CHORWACJA ONLINE

forum

 
Opisy wybranych miejscowości i regionów Pag
reklama


Rozmiar: 19536 bajtów

Panorama miasteczka Pag.
Pag - wyspa położona na pograniczu Kvarneru i Dalmacji, na południowy - wschód od wyspy Rab i na północny - zachód od Zadaru. Od strony południowo - wschodniej połączona jest mostem z lądem. Pag jest wąską i długą wyspą - ma ponad 60 km długości.

Część wyspy ma iście księżycowy krajobraz - powierzchnię stanowią nagie, jasne góry bez żadnej roślinności. To głównie skutek niszczącego wiatru Bora, wiejącego znad sąsiadującego z Pagiem pasma górskiego Velebit. W miasteczku Pag, znajdującym się w środkowej części wyspy, mieszczą się najcenniejsze zabytki wyspy - pałac dworski, niedokończony pałac biskupi oraz kościół, w którym pomieszano trzy style ze sobą. Miasto w obecnym kształcie zostało założone w XV wieku, a oparte zostało na planach burmistrza i rzeźbiarza Juraja Dalmatinaca.

Rozmiar: 23101 bajtów

Przystań w Pagu.

Na wyspie Pag znajduje się stosunkowo dużo plaż piaszczystych i z drobnych kamieni. Najbardziej znana z nich to Zrce. Wśród turystów bardzo popularna jest miejscowość Novalja. Pag słynie poza tym z produkcji owczych serów oraz koronek, ponoć porównywalnych z brukselskimi.

Rozmiar: 23993 bajtów

Wyspa Pag: po drugiej stronie zatoczki widoczne
miasteczko Kustići i nagie góry. W tle góry Velebit.

Rozmiar: 32182 bajtów

Zatoczka niedaleko Starej Novalji.

zdjęcia: bonaso  Powrót na poprzednią stronę


[Strona główna] [Reklama] [Kontakt] na górę strony

Rozmiar: 107 bajtów


apartamenty w cro
Rozmiar: 107 bajtów

Rozmiar: 107 bajtów

(c) 1999-2009 Chorwacja Online - Cro.pl