się bym jednego wieczora wykupił wszystko co w "menu" :)


Zaliczona po raz kolejny w piątek 16.09. Nic się nie zmieniło, nadal pysznie (chociaż tym razem mule były ciut przesolone) i miło :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.09.2016 14:02

karolekw napisał(a):
rocker napisał(a):
piechol napisał(a):
Totalnie nas urzekła knajpka obok Toro, czynna od 19 do 23, gdzie podają tylko sardynki i mule.
.



Zaliczona po raz kolejny w piątek 16.09. Nic się nie zmieniło, nadal pysznie (chociaż tym razem mule były ciut przesolone) i miło :)

W środę 21.09 byłem po raz ostatni. W piątek jak przechodziłem obok, stoliki już ułożone w stos, grill wyczyszczony czyli już zwinęli interes na zimę.
Podczas mojego pobytu zmienili godziny otwarcia na 18-22
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 19.12.2016 11:22

...no i stalo sie po raz kolejny he he , apartament klepniety :) I LOVE PAKOSTANE
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone