Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG troche inaczej + potrzebna informacje

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
thebill
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thebill » 14.08.2012 20:56

Przerwę na chwilę relację żeby uciąć może ten wątek z Plitwickimi Jeziorami. po pierwsze nikomu nie każę tam jechać a tym bardziej nie płacić - to tylko sugestia. Przy wejściu 1 parking jest bezpłatny. I parkując na tym parkingu mamy dwie drogi - górą i dołem. Idąc dołem zobaczycie 3/4 Jezior zanim dojdziecie do kasy więc nie rozumiem o co chodzi. Tam nie ma żadnych płotów, tabliczek ani nic co by wskazywało że w ogóle trzeba coś płacić. A jeszcze idąc tym samym tropem to również można płacić za autostrady w Słowenii i w Chorwacji zamiast jeździć objazdami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2012 21:04

Wstęp do parku zawsze był i jest płatny !!!
thebill
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thebill » 14.08.2012 21:09

MIASTO PAG
Miasto Pag to raczej spokojne miasto, jeśli ktoś szuka większej dawki adrenaliny to niech wybierze Novalije gdzie są dyskoteki i roi się od Niemców w kabrioletach. Co niedziele na rynku odbywa się festyn - raz był pokaz tańców (coś na styl naszego zespołu Mazowsze czy Śląsk), następnym razem pokaz sztuki rycerskiej i wyrobów z tamtej epoki.
P1020865.JPG

P1020782.JPG

P1020870.JPG
Cipka to serwetka ręcznie robiona - tradycja tworzenia tych serwetek jest dość stara na Pagu i ma nawet swoje muzeum na rynku
thebill
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thebill » 14.08.2012 21:23

Na wyspie można spotkać wiele ruin jakiś zameczków czy klasztorów.

P1020798.JPG

P1020871.JPG


Co do plaży to pokażę tylko jedną gdyż w innych relacjach jest ich pełno. Tylko jedną ale za to PIASZCZYSTĄ :D.
Znajduje się ona na wyspie PAG od strony pełnego morza.

P1020888.JPG


A i mam jeszcze takie pytanko do znawców fauny i flory. Co to jest??:D

P1020893.JPG
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.08.2012 21:36

thebill napisał(a):Przerwę na chwilę relację żeby uciąć może ten wątek z Plitwickimi Jeziorami. po pierwsze nikomu nie każę tam jechać a tym bardziej nie płacić - to tylko sugestia.

Owszem- sugestia.
Jednak dwuznaczna i chyba w swojej wymowie jednoznaczna. Nie wiem tylko czy prawdziwa ale przyjmując,że tak - nic zdrożnego nie widzę. Być może, że pozostawiono taki "myk" celowo, dla "młodych bez grosza przy duszy". Nie wiem.
Jednak nie sądzę aby zarządzający o tym nie wiedzieli. Skoro nie reagują - to akceptują taki stan.

ps
Thebill ...... piszesz krótko i zwięźle. To pochwalam.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.08.2012 21:39

STRZYKWA
thebill
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thebill » 14.08.2012 21:59

No i to by było na tyle odnośnie Chorwacji - chciałem jeszcze zwiedzić te dwa miejsca:
http://www.npkrka.hr/#/o-nama/?lang=eng
http://www.yurf.net/index.php?link_name=6
ale czasu już nie starczyło

W powrotnej drodze zahaczyliśmy o Wiedeń.
Polecam zobaczyć tam super lunapark, muzeum historii naturalnej, zoo (najstarsze w europie) oraz to: http://www.haus-des-meeres.at/ jest to taki zbiór zwierząt morskich których nigdzie indziej nie zobaczycie.

P1030027.JPG

P1030014.JPG

P1020991.JPG

P1010068.JPG


Dziękuję za uwagę.
Jeśli pojawią się jakieś pytania postaram się odpisać.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.08.2012 22:04

woka napisał(a):Jednak dwuznaczna i chyba w swojej wymowie jednoznaczna. Nie wiem tylko czy prawdziwa ale przyjmując,że tak - nic zdrożnego nie widzę. Być może, że pozostawiono taki "myk" celowo, dla "młodych bez grosza przy duszy". Nie wiem.


Zlituj się woka i nie opowiadaj pierdół.
Na takiej samej zasadzie "myk"można by zastosować na parkingach,murach,w muzeach itp..itd....
Skoro gdzieś obowiązują bilety to trzeba je kupić.
Proste?
Proste. :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.08.2012 22:06

Odpuść Grzesiek. Chłop chciał błysnąć inwencją jaki to on przedsiębiorczy i kul i dżezi. Nie wytłumaczysz.
Bez odbioru.
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 14.08.2012 22:13

Ilekroć czytam Twoje komentarze to odnoszę wrażenie , że wydaje Ci się, iż jesteś właścicielem kraju pt. Chorwacja ale tak niestety nie jest i na szczęście nie będzie ...

Janusz Bajcer napisał(a):Wstęp do parku zawsze był i jest płatny !!!
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.08.2012 22:18

Bocian napisał(a):Odpuść Grzesiek. Chłop chciał błysnąć inwencją jaki to on przedsiębiorczy i kul i dżezi. Nie wytłumaczysz.
Bez odbioru.


Masz rację Sławek,tyle,że nie tylko Polacy to czytają ,a potem płacz i jęki,że nas tak postrzegają za granicą.
No,ale w sumie świata nie zbawię,więc...........peace. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2012 22:24

evil napisał(a):Ilekroć czytam Twoje komentarze to odnoszę wrażenie , że wydaje Ci się, iż jesteś właścicielem kraju pt. Chorwacja ale tak niestety nie jest i na szczęście nie będzie ...

Janusz Bajcer napisał(a):Wstęp do parku zawsze był i jest płatny !!!


Nie czuję się właścicielem Chorwacji, co nie zmienia faktu, że wstęp do Parku jest płatny :idea:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.08.2012 02:12

thebill napisał(a):No i to by było na tyle odnośnie Chorwacji - chciałem jeszcze zwiedzić te dwa miejsca:
http://www.npkrka.hr/#/o-nama/?lang=eng
http://www.yurf.net/index.php?link_name=6
ale czasu już nie starczyło ....


W pierwszym wymienionym miejscu trzeba zapłacić, bo wodospadów z daleka nie widać. :mrgreen:
Czyli nic nie straciłeś. :lol:
thebill
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thebill » 15.08.2012 14:34

Widzę, że nie dacie za wygraną. Tak więc jeszcze raz oświadczam, że bilet KUPIŁEM a tylko pokazuje, iż nie trzeba go kupować żeby zobaczyć same Jeziora - i to wcale nie jakoś nielegalnie przeskakując przez płot czy coś w tym stylu. Poza tym wcale nie jestem przeciwnikiem kupowania biletów tylko chodzi mi o ich cenę, która jest mocno wygórowana - np w takim Tatrzańskim Parku bilet kosztuje ok. 5 zł. i o szlaki o wiele lepiej dbają, a nie że ja muszę czekać 10 min żeby się minąć z zgrają Austriaków. A tych wszystkich "prawych" obywateli co tak dbają o budżet Chorwacji pytam: ile razy ściągneliście film czy mp3 z neta albo czy płacicie abonament radiowo-tv, CO?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.08.2012 15:01

Krótko i rzeczowo - taki PAG w pigułce :) Mnie nie zdołałeś przekonać do Pagu (ale też nie stawiałeś sobie zapewne przekonywania nikogo za cel), tym niemniej miło było zobaczyć dla mnie coś nowego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG troche inaczej + potrzebna informacje - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone