Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG troche inaczej + potrzebna informacje

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 15.08.2012 15:04

:wink: Ja tam byłem dwa razy na Pagu i mysle by trzeci raz tam myknąć,mam tam inna czesc wyspy do zobaczenia.
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 16.08.2012 09:41

anakin napisał(a):
thebill napisał(a):Zanim przejdziecie do zdjęć jedna rada - Nie kupujcie biletu wstępu!!!!!!!!!
Bilety są dość drogie - jakieś 220 zł + parking dla 2+2.
Zwiedzać można od przodu (płacąc za wejście) albo od tyłu 9za darmo). Ponieważ ludzi było bardzo dużo to i tak kazali nam iść zwiedzać trasą od tyłu. Bilet dopiero było trzeba pokazać wsiadając na statek (mocno powiedziane bo to tylko skromna łajba). Jeśli się nie chce płynąć tylko zwiedzić można to zrobić za free a parkując na parkingu 1 nawet za postój nie trzeba płacić.


A po wejściu do Parku można zwinąć Niemcom kilka aparatów fotograficznych.
Pan sprzedający ciastka często wychodzi do kibla zostawiając niezamkniętą budę,więc nażreć się też można za darmo.
Szkoda,że "pociąg" jest elektryczny,bo można by ociupinkę paliwa pociągnąć z baku.
Aaaaaaaa....jeszcze jedno.
Ludzie pod Velkim Slapem ciągle patrzą w górę na wodospad,więc można im profilaktycznie po kieszeniach przelecieć.

Reasumując.
Warto.


aaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahaha !!!!! jak zawsze cięta riposta
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 16.08.2012 09:43

starzy wyjadacze jak zawsze dali popis, kryształowi ludzie, omnibusy :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2012 10:01

thebill napisał(a):Park Narodowy Jezior Plitwickich
http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narod ... litwickich

W drugim dniu podróży zwiedzamy Plitwickie Jeziora. Przepiękna miejsce warte zobaczenia.
Zanim przejdziecie do zdjęć jedna rada - Nie kupujcie biletu wstępu!!!!!!!!!
Bilety są dość drogie - jakieś 220 zł + parking dla 2+2.
Zwiedzać można od przodu (płacąc za wejście) albo od tyłu 9za darmo). Ponieważ ludzi było bardzo dużo to i tak kazali nam iść zwiedzać trasą od tyłu. Bilet dopiero było trzeba pokazać wsiadając na statek (mocno powiedziane bo to tylko skromna łajba). Jeśli się nie chce płynąć tylko zwiedzić można to zrobić za free


http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hrv/i ... &Itemid=48

Za brak biletu jest kara.
Grzesiek13
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 02.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek13 » 16.08.2012 19:00

thebill napisał(a): w takim Tatrzańskim Parku bilet kosztuje ok. 5 zł. i o szlaki o wiele lepiej dbają,



Taka mała wstawka poza tematem - bilet kosztuje 4 zł za dorosłego, dziecko 2 zł.

Pozdrawiam Grzegorz
inzynier_mamon
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inzynier_mamon » 17.08.2012 14:54

ewalla napisał(a):Bardzo przydatne informacje!
Mozna prosic jeszcze o opis plaż??


Wetnę się w dyskusje.
Plaże w samym Pagu są chyba nienajgorsze, jednakże ja nie korzystałem z nich. Jakoś nie moge się przkonac do plaży w mieście, ale to tylko moja fobia :wink:
My podczas tegorocznego pobytu korzystaliśmy z plaży Sv Duh oraz Cista (w drodze do Novalji). Na Cista wjazd kosztuje 20 kun, na Sv Duh 10 kun. Cista ma ładniesze dno, więcej piasku. Ale aby było luźniej trzeba kawałeczek przejść na koniec plaży. Na Sv Duh jeśli szukasz nieco spokoju, to jedź w prawo do oporu (w pewnym momencie jest nawet taki wąski przejazd) Tam jest spokój, a jeśli preferujesz naturyzm, to albo na końcu, albo po przejściu przez niewielkie skałki możesz korzystac bez skrępowania

Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.08.2012 15:41

Aż się prosi powiedzieć za Bogusiem Lindą: co wy wiecie o plażach na Pagu! :lol: :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:
yolkaG
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yolkaG » 17.08.2012 20:49

Nic nie wiecie ale chcecie się dowiedzieć, a najbardziej nurtuje mnie pytanie czy na którąś z tych Anakin-owych plaż da radę dotrzeć z małżem i jego złamanym u stopy palcem ? :P
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.08.2012 20:52

Z takim...............małżem, to tylko do..............Egiptu na flizy. :D

A tak poważnie to jeśli ktoś bardzo chce.... :wink:
Ostatnio edytowano 18.08.2012 07:15 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.08.2012 21:29

thebill napisał(a):do miasta Senj gdzie zobaczymy przepiękny zamek ...

Stary, co Ty widzisz w tym zwykłym i prostym klocku (Nehaj) przepięknego???!!! 8O 8O 8O :roll:

Chyba po raz pierwszy piszesz o wakacjach, ale jak to czytam, to mam wrażenie, że założyłeś, że tu jeszcze nikt nie był na Pagu a tymczasem była liczna grupa, więc te wszystkie powtarzane rady i opisy już nic nowego nie wnoszą- ale rozumiem, że chcesz przeżyć to jeszcze raz. Natomiast sporo nowego wniosły ciekawe uwagi odnośnie Plitvic... :lol:
Pewnie wiara nie wiedziała, że tam "można za darmochę".... 8O :o :lol: :wink:
To już prościej i porządniej jest zrobić tak, że wchodzimy po bodajże 16:00 i wtedy już nie kasują.
Minus jest taki, że krypa już nie pływa, ale jeziora dalej są na tych samych miejscach, więc.... ja np. łaziłem do zmroku, do oporu.

Na Park Krka mam o wiele lepszy patent- bijący na głowę te tłumy myjących się pod wodospadami.

Różnie się ocenia takie wchodzenie - moim zdaniem zależy kto, po co i skąd na teren parku narodowego przybywa.
W Tatrach na przykład na wejściach szlakami na teren parku są budki, ale nie wszędzie.
A jak ktoś zna leśne ścieżki nieznakowane, to korzystając z nich trudno żeby koniecznie szukał jakby tu zapłacić za wejście na teren parku. W wielu parkach płaci się nie tyle za wstęp, co płaci się za wjazd oficjalną bramą.
Gdy zwiedzamy jak inni turyści, wchodząc oficjalnymi wejściami i korzystając z infrastruktury- słowem gdy jesteśmy częścią masowego ruchu turystycznego- podlegamy takim samym regulacjom jak każdy.
Ale jak lubimy chadzać swoimi ścieżkami (przykładowo- leśnik, przyrodnik, ornitolog czy fotograf szukający innych miejsc niż te masowo uczęszczane, wolą obejść coś dookoła lub wejść z drugiej strony, żeby znaleźć pożądany cel. Ale gdyby to miało być regułą dlatego, że unikamy kupowania biletów to wtedy jasne, że jest to nieładnie.

Kiedyś wspiąłem się na pewien szczyt, gdzie nie ma ani szlaku ani ścieżki. Jest tylko wjazd kolejką.
Chcąc kupić bilet tylko na dół na kolejkę wywołałem konsternację, gdyż takich biletów po prostu ...nie ma. Tylko tam i z powrotem. Jakoś jednak nikt krzywo na mnie nie patrzył, gdyż było dla tych ludzi tam jasne, że miałem po prostu taki cel i taką radochę, że sobie tam wlazłem o własnych siłach.

Myślę, że nie tyle niektórzy mają Ci za złe to, że gdybyś wszedł tam bez biletu to byłoby jakoś naganne, ale to, że Ty niejako nawołujesz, żeby tam wchodzić z pominięciem biletu i pewnych zasad.
(Nie kupujcie biletu!).
A to już źle (a może i nawet trochę "thebilnie") wygląda, gdyż jest normalne, że na turystyce się zarabia. A to co tam utworzono i przygotowano- zrobiono dla nas.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 04.06.2013 12:47

Fatamorgana napisał(a):Chyba po raz pierwszy piszesz o wakacjach, ale jak to czytam, to mam wrażenie, że założyłeś, że tu jeszcze nikt nie był na Pagu a tymczasem była liczna grupa, więc te wszystkie powtarzane rady i opisy już nic nowego nie wnoszą


I jak tu teraz napisać relację z podróży po takim komentarzu. Czyli zakładasz, że jeżeli nie było sensacji lub super nowości, to nie warto pisać. Jeżeli chcesz sensacji to kup sobie tabloida w kiosku. IMHO relacja thebill była fajna i przyjemnie mi się ją czytało, pomimo że byłem już na Pagu. W końcu forum nie musi być wyłącznie dla poszukiwaczy przygód i niecodziennych atrakcji. Założę się że thebill już nie gości na tym forum po takim przyjęciu
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.06.2013 12:50

spellkast napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Chyba po raz pierwszy piszesz o wakacjach, ale jak to czytam, to mam wrażenie, że założyłeś, że tu jeszcze nikt nie był na Pagu a tymczasem była liczna grupa, więc te wszystkie powtarzane rady i opisy już nic nowego nie wnoszą


I jak tu teraz napisać relację z podróży po takim komentarzu. Czyli zakładasz, że jeżeli nie było sensacji lub super nowości, to nie warto pisać. Jeżeli chcesz sensacji to kup sobie tabloida w kiosku. IMHO relacja thebill była fajna i przyjemnie mi się ją czytało, pomimo że byłem już na Pagu. W końcu forum nie musi być wyłącznie dla poszukiwaczy przygód i niecodziennych atrakcji. Założę się że thebill już nie gości na tym forum po takim przyjęciu


Jak masz pisać?
Normalnie pisz.
Masz zamiar przejmować się opiniami kogoś, komu sie wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy świata i wyznaje jedyne słuszne prawdy?
No prosze Cię.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 04.06.2013 13:16

Racja, ale swoją relację opiszę za 1,5 m-ca. W tym roku znowu Pag. Ostatni raz tam byłem w 2005. Niewiele pamiętam z tamtego czasu :D
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 04.06.2013 22:16

damian_zieba napisał(a):Świetna przydatna relacja, my wybieramy się tam 1 września więc informacje się nam przydadzą.

Tylko z tym niepłaceniem, ja to bym się czuł niepewnie,
Parking bezpłatny jest pod pierwszym wejściem?



Następny, ludzie opanujcie się !!
Potem w Europie maja o nas takie zdanie...
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG troche inaczej + potrzebna informacje - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone